Składana metalowa brama: GOST, waga, wymiary

Składana metalowa brama: GOST, waga, wymiary

W ogrodzeniu dowolnego typu i konstrukcji zawsze powinna znajdować się brama i bramy wjazdowe, najczęściej zawiasowo lub w pozycji leżącej, zapewniające przejazd samochodu lub nawet ciężarówki na miejsce. Obecnie bramy prywatne są najczęściej używane do bram wahadłowych. Rzadziej - łatwe cofanie. Im większe ogrodzone terytorium, tym wyższy i bardziej poważny budynek, monumentalne ogrodzenie, im wyższa brama, tym więcej metalu jest używane do wykonania ramy i podpór, które zapewniają stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Nic dziwnego, że zamiast żeliwa i spawanego profilu w nowoczesnych bramach wahadłowych coraz częściej stosuje się pręty aluminiowe i kute.

Która brama jest lepsza

Dzisiaj producent chce stworzyć bramę dla prywatnych nieruchomości:

 • Najbardziej trwałe i sztywne, zapewniające odporność płotu ochronnego na włamanie i wtargnięcie na terytorium prywatne;
 • na tyle poważne, aby cel i bezwładność masy oprzeć przełomów dozwolony wiatr i jednocześnie łatwe do zainstalowania i zarządzania swinging metalowe bramy nie wymaga użycia wielkich masywnych filarów i wspiera;
 • Piękna i pełna wdzięku. Stare jak świat bramy wahadłowe mogą wyglądać setki razy atrakcyjniej niż monotonny i nudny projekt metalowych przesuwnych, podnoszących lub segmentowych wejść.
Informacje! Układ dwóch klap na pionowych zawiasach ma jedną ważną zaletę: jednostka obrotowa na daszkach ma dwukrotnie większą trwałość i niezawodność mechanizmu niż podobne "płaskie" konstrukcje. Standardowy zasób, określany przez GOST dla wszystkich rodzajów wahadłowych metalowych bram, to 20 tysięcy cykli otwierania i otwierania.

W rzeczywistości dla jakościowo produkowanych metalowych bram skrzydłowych wartości te można z łatwością przekroczyć o 50-70%.

GOST Nr 31174-2003 wszystkie główne rodzaje bramek metalowych są podsumowane i opisane. Oprócz wahadłowych i przesuwnych systemów, można zastosować dziewięć dodatkowych opcji, aby "zablokować" przejście, od przekroju do składania. Ale w konstrukcji dla ochrony terytorium takich urządzeń są rzadko stosowane, ponieważ ich stosowanie wymaga szczególnego rozwiązania technicznego łuki i nisz do czyszczenia bramy liść lub paneli. W rzadkich przypadkach do blokowania i blokowanie kierunki Systemy roletowe mogą być używane, ale w tym przypadku dla instalacji wymagają montażu podstawy otwartą bramę do zamkniętej strukturze proces instalacji arki- niszy lub belki poprzecznej podróży.

Aby otworzyć najcięższe systemy metalowe z wahadłowymi drzwiami bez użycia napędu elektromechanicznego, wystarczy jeden wysiłek człowieka, podczas gdy otwieranie lub przesuwanie konstrukcji przesuwnych bez użycia zwykłego napędu elektrycznego jest znacznie trudniejsze.

Normy i specyfikacje dla wahadłowych systemów metalowych

Aby zapewnić niezawodne blokowanie i blokowanie przejścia, wahliwe metalowe bramy muszą być wyposażone w masywną ramę lub słupy, a co najważniejsze - z dużą ilością stalowych elementów zapewniających wytrzymałość ramy głównej. Prowadzi to do zwiększenia masy metalowych bram skrzydłowych i ogromnego obciążenia ramy i zawiasów, w pierwszej kolejności.

Aby uniknąć złamania zawieszenia, obwisłe fałdy lub zagrożenia z silnymi podmuchami wiatru, goście ustawić wymóg, że wszystkie mechanizmy i podzespoły zawiasach konstrukcje metalowe powinny być wykonane tylko na obliczeniach dokumentacji projektowej i wytrzymałościowych producenta:

 1. Pętla, baldachimy, wewnętrznej ramy, przy czym rama jest połączona zawiasowo metalu brama powinna zapewnić niezbędną podwójne margines bezpieczeństwa, jakość rozwiązań technicznych przez konstrukcji muszą być potwierdzone przez świadectwa zgodności centrum standaryzacji higienicznej Podsumowując Gossanepidnadzora produktu;
 2. Jakość produkcji metalowych bram skrzydłowych sprawdza się pod kątem braku wad powierzchni metalu, widocznych gołym okiem, zgodności zgrzewanych połączeń z normami wytrzymałości i ciągłości. Różnica wysokości lub szerokości bramki przeciwległych regałów nie powinna przekraczać 5 mm, różnica między przekątnymi klap metalowych do 2 m powinna być ułożona w 3 mm, dla dużych otworów - 5 mm;
 3. Lakierowanie za pomocą podkładu nie jest mniejsze niż 0,03 mm, a powłoka ochronna nie powinna wywoływać reakcji alergicznych podczas kontaktu z dłońmi rąk.
Informacje! Oprócz wymienionej listy GOST określa również jakość uszczelek, stan i funkcjonalność mechanizmów i pętli blokujących.

Trwałość wahadłowych konstrukcji metalowych, aby szokować obciążenia od wiatru, jest sprawdzana przez upadek zespołów zmontowanych na ramie pod ciężarem, na niezniszczalny obiekt. W wyniku testów przeprowadzonych przez producenta wydaje się paszport i zgodnie z oznaczeniem GOST. Kodowanie określa model maszyny wirtualnej - metalowa brama, numer GOST, wymiary produktu.

Cechy urządzenia bram metalowych z drzwiami skrzydłowymi

Każda struktura bramy ma swoje wady, mają również układy z wahadłowymi połówkami. Zastosowanie zasady otwierania metalowych połówek jest bardzo wygodne dla małych otworów w odległości 2 - 2,5 m.

W standardowej wersji małych podjazdów budowa bram wejściowych jest podobna do bramy metalowej. W tym przypadku pętle są spawane na pionowych stalowych słupach wykonanych z pręta kanałowego lub belki dwuteowej i zawieszone są listki liściowe o grubości 3-5 mm. Z uwagi na to, że konstrukcja drzwi okazuje się ciężka, a górna belka pozioma, jak w drzwiach garażowych, nie ma, istnieje ryzyko wypaczenia słupów i obniżenia drzwi. Problemy z sztywnością można rozwiązać tylko przez zainstalowanie bardzo mocnych słupów, stalowych, ceglanych lub żelbetowych filarów.

Szersze przejście, tym większa będzie ważył skrzydło bramy, a tym samym trudne do zapewnienia stabilnego położenia i bez ugięcia z powodu ciężkich skrzydeł na ścieranie i zginanie petel.Krome powierzchni zwiększa konstrukcję bramową, a tym samym zwiększa nawiewu i obciążenia poziome podmuchami wiatru .

Dlatego w przypadku podróży o szerokości przekraczającej trzy metry stosuje się konstrukcje specjalne:

 1. Bramy są sfałszowane. Bardzo piękne i kosztowne wzory kutych prętów o indywidualnym kroju i kunszcie artystycznym;
 2. Systemy ramowe z profilowanego arkusza i ramy rurowej. Lekkie i niedrogie, dostępne w produkcji własnych rąk;
 3. Ulotki wykonane są w postaci dwóch ram metalowych profili rurowych z rozpórkami i rozpórkami. Twarz jest uszyta z profilowanego arkusza lub paneli.
 4. Drzwi skrzydłowe wykonane z aluminium. Mają wysoką sztywność i umiarkowaną masę konstrukcji, w przeciwieństwie do kutej wersji, drzwi aluminiowe są zawsze takie same, różnią się tylko okładzinami przedniej powierzchni i układu napędowego.
Ważne! Najbezpieczniejszy był zakup wahadłowych metalowych bram od wyspecjalizowanej firmy lub organizacji dostarczającej gotowe produkty. W ten sposób można uniknąć większości błędów związanych z nieprawidłowym obliczeniem i wytwarzaniem podstawowych elementów, na przykład instalacją pętli na ramie i wyrównaniem ramy nośnej o poziom horyzontu.

Opcja kompromisu można uznać za zakup kompletu wahadłowych metalowych bram z instalacją własnych rąk. Ta metoda pomoże zmniejszyć co najmniej 20% kosztów całkowitego kosztu konstrukcji.

Praktyczne projekty bram skrzydłowych

Każda z tych opcji odzwierciedla nowoczesny wygląd podstawowych funkcji bramy. Opcja pierwsza - funkcje ochronne i dekoracyjne, typowe dla stalowych konstrukcji kutych. Druga to szybka i lekka wersja aluminiowych obwodów wahliwych, trzecia jest niezawodna i wygodna, nieodłącznie związana z drzwiami stalowymi z profilowanego arkusza.

Kute bramy skrzydłowe

Najlepiej nadaje się do ochrony podróży do strefy prywatnej. Stalowa kuta rama zaworów jest w stanie wytrzymać najpoważniejsze obciążenie, znacznie przekraczające standardowe 200 kg, określone przez GOST jako wartość bazową. W najdroższych, pięknych, kutych wariantach wszystkie części skrzydeł są wykonane, od zewnętrznej ramy do wewnętrznych nadproży i elementów dekoracyjnych. W tańszych metalowych wersjach główne elementy mocy, rama skrzydła i nadproża są spawane z konwencjonalnej rury, części kute tylko uzupełniają wygląd.

Kute ramy drzwi są zawieszone na zawiasach do osadzonych elementów z ceglanych filarów. Dolna część pokryta jest cienką warstwą blachy, górna część listków może być całkowicie otwarta lub mieć ozdobne wstawki z przyciemnianego poliwęglanu.

W produkcji kutych "ciast" jest znacznie trudniejsze niż tradycyjne bramy ramowe ze względu na dużą liczbę spawanych części. W celu ograniczenia efektu naprężeń termicznych i uzyskać standardowy odstęp dwóch milimetrów pomiędzy skrzydłem i stałą ramą, metal gate są spawane w jednej warstwie i jest przyspawany pętle zawieszony na słupach, a dopiero potem tnie się na dwie klapki.

Aluminiowe kołysanie bramy

Drugi styl to nowoczesny biznes, w którym drzwi otwierają się i zamykają szybko, wyraźnie, o ile to możliwe, dzięki nowoczesnym mechanizmom napędowym. Na przykład siła zatrzymania aluminiowych zasuw zaworowych przez producenta nie jest uważana za główną właściwość, o wiele ważniejsza jest szybka i bezbłędna praca urządzenia. Najczęściej konstrukcje huśtawkowe i roll-out o aluminiowych ramkach są wyposażone w parking serwisowy i kontrolowane obszary firm i firm. Oprócz automatycznych paneli wahadłowych, tryb wejścia jest monitorowany przez strażnika.

Brama jest klasycznym przykładem systemu wahadłowego. Konstrukcja wykonana jest przez spawanie argonem o przekroju 96x177 mm wykonanym z czystego aluminium. Każdy liść jest zawieszony na betonowej kolumnie za pomocą potrójnych pętli o zwiększonym rozmiarze powierzchni nośnej. Aby zrekompensować ewentualne odkształcenia, pomocne są wewnętrzne przekątne rozciągające się od kabli i podpierająca "pensa", która służy jako wsparcie i zatrzymanie ruchu.

Producent bram skrzydłowych deklaruje zasób urządzenie w 25- 28000 operacji, z gwarancją braku korozji przez 15 lat. Skrzydło drzwi wykonane jest w formie podszewki z profilu aluminiowego lub płyty warstwowej. Koszt konstrukcji silnie zależy od głębokości, na przykład brama 2000h3500 mm Układ ADS400 wyniesie nieco ponad 50 tysięcy, wstęga 2300h3500 mm szacuje się na 75- 77 tys.rublej i 2300h5000 mm. - wszystkie 90 rubli.

Systemy ram stalowych

Ramowe metalowe drzwi z rury i profilowanego arkusza można nazwać najnowocześniejszą i praktyczną opcją. Po pierwsze, taki projekt jest całkiem możliwy do zbudowania samemu. Po drugie, stalowa rama rury jest tylko nieznacznie gorsza pod względem wytrzymałości na kute bramy. W trzecim przypadku takie metalowe systemy bram będą kosztować znacznie mniej niż aluminium, a zwłaszcza kute.

Zewnętrzną okładzinę można łatwo wybrać z ogromnej liczby kolorów profilowanych arkuszy. Konstrukcja wariantów ramy opiera się na tej samej technologii, co w konstrukcji ogrodzenia. Średnia waga dwóch bram trzy metrowej bramy nie przekroczy 300 kg.

Wniosek

Przy wyborze rozmiaru skrzydłowymi konstrukcji metalowych bram, eksperci zalecają, aby postępować zgodnie z zasadą skuteczności i adekwatności. Dla części z blach lub ściankach sekcji modułowych idealny schemat stal huśtawka z aluminium lub stali profil. Jeśli chodzi o kamienne ogrodzenie, najlepszym wyborem jest zdecydowanie kuty wzór. Tak więc styl i trwałość bramy będą zgodne z materiałem i urządzeniem do ogrodzenia.

 • Brama metalowa z drzwiami przejściowymi

 • Automatyczne bramy skrzydłowe

 • Bramy od proflista

 • Bramy do prywatnego domu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

84 + = 93

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map