Piec do prywatnych altan

Piec do prywatnych altan

Wielu właścicieli witryn coraz częściej tworzy altany z piecem, który może pełnić kilka funkcji. Takie projekty pozwalają gotować szaszłyk, pieczone warzywa lub inne potrawy z aromatem ognia. Podczas tworzenia kompleksu pieców na altanę należy wziąć pod uwagę liczbę osób, które będą korzystać z projektu.

Rodzaje pieców

Piece zainstalowane w altanach można podzielić na kilka typów:

 1. Rosyjski piec. Takie projekty są dość skomplikowane i zajmują dużo miejsca. Właśnie dlatego powstają mini-piekarniki stylizowane na rosyjski piekarnik, ale wykonują również funkcje grilla i grillowania.
 2. Mangale. Takie struktury są małe, więc wymagają instalacji kolumnowego płytkiego fundamentu. Przy wyborze tej opcji jest wyposażony w popielnik, który ułatwia opiekę z pieca.
 3. Grill. Ta opcja jest kompaktowa i często znajduje się w letniej kuchni.
 4. Wędzarnia. Jeśli powstanie duża weranda, jest ona wyposażona w wędzarnię. Po bokach tego można zrobić specjalne szafki potrzebne do urządzeń kuchennych. Należy zauważyć, że w przypadku takich budynków konieczne jest stworzenie niezawodnego fundamentu płyty.

Tworząc altanę z piecem, należy wziąć pod uwagę liczbę osób, które w niej spoczywają, a także styl witryny. Właściciele małych działek często otrzymują grilla, co pozwala zmniejszyć przestrzeń zajmowaną w altance.

Wybór rodzaju konstrukcji

Przed stworzeniem altanki z piecem i grillem musisz opracować projekt lub wybrać gotową opcję. Wybór konkretnego wariantu zależy od kilku parametrów:

 • komfort pracy z określoną strukturą;
 • wytrzymałość materiału, z którego powstał projekt;
 • wymiary przyszłego projektu;
 • zakres temperatur.

Jeśli w altance nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, należy zbudować piec z grillem obok budynku. Ale ważne jest, aby pamiętać, że powinno być pod baldachimem. Tworzenie altany własnymi rękami jest ważne, aby wziąć pod uwagę, że musi on być niezawodny. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę obciążenie, które wpłynie na projekt. Jeśli w regionie występuje silny wiatr, konieczne jest wzmocnienie konstrukcji.

Cechy piekarnika w altanie

Przed stworzeniem opisanej struktury ważne jest poznanie pewnych zasad wykonywania takiej pracy:

 1. Ważne jest, aby pamiętać, że konstrukcja w altanie powinna być chroniona przed deszczem. Aby to zrobić, ważne jest, aby altanka była tak duża, że ​​czasza chroni konstrukcję nawet przed ukośnym deszczem.
 2. Należy pamiętać, że fundament musi znajdować się powyżej poziomu wody.
 3. Tworząc plan altanka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w pobliżu pieca trzeba opróżnić przestrzeń, na której nie powinny być meble. Od budynku do najbliższych materiałów palnych powinno wynosić co najmniej 3 metry.
 4. Należy zauważyć, że rozmiar konstrukcji zainstalowanej w altance powinien opierać się na przypisanych mu funkcjach

Zasady tworzenia

Podczas projektowania projektu należy wziąć pod uwagę, że piec do altany z cegły powinien być bezpieczny. Dlatego musisz przygotować rysunek.

Zgodnie z przepisami budowlanymi, przed opuszczeniem grilla należy pozostawić co najmniej 3 metry wolnej przestrzeni. Należy zauważyć, że po bokach konstrukcji cegły powinna być wolna przestrzeń co najmniej 1 m. Można zaprojektować konstrukcję w taki sposób, aby była najwygodniejsza w użyciu.

Popielniczkę należy wykonać w taki sposób, aby jej wysokość wynosiła co najmniej 45 cm, a optymalna wysokość to 80 cm.

Rodzaje fundamentów dla altan

Tworząc altankę z grillem, trzeba pamiętać, że dla takiej konstrukcji konieczne jest stworzenie fundamentu. Łącząc altankę z domem należy pamiętać, że fundament nie może być połączony z podstawą konstrukcji głównej. Wynika to z faktu, że nierównomierne obciążenie fundamentu może doprowadzić do jego zniszczenia.

Najczęściej używany jest fundament kolumnowy. Głębokość jego układania powinna wynosić około 90 cm, a po jej utworzeniu z gruzu układa się cegły na poduszce z tłucznia, którą łączy betonowa zaprawa.

Niektórzy właściciele gruntów tworzą fundament znudzonych stosów. Jest to wygodne, ponieważ nie wymaga dużo pieniędzy. Często po wykonaniu fundamentu rury azbestowe wtopione w ziemię i owinięte w arkusz piperoidu są betonowane.

Wybierając piekarnik na altanę, należy dokładnie obliczyć jego wymiary, aby w budynku było wystarczająco dużo miejsca na odpoczynek.

