Ako lepiť tapety na maľované steny

Ako lepiť tapety na maľované steny

Obyvatelia starej "Khrushchev" pravdepodobne narazil na steny pokryté farbou, ktorú som rád držal tapetu na. Príprava steny na tapetovanie veľmi dlhé zamestnanie, trávia veľa nervov a síl, takže si vždy chcete robiť bez predbežného ošetrenia. Môžem zavesiť tapetu na maľované steny? O tomto sa dozvedáme z tohto článku.

Určenie typu povrchového povlaku

Pred nástupom na lakované povrchy je potrebné určiť typ materiálu, ktorý sú pokryté stenami v miestnosti. Existuje niekoľko typov farieb, ktoré sa používajú na dokončenie interiéru:

 1. olej. Vyznačuje sa ostrým zápachom a vrstvou odolnou voči vlhkosti. Po vysušení látka pôsobí ako ochranná vrstva na stenu. Taký povlak sa odstráni vrstvami.
 2. Akryl alebo na báze vody. Tento materiál nemá nepríjemný zápach, leží na povrchu s rovnomernou vrstvou absorbovanou v povrchovej štruktúre. Táto farba tiež vytvára povrch odolný voči vlhkosti.

Aby ste pochopili, aký druh látky sa používa, musíte vyskúšať špachtľu, aby ste odstránili časť povlaku. Olej opustí lôžko a akrylát bude veľmi ťažké odstrániť, iba malé kusy padnú.

Ak stále nemôžete určiť pokrytie, môžete použiť spôsoby, ktoré vám pomôžu pri vkladaní tapety na akýkoľvek kryt.

Prvou možnosťou je jednoducho prijímať obyčajnú tapetu ľubovoľného modelu, okrem vinylu a kvalitného lepidla. Povrch musí byť čistý, nie je potrebné ho spracúvať. Tak, môžete rýchlo vložiť tapetu, ale kvalita, samozrejme, s touto metódou, nikto zaručuje.

Druhým spôsobom je nanášanie lakovaného povrchu na kvalitný materiál. Ak je povrch správne a kvalitne natretý, môžete ľahko lepiť tapetu na lakovaný povrch a dokonca položiť dlaždice na dlaždice.

Dôležité! Po naplnení povrchu musíte vyplniť nerovnosť.

Riziká prilepenia tapety na farbu

Môžete lepiť tapetu na farbu, ale musíte vždy brať do úvahy všetky riziká, ktoré sú k dispozícii s týmto dizajnom:

 • Farba sa odlupuje. Ak je stena namaľovaná olejom alebo náterom na báze vody, potom existuje riziko, že náter nebude dobre držať na stene. Ak sa za takýchto podmienok lepia plátno na vrchole, čoskoro jednoducho spadnú vrstvou farby. Potom musíte urobiť dvakrát toľko práce: odstráňte starú vrstvu farby, omietky a ozdobte miestnosť tapetami. Ak chcete vylúčiť takúto situáciu, je potrebné na viacerých miestach na rôznych koncoch skontrolovať farbu na silu. Ak dôjde k opuchu alebo exfoliácii, a tiež k prasknutiu, môžu sa neskôr premeniť na šupinatú farbu. Ak je náter pevný a nie je podozrenie, môžete začať pripravovať a lepiť.
 • Nátery stien s náterom na báze vody. V prípade vlhkosti môže náter na vodnej báze začať napučiavať alebo odlupovať. Na takejto stene je najlepšie, aby ste sa vyhli nepríjemným následkom, nepokúšajte sa vkladať tapety. Ak na prvý pohľad nie sú žiadne takéto problémy, potom ešte kontrola nebolí. A to sa deje: malá časť steny je navlhčená a po niekoľkých hodinách sa postup opakuje. Ak po takejto úprave a sušení nie je odlupovanie detegované, je možné pred lepením postupovať do prípravných krokov.

Ak je však jasné, že povlak je nestabilný, musí sa odstrániť. Tu je niekoľko tipov na vykonanie tohto postupu:

 • Farba by mala byť dôkladne nasiaknutá vodou a trvalo zvlhčujúca, odstráňte vrstvu farby špachtľou.
 • Wet múry s vodou a pastu so starými novinami na lepidlo na tapety. Po stene úplne suché, musíte odstrániť noviny spolu s farbou, ak to funguje.
 • Použite špeciálne riešenia, ktoré sa predávajú v stavebných predajniach. Majú tendenciu zničiť štruktúru farby v krátkom čase a odstránenie vrstvy nie je problém.
 • Odstránenie farby brúskou alebo brúsnym papierom. Táto metóda si vyžaduje obrovské množstvo fyzickej námahy a času.

Algoritmus práce

Pred lepením plátna musíte pripraviť maľovanú stenu. Ale existuje jeden univerzálny spôsob, ktorý je vhodný pre povrchy v "Chruščov". Tam je zvyčajne steny boli natreté na polceste, takže je potrebné očistiť vrstvu atramentu je 5 cm sa vzdialenosťou medzi boli vymazané z stranách 15-20 cm. Čistený pásmo shpaklyuyut a zarovnané s povrchom. Tieto pásy sa musia nutne zhodovať s okrajmi plátna, pretože plátky budú lepšie držať na takomto povlaku.

Ak táto metóda nie je vhodná, vykonáme nasledujúce akcie.

Príprava stien

V štádiu prípravy lakovanej steny na vkladanie papiera je potