Podłoga Knauf

Podłoga Knauf

Zwykły problem w budownictwie z nierówną lub uszkodzoną powierzchnią podłogi tradycyjnie rozwiązano poprzez wylanie mieszanki cementowo-piaskowej z długim i bolesnym wyrównaniem płaszczyzny w poziomie. Ale technologia i technologia nie stoją w miejscu, a dziś tradycyjne jastrychy betonowe są coraz częściej zastępowane lżejszymi materiałami, na przykład podłogą Knaufa. Na pierwszy rzut oka, dość niezwykłe jest zastępowanie betonu masą mieszanki, nawet najbardziej jakościową, od niemieckiego producenta, ale w tym podejściu są zalety, więc często problematyczne betonowanie można zastąpić konwencjonalnym wypełnieniem.

Co to jest podłoga wolnostojąca?

Technologia substratów masowych znana jest od dawna, ale była stosowana w budownictwie głównie do izolacji cieplnej dolnych i dolnych kondygnacji budynków. Technologia wykorzystania luźnej podłogi Knauf pozwala rozwiązać kilka poważnych problemów:

 • Zmniejszyć obciążenie płyty stropowej, ciężar warstwy podłogi będzie co najmniej trzykrotnie mniejszy niż betonowy jastrych o tej samej grubości;
 • Niekiedy poprawiać izolację termiczną podstawy, jeśli to konieczne, podłoga Knauf może być układana nawet bez warstwy izolacji;
 • Czas układania jastrychu zmniejsza się oczywiście z 5 dni do 10 godzin, jeśli stosuje się wysokiej jakości materiały ziarniste.
Informacje! Masa podłogowa produkowana przez Knauf to granulki z gliny z wypalanej gliny i zeszklonej powierzchni.

Materiał glinowy Knauf jest bardzo podobny do znanej gliny budowlanej. Jedyną różnicą jest to, że jego rozmiar wkładany jest do wtyku 2-4 mm, niektóre do 6 mm, podczas gdy zwykły glinkyt wypełniający jest granulatem o średnicy 8-20 mm. Różnica jest dość znacząca.

Oprócz konwencjonalnego granulowanego granulatu gliniastego, Knauf produkuje materiały do ​​posadzek masowych na bazie kulek polistyrenowych. Taki granulat do izolacji podłogi produkowany jest pod marką Knauf Ubo. Okazuje się, że bardzo lekka warstwa o minimalnej wadze i fantastycznej izolacji termicznej. W rzeczywistości, pod-warstwa KNAUF UBO jest najlepszą opcją do izolacji podłogi dowolnej konstrukcji ułożonej na podłożu. Aby nie popełniać błędów przy wykonywaniu listew, najlepiej ocenić pozytywne aspekty i wady luźnej podłogi Knauf z komentarzy tych, którzy faktycznie musieli mieszkać w takich mieszkaniach.

Praktyczne aspekty użytkowania podłóg luźnych Knauf

Istnieje dość stabilny stereotyp stosunku do produktów Knauf, co do tego, co najlepsze na rynku materiałów budowlanych. To oczywiście nie jest prawda, ponieważ opinie na temat luźnych podłóg w Knauf są bardzo różne. Większość skarg na wady luźnej podłogi Knauf są robione przez użytkowników i budowniczych na następujących stanowiskach:

 • Materiał glinidowy silnie odkurza, to znaczy, gdy tworzy się w podłodze masę podłogową, duża ilość pyłu ceramicznego pojawia się rozproszona w całym mieszkaniu;
 • Materiał na podłodze masowej jest higroskopijny, jeśli torba jest rozpakowana, należy ją natychmiast wykorzystać lub przechowywać w suchym, wentylowanym pomieszczeniu. Wyjątkiem jest marka KNAUF UBO, ale taka podłoga jest używana dość rzadko ze względu na wysoką cenę, a częściowo z powodu nieufności do materiałów z polistyrenu;
 • Posadzka zbiorcza Knauf nie jest zalecana do stosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności, na przykład w łazience lub w łazience. Nawet z dobrą hydroizolacją, keramzyt pochłania parę wodną i wszystkie zapachy obecne w powietrzu pokojowym;
 • Grubość powłoki nie może być mniejsza niż 40 mm, jeżeli planowane jest ułożenie kanałów z przewodami elektrycznymi lub rurami wodnymi w jastrychu podłogowym, wówczas zgodnie z warunkami Knauf, warstwa materiału o grubości co najmniej 20 mm powinna pozostać powyżej komunikacji.

Oczywiście większość podłogi ma wiele pozytywnych aspektów. Na przykład, granulowana masa produkowana przez Knauf nie starzeje się, nie ulega degradacji, jastrych z rozszerzonej gliny jest w stanie utrzymać wydajność przez dwie do trzech dekad. Z największym wrogiem podłogi - wilgoć można kontrolować za pomocą dodatkowej folii i podwójnej obróbki płyty betonowej za pomocą gruntu głęboko penetrującego. To prawda, że ​​jeśli z powodu okoliczności siły wyższej większość podłogi zostanie zalana wodą, usunięcie wilgoci będzie wymagało całkowitego demontażu wykładziny podłogowej i wymiany materiału. Firma Knauf uczciwie ostrzega klientów o tym w instrukcji obsługi luźnych podłóg z ekspandowanej gliny.

Ponadto rozszerzony fundament glinowy podłogi doskonale tłumi dźwięki i hałas w dowolnym kierunku. Jeśli w pomieszczeniu planowane jest zainstalowanie nowoczesnego kina z potężnym sprzętem nagłośnieniowym, posadzka zbiorcza pozwoli uniknąć skarg ze strony sąsiadów z niższego piętra.

Technologia aranżacji

Główną zaletą podłóg masowych produkowanych przez Knauf jest ekstremalna prostota ich instalacji. Do przygotowania konieczne będzie staranne przetworzenie powierzchni płyty betonowej nakładającego się podkładu akrylowego i ułożenie podwójnej folii polietylenowej. Aby obliczyć wymaganą ilość rozszerzonej gliny, zaleca się użycie kalkulatora do luźnej podłogi Knauf, zamieszczonej na stronie.

Firma Knauf produkuje kompletny zestaw materiałów i akcesoriów do układania podłóg masowych w mieszkaniu własnymi rękami, zawiera:

 • Rozszerzony materiał gliny;
 • Metalowe prowadnice wykonane z cienkiej blachy stalowej;
 • Taśma izolacyjna krawędzi;
 • Prefabrykowane podłogi z płyt gipsowo-kartonowych.

Ponadto wymagany jest poziom budynku, najlepszy jest laser dwusuwowy, klej PVA, co najmniej dwa litry na każde 10 m2, Wkręty samogwintujące 25 mm i śrubokręt.

Można oczywiście próbować wypoziomować powierzchnię podłogi Knauf za pomocą poziomicy i sznurków nylonowych, ale w praktyce wygładzanie to trwa trzykrotnie dłużej niż przy użyciu lasera.

Układanie podłóg masowych na betonowym fundamencie

Najczęstszym błędem napotkanym przy układaniu luźnych podłóg jest niewłaściwy rozkład materiału. Ponieważ podłoga zbiorcza jest mieszanką keramzytowych kulek o różnych średnicach, ważne jest, by ostrożnie wymieszać zawartość paczki przed położeniem, tak aby ułożona warstwa nie dawała arbitralnego ciągu po wyrównaniu.

Jeszcze gorsza jest sytuacja, w której zastrzeżony materiał Knauf jest mieszany ze zwykłą glinką ekspandowaną lub próbę zastąpienia drobnego granulatu rozdrobnionym kruszonym materiałem. W takim przypadku posadzki zbiorcze Knauf zostaną zepsute własnymi rękami, wideo

Montaż podłogi masowej rozpoczyna się od zainstalowania taśmy izolacyjnej Knauf. Można go po prostu położyć na dolnej krawędzi ścian i posypać niewielką ilością granulatu. Później, po niwelacji, większa część rozszerzonej glinki będzie dociskała taśmę do ściany i tym samym ją naprawi.

Następnym krokiem jest instalacja i wyrównanie profili prowadzących. Jedna z szyn prowadzących jest zainstalowana wzdłuż ściany, druga w odległości 120-160 cm, a nie więcej. Każdy profil powinien być wyrównany jak najdokładniej na horyzoncie. Ze względu na funkcje instalowania posadzek masowych Knauf, prace nad wyrównywaniem mogą być wykonywane w częściach, dzięki czemu nie ma potrzeby wypełniania całej przestrzeni pomieszczenia profilami prowadzącymi. Wystarczy położyć parę listew, wykonać układanie materiału, wyrównać, można przejść do następnego sektora.

Montaż Knauf Flooring

Ułożona na podłodze i planowanego materiału może być pokryta folią hydroizolacyjną, aby uniknąć gromadzenia się wilgoci z gliny z powietrza w pomieszczeniu. W przypadku szczególnie zimnych podłóg, na przykład w piwnicy lub w pomieszczeniach piwnicznych, granulki Knauf pokryte są arkuszową pianką polistyrenową.

Następnie należy ułożyć wykładzinę podłogową, najlepiej nadającą się do tych celów jest specjalna podłoga kompozytowa z płyt gipsowych, opracowana przez specjalistów Knauf. Powierzchnia jastrychu może być również pokryta konwencjonalnymi płytami, ale konstrukcja typu Knauf ma wypusty i rowki, które zapewniają wysoką szczelność i sztywność złącza.

Podłogi łączą się ze sobą jak laminowane podłogi. Krawędź każdej płyty jest wstępnie pokryta klejem PVA i położona na jastrychu.

Po złożeniu podłogi kompozytu, płyty gipsowe są przyszyte do profilu prowadzącego pozostającego w grubości jastrychu za pomocą wkrętów samogwintujących. W kolejnym etapie szczeliny przecierane są tynkiem Knauf, w ciągu dwóch godzin połączenia są starannie oczyszczane siatką, a sama podłoga jest czyszczona odkurzaczem. Czyszczenie powierzchni powinno odbywać się bezbłędnie, ponieważ w trakcie montażu większość podłogi pozostaje w dużej ilości z rozszerzonej gliny i pyłu gipsowego, nieuchronnie towarzyszy procesowi układania powłoki.

Po czyszczeniu wykonuje się gruntowanie za pomocą akrylowego impregnatu Knauf. Po wyschnięciu impregnatu można swobodnie chodzić w butach po powierzchni podłogi, nie ryzykując uszkodzenia powierzchni płyt gipsowych. Pozostaje położyć linoleum lub jakąkolwiek inną wykładzinę podłogową.

Wniosek

Największym problemem jastrychów i podłóg Knauf jest wysoka higroskopijność materiału. Oznacza to, że glinoktan ułożony w podstawie podłogi nie powinien mieć źródeł nawet kapilarnych postaci wilgoci. Dlatego też rury wodne, jakakolwiek inna komunikacja, która może powodować kondensację potu lub wycieki wody, powinny być wykonane w wodoodpornej obudowie wykonanej z folii lub spienionego polietylenu. W przeciwnym razie posadzki masowe Knauf szybko przekształcą się w źródło nieprzyjemnego zapachu i wilgoci.

 • Podłogi samopoziomujące

 • Płytki porcelanowe na podłodze

 • Materiały do ​​impregnacji podłóg drewnianych w łazience

 • Laminat jasny dąb we wnętrzu + zdjęcie

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

42 − = 32

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map