Etapy budowy struktury

Murowany piec w altance wykonano z czerwonej cegły ogniotrwałej. Prace nad stworzeniem projektu odbywają się w kilku etapach:

 1. Najpierw powstaje fundament, którego wymiary są obliczane zgodnie z rozmiarem przyszłej struktury. W przypadku murowanego mangala najlepiej jest stworzyć solidny fundament. Pod ziemią wykopuje dziurę o głębokości 35 cm Należy zauważyć, że powinna być szersza niż kołek około 10 cm ze wszystkich stron. Szalunki do fundamentu można wykonać ze sklejki lub desek. Należy pamiętać, że dno studzienki musi być starannie wypoziomowane. Następnie wlewa się do niego piasek na wysokości nie mniejszej niż 5 cm, a następnie wylewa się piasek słabą zaprawą betonową o grubości około 3 cm.
 2. Kolejnym etapem jest układanie pieca. Pierwszy i drugi rząd określają kształt struktury i wymiarów. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem pracy należy zarysować kontur przyszłej konstrukcji na fundamencie. Podczas murowania stosuje się roztwór, który zawiera składniki takie jak glina, piasek i cement. Podobnie powstaje 6 wierszy.
 3. Podczas tworzenia siódmego rzędu, zachodzi nakładanie się pieca. W tym celu konieczne jest użycie naroży metalowych, których wymiary zależą od wymiarów przyszłego pieca.
 4. Następnie nakłada się dwa rzędy cegieł.
 5. Kolejnym etapem jest stworzenie pieca pod paleniskiem. Do takich prac wykorzystywana jest cegła ognioodporna. Na tym etapie drugi rząd grilla jest przesunięty do środka, co powoduje, że występ służy do układania szaszłyków.
 6. Na ostatnim etapie tworzone jest kolejne nakładanie się. Po wykonaniu wszystkich prac powstaje komin.

Przed wzniesieniem piekarnika na altankę z grillem własnymi rękami, należy stworzyć dokładny rysunek, na którym będzie wskazana liczba rzędów i rozmieszczenie cegieł. Dzięki takiemu rysunkowi możliwe będzie stworzenie piekarnika własnymi rękami przez krótki czas bez popełniania błędów.

Cechy kompleksu pieców

Aby utworzyć kompleks pieców, konieczne są następujące elementy:

 • posag;
 • piece z piecem;
 • Generator dymu wymagany do palenia;
 • kocioł z żeliwa;
 • grill z paleniskiem.

Należy zauważyć, że kompleks pieca może obejmować kilka różnych pieców. Cechą charakterystyczną takich kompleksów ze standardowych wzorów jest obecność wszystkich elementów znajdujących się w niewielkiej odległości od siebie. Podczas tworzenia pieca należy pamiętać, że powinno być wystarczająco dużo miejsca na wygodny odpoczynek.

Prace wykończeniowe

Warto zauważyć, że przed frontonem konstrukcji należy ułożyć materiał, który będzie odporny na spadające węgle. Najczęściej używane płytki z kamionki porcelanowej. Taki materiał jest naprawiany za pomocą kleju. Możesz opuścić piec bez wykańczania go lub tynkowania. Niektórzy właściciele gruntów używają płytek dekoracyjnych do dekoracji budynku, który jest przymocowany do kleju. Wybierając klej, należy wziąć pod uwagę, że musi on być odporny na wysokie temperatury.

Wielu właścicieli gruntów, oprócz stołu do krojenia, instaluje dodatkowe elementy w altance. Należą do nich żeliwna płyta lub blat wykonany z naturalnego kamienia. Również wiele półek instalacyjnych i miejsce haków.

Cechy altanek z piekarnikiem

Dzięki temu piekarnikowi można gotować w ogniu na świeżym powietrzu, co nadaje im szczególny smak. Warto również zauważyć, że w budynku z piecem dużo przyjemniej jest spędzać czas wieczorem, gdy temperatura powietrza jest znacznie zmniejszona.

Ale przy projektowaniu altany z grillem wykonanym z cegieł należy pamiętać, że takie altanki są wystarczająco duże. Należy zauważyć, że przy budowaniu altany z piecem, trzeba zostawić wolną przestrzeń wokół obwodu. Dlatego ważne jest, aby dokładnie obliczyć wielkość przyszłej struktury.

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, altanka z piecem nie może być wykonana z materiałów niebezpiecznych dla pożaru. W takim przypadku konieczne jest prawidłowe usunięcie komina, aby nie spowodować pożaru.

Tworząc piece do prywatnych altanek własnymi rękami, wielu właścicieli witryn używa gotowych projektów, w których wyświetlane są wymiary każdego elementu pieca. Należy pamiętać, że po zakończeniu wszystkich prac konieczne jest prawidłowe zainstalowanie mebli i dodatkowych przedmiotów w altance.

 • Dekoracja altany w kraju własnymi rękami

 • Pawilony z dzienników

 • Samodzielne wykonywanie drewnianych pawilonów

 • Pawilony wykonane z poliwęglanu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map