Plastikowe ogrodzenie: charakterystyka, zastosowanie

Plastikowe ogrodzenie: charakterystyka, zastosowanie

Do ustanowienia systemów ochronnych w ostatnich latach, coraz częściej stosowane są plastikowe ogrodzenia. A wszystko dlatego, że taki materiał pozwala szybko i niedrogo posiadać i zebrać ogrodzenie o dowolnej wysokości i konfiguracji. Ale nie są to jedyne zalety tego materiału.

Zalety używania

 • Tworzywo sztuczne - materiał, który z czasem nie musi być malowany, impregnowany, który pomaga chronić pikietę przed gryzoniami i grzybami pleśni. Wszelka dbałość o plastikowe ogrodzenie ogranicza się do mycia wodą. Okresowo na ogrodzeniu gromadzą się kurz i brud, można je myć, wysyłając wąż z wodą do ogrodzenia.
 • Plastik, w przeciwieństwie do żelaza nie jest pokryty korozją, nie gnije jak drzewo. Nie obawia się wilgoci, dlatego żywotność opisywanego produktu jest dość długa.
 • Sam projekt plastikowego błotnika zakłada obecność szczelin między dwiema sąsiednimi matrycami. Idealnie przepuszczają powietrze, dlatego ogrodzony teren jest dmuchany przez wiatr. Plastikowe ogrodzenie przechodzi przez promienie słońca, co ma korzystny wpływ na rośliny, które kochają słońce.
 • Projektanci lubią ten materiał ze względu na jego wszechstronność. Plastik, jak pokazuje praktyka, jest dobrze łączony z innymi materiałami budowlanymi używanymi do ozdabiania okolicy.
 • Z biegiem czasu ogrodzenie wykonane z plastiku nie pali się na słońcu. Jeśli od razu skutecznie dopasujesz ogrodzenie do ogólnej koncepcji projektu stoczni, możesz zapomnieć o potrzebie przebudowy na długi czas. A to oznacza znaczne oszczędności.
 • Jest wystarczająco szybki plastikowy płot, aby instalacja była łatwa bez zaangażowania specjalistów. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał.

Zwróć uwagę! W sprzedaży są drogie i tanie lamele, przy pomocy których montuje się pikiety. Jak pokazuje praktyka, tani materiał staje się kruchy z czasem, efekt zjawisk atmosferycznych nie wpływa na nie w najlepszy sposób. Dlatego oszczędzając na zakupie taniego materiału, możesz stracić dużo na naprawie ogrodzenia.

Wady użytkowania

Jest kilka wad tego wyboru. Oznaczamy je także w imię sprawiedliwości.

 • Piknik składa się z plastikowych listew, które nie mogą się pochwalić wysoką wytrzymałością mechaniczną. Dlatego silny cios lub kamień rzucony w kierunku ogrodzenia może łatwo zniszczyć jego integralność.
 • Ponieważ chaty są często pozostawione bez opieki, plastikowe ogrodzenie nie może chronić mienia przed wandalami.
 • Żywotność ogrodzenia wynosi średnio od sześciu do ośmiu lat. Następnie wraz z materiałem zaczynają pojawiać się pewne zmiany, które negatywnie wpływają na wygląd ogrodzenia.

Biorąc pod uwagę zalety i wady wymienione powyżej, nietrudno jest określić zakres opisywanego ogrodzenia. Specjaliści zalecają używanie go do wewnętrznego podziału strefy, do ogradzania placów zabaw dla dzieci lub zakątków sportowych, do ozdabiania klombów, do budowania ulicznego wystroju letnich kawiarni. Bardzo dobre ogrodzenie z tworzywa sztucznego nadaje się do stworzenia fundamentu dla żywopłotu.

Istniejące odmiany

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje opisanych produktów: gotowe sekcje z tworzyw sztucznych. Ich montaż odbywa się na prowadnicach za pomocą złączy blokujących. Jeśli chcesz zbierać pikiety o indywidualnych wymiarach, lepiej dać pierwszeństwo konstrukcjom prefabrykowanym składającym się z poszczególnych listew, podpór i metalowych otworów wentylacyjnych.

Funkcje montażu

Nie jest tak trudno złożyć palik wykonany z tworzywa sztucznego. W tym celu konieczne jest przestrzeganie pewnych cech technologicznych. Oznacz sekwencję działań.

 • Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów, oznaczenie terytorium, określenie głównych podpór narożnych. Podczas znakowania należy zwrócić uwagę na odległość między dwoma filarami.
 • Następnie, zgodnie z układem, otwory są wykopywane pod słupami, a główne podpory są instalowane. Jako że najlepiej stosować rury profilowane lub rury PCV (są one mocowane do prefabrykowanych konstrukcji). Podpory są instalowane w otworach i pokryte piaskiem. Wzmocnij podpory i umocuj ich położenie zaprawą cementowo-piaskową.
Zwróć uwagę! Kupując gotowe sekcje produktów, zawsze dołączamy szczegółową instrukcję, jak pokazano na powyższym zdjęciu. Naruszenie go i eksperymentowanie poprzez samo zwiększenie długości jednego odcinka nie jest w żaden sposób niemożliwe. Rozpocznij montaż ogrodzenia może być dzień po instalacji centralnego wsparcia.

 • Podczas montażu gotowych sekcji, kroki technologiczne są szczegółowo opisane w instrukcjach.
 • Podczas zbierania oddzielnego pikieta między podporami, poziomy wieszaki są wstępnie zainstalowane, a już na nich są przymocowane plastikowe paski na śrubach samogwintujących.
 • Słupki pomocnicze z góry są zamknięte zaślepkami.
 • Na koniec zaleca się sprawdzenie jakości zainstalowanego ogrodzenia.

Poniższy film pokazuje, jak dobrze sprawdził się już plastikowy pręt z tworzywa sztucznego. Znacząco przekształca sąsiednie terytorium, sprawia, że ​​ogrodzenie jest przewiewne, parada. I jest wspaniale. Takie ogrodzenia łatwo wpasowują się w dowolne koncepcje stylistyczne, można je bezpiecznie stosować w realizacji projektów odważnych z punktu widzenia projektu. Tworzywo sztuczne to materiał, który pozwala tworzyć ogrodzenia dowolnych wzorów o dowolnej szerokości i wysokości dowolnego koloru. Ograniczenie to tylko jedno - granice własnej wyobraźni.

Generalizacja na temat

Od osoby, która zainstalowała plastikową pikietę na swojej stronie, wymagana jest tylko jedna rzecz - okresowo sprawdzaj ogrodzenie pod kątem drobnych uszkodzeń. Złamane matryce można łatwo wymienić za pomocą nowych matryc. Zdjęcia opublikowane w tym artykule wyraźnie pokazują, że niedrogi plastikowy pikiet może wyglądać ładnie, ale tylko wtedy, gdy zakupiono wysokiej jakości materiały eksploatacyjne.

Podobne projekty na naszym rynku krajowym pojawiły się stosunkowo niedawno, ale niektóre marki już potrafiły się dobrze zaprezentować i polecić. Dlatego eksperci zalecają dawanie pierwszeństwa producentom sprawdzonym w czasie. Wśród produktów firm krajowych najpopularniejszy jest pikiet plastykowy firmy "Maxiplast" lub "PROFSIB".

 • Bramy do mini piłki nożnej

 • Jak zrobić cel piłkarski własnymi rękami

 • Bramki do piłki nożnej: rodzaje i cechy

 • Ustawienia bramki piłkarskiej

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

45 − 39 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map