Tapeta dla dzieci 3D

Tapeta dla dzieci 3D

Dzieci szybko rosną, ich gusta się zmieniają. Dlatego chcą, aby wnętrze pasowało do nowoczesnych trendów mody. Do chwili obecnej istnieje wiele opcji, jak zrobić modne kolorowe wnętrze dla dzieci. Podkreślenie smaku i osobowości Twojego dziecka pomoże trójwymiarowym tapetom dla dzieci.

Stanowią jasny trójwymiarowy obraz, który składa się z wielu małych cząstek, załamujących światło, tworząc wrażenie objętości. Jest bardzo zbliżony do rzeczywistości i sprzyja rozwojowi fantazji dziecka. Dzięki tapetom 3D możesz stworzyć kolorową atmosferę dla swoich dzieci. Bogaty asortyment różnego rodzaju modeli pozwoli ci wybrać opcję dla dziewczyny lub chłopca w każdym wieku.

Na kształtowanie się psychiki dziecka mają wpływ otaczające go szczegóły, więc pozytywne obrazy na ścianie pomogą mu uzyskać pozytywne cechy. Tapety dużego formatu zawierają wiele różnych odcieni, a pokój dziecięcy z nimi nie będzie wyglądał nudno.

Tapeta 3d dla dzieci ma korzystny wpływ na rozwój zdolności twórczych i umysłowych. Oprócz rysunków z postaciami z kreskówek, krajobrazów, technik, istnieje bogaty wybór pokryć edukacyjnych z liter, cyfr, danych geograficznych itp.

Za pomocą takiej tapety możesz przekształcić dowolną strefę w pokoju dziecięcym. Strefę snu najlepiej uwydatniać jasnymi, spokojnymi tonami. A dla strefy gry bardziej odpowiednie są jasne, śmieszne tematy.

Ale należy również wziąć pod uwagę fakt, że prawidłowe postrzeganie trójwymiarowego rysunku zależy od umieszczenia tapet 3D w przestrzeni.

Istnieją różne rodzaje tapet 3d, wszystkie wyglądają inaczej, w zależności od funkcji:

 1. Pojedyncze obrazy trójwymiarowe to niewielkie okładki przypominające wzory lub naklejki, zawieszone nad biurkiem lub nad łóżkiem. Pojedyncze obrazy 3d są czasami ozdobione ramą, mają standardowe wymiary.
 2. Krajobrazy z efektem rozszerzenia typu panoramicznego są przyklejane do ściany, która nie jest zamknięta. Są duże, najczęściej umieszczane są na jednym obrazie, takim jak las lub łąka z kwiatami.
 3. Standardowa tapeta 3d - obrazy szerokoekranowe, które służą do dekorowania ściany w całości.
 4. Fluorescencyjne i LED tapety - one świecić w ciemności i można stworzyć środowisko trójwymiarowe, nawet w ciemności, ale są dwa zupełnie różne materiały. Podświetlenie LED jest w stanie otworzyć pełnię obrazu. Ten rodzaj tapety 3D może z powodzeniem zastąpić światło nocne. Fluorescencyjne tapety są ładowane światłem dziennym i zapewniają delikatne oświetlenie w nocy. Aby dodać spektakularny efekt, możesz zainstalować specjalne czarne lampy, aby oświetlić obraz. Tapeta LED to cały system diod, które mogą zmieniać natężenie oświetlenia obrazu i jego koloru za pomocą panelu kontrolnego lub telefonu komórkowego.
Rada! Jeśli dziecko jest wystarczająco dorosłe, lepiej dać mu możliwość wyboru ulubionej fabuły tapety trzyd.

Zalety i wady

Tapety z efektem 3D mają wysoką odporność na zużycie i spełniają wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska, które dobrze przepuszczają powietrze. Taka tapeta nie boi się brudu, wilgoci, promieni ultrafioletowych. Większość ich rodzajów jest dobrze umyta roztworem mydła lub specjalnych detergentów. Życie takich tapet trwa ponad 10 lat iw tym czasie nie wypalają się i nie tracą swojego pierwotnego wyglądu.

Tapeta 3D "popychała" ściany, dodawała głębi, dzięki temu można ukryć niedostatki pomieszczenia. Na przykład rozwiń wąski pokój, podnieś niskie sufity.

Dzięki dekoracyjnej tapecie 3D każdy pokój będzie wyjątkowy. Na stronach internetowych firm produkujących takie materiały znajdziesz dużą liczbę prezentowanych opcji. Możesz również zamówić zdjęcie, na przykład zdjęcia dzieci. Zdjęcie z dzieckiem w powiększonym widoku na ścianie będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Rada! Tapeta 3d wykonana jest głównie z poliestru, więc do przyklejenia go na ścianie lepiej jest użyć kleju do ciężkich materiałów. Aby poprawić zdolność wklejania, możesz dodać PVA.

Tapety 3D mają również wady. Pomimo tego, że są one łatwo wklejane, powierzchnia aplikacji musi być starannie wypoziomowana. Wszelkie nierówności, guzki lub dziurki zakłócą prawidłowy efekt realistycznego obrazu. W procesie klejenia należy uważać, aby tapeta leżała płasko bez zniekształceń i nieregularności.

Takie tapety 3d mają dość wysoki koszt, zależy to od: złożoności obrazu, rodzaju powłok, metody drukowania, materiału podłoża. Najdroższe są modele LED.

Przy projektowaniu trójwymiarowego dziecka, istnieje ryzyko, że wraz z wiekiem dziecko zmieni smak, a obraz przeszkodzi mu.

Nie wszystkie rodzaje tapet 3d można wkleić na ścianie samemu, instalacja niektórych z nich wymaga specjalisty. Na przykład tapeta LED jest zbyt skomplikowanym systemem, którego zainstalowanie lepiej powierzyć profesjonalistom.

Jakiego koloru powinienem wybrać?

Jeśli pozwala na to miejsce w przedszkolu, możesz stworzyć dość bogatą i zróżnicowaną gamę kolorów. Jednak w większości przypadków pomieszczenie nie ma tak dużego rozmiaru, aby można było utworzyć w nim kilka stref. Dlatego warto wybrać schemat kolorów, który poszerzyłby przestrzeń. Część sypialna pokryta jest spokojnymi odcieniami niezależnie od wieku dzieci. W tym celu nadają się historie w pastelowych kolorach lub czarno-białych skalach. Jaskrawą tapetę 3D można wkleić na ścianie, przy której dziecko zwykle gra.

Ciemne kolory w pokoju dziecięcym mogą występować tylko w niewielkich ilościach, jako gra kontrastów, aby rozcieńczyć jasne lub wyblakłe odcienie. Na przykład brązowe drzewa lub ciemnoniebieskie kwiaty w połączeniu z jasną zielenią, słońcem i innymi kolorowymi detalami.

Aby zaprojektować pokój na pewno dziecko lubi, warto omówić z nim pożądany schemat kolorów.

Popularne motywy Tapeta 3D do pokoju dziecięcego

Prawidłowo dobrane kolory - to tylko połowa sukcesu w wyborze tapet 3D dla dzieci. Bardzo ważne jest, aby wybrać właściwą historię, biorąc pod uwagę wiek, płeć i hobby dziecka. Dla najmłodszych będzie to mylne, aby pokryć pokój tapetami w nowoczesne, stylowe wzory 3D lub na temat kreskówek i filmów.

Będą bardziej podobać się realistycznemu wizerunkowi zabawek lub natury, które są pozytywne: chmury, lasy deszczowe, kwiaty, lalki, pluszowe króliczki i niedźwiedzie. W pokoju dziecka powinna być lekka i lekka atmosfera.

Starsze dzieci lubią tapety 3D z opowieściami z ulubionych kreskówek, baśniowych bohaterów itp.

Rada! Im bardziej realistyczny będzie obraz, tym łatwiej będzie stworzyć odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu.

Papier ścienny dla dzieci 3d na ścianie dla dziecka w wieku szkolnym wybierz, biorąc pod uwagę jego hobby. Oprócz zdjęć z filmów i kreskówek, można ozdobić swój pokój z tapetą na temat sportu, mody, przestrzeni, muzyki, geografii, zwierząt i tak dalej. Strefy D. Roboczej której uczeń wykonuje swoją pracę domową, lepiej wydać tapety z 3D przedmiotów efekt nauczania, lub jasnym kierunku kreskówki będą odwracać uwagę od pracy.

W pokoju dziecięcym, dzieci różnej płci można podzielić na strefy: każdemu należy przyznać przestrzeń i wkleić odpowiednią tapetą.

Pokój nastolatka nie powinien być zbyt jasny. Dlatego rolą kolorowych akcentów będą lepiej odtwarzane akcesoria, a tapeta 3D na ścianach będzie dodatkiem do zasięgu tła.

Nastolatkowie - chłopcy mogą być zainteresowani tematyką samochodów, samolotów, technologii, sportu. Nowoczesny styl pokoju dziecięcego zapewnia również obrazy z nocnymi mostami, drapaczami chmur, starodawną architekturą.

Dorastające dziewczyny lubią historie na temat Wenecji, Paryża, rysunki z kwiatami, tapety 3d z ulubionymi muzykami i aktorami.

Ogólne zasady wyboru tapet 3d

Wybierając tapetę dziecięcą 3d do ścian, zwracaj uwagę na to, jak będą one połączone ze stylem wnętrza. Nowoczesne meble wymagają podobnej orientacji w tapecie. Jeśli wzór ma mroczne i matowe odcienie, elementy mebli powinny być bardziej lekkie. Najważniejsze jest zachowanie równowagi między kolorem i stylem okładzin ściennych a wyglądem i odcieniami mebli i innych elementów wnętrza. Wtedy ty i dziecko będziecie wygodnie w takim pokoju, będzie wyglądać jak jedna całość.

Pożądane jest zwrócenie uwagi na sposób, w jaki obraz zostanie zastosowany na płótnie, ponieważ zależy od tego trwałość i jakość rysunku. Najczęściej stosowane farby, które reagują na promieniowanie ultrafioletowe i pod ich działaniem, są silnie absorbowane przez materiał. Ta metoda daje najbardziej kontrastowy obraz, który ma trwałość. Innym rodzajem atramentu do drukowania trójwymiarowych tapet jest eko-rozpuszczalnik, zawierają one drobne cząsteczki pigmentu i rozpuszczalnik. Za ich pomocą można tworzyć bardzo trwałe rysunki o wysokiej rozdzielczości, ale wysychają one bardzo długo. Trzeci rodzaj to atrament lateksowy, który szybko schnie, ale nie zapewnia doskonałej klarowności obrazu.

Podsumujmy podstawowe zasady dotyczące udanego wyboru tapet 3D dla dzieci:

 • przedmiot obrazu powinien odpowiadać wiekowi i płci dziecka;
 • najpierw zapytaj o jego życzenia i hobby;
 • nie wybieraj "ciężkich" i "naciskających" obrazów;
 • lepiej wybrać wzór, który dostosowuje się do pozytywu;
 • wybierz odpowiednie miejsce do umieszczenia tapety 3D, aby nic nie mogło ich zamknąć, w przeciwnym razie obraz nie da pożądanego efektu;
 • Nie przyklejaj tych ścian do wszystkich ścian w pokoju, w przeciwnym razie to wnętrze będzie zbyt trudne i denerwujące;
 • tapeta 3d o dużym wzorze lepiej jest używać w przestronnym pokoju;
 • Lepiej jest udekorować pokój małego dziecka obrazem z drobnymi szczegółami;
 • Wiele osób myli tapety 3D ze zdjęciami, aby uniknąć błędów, należy je kupić w wyspecjalizowanych sklepach.

Przestrzegając wszystkich zasad, możesz wybrać takie tapety 3D, które z pewnością polubią Ciebie i Twoje dziecko. Za pomocą tego materiału możesz stworzyć stylowe i nowoczesne wnętrze pokoju dziecięcego, które będzie miało wpływ na każdego gościa.

 • Tapety dla dzieci w przedszkolu

 • Belgijskie tapety dla dzieci

 • Angielska tapeta dla dzieci

 • Tapety dla dzieci we wnętrzu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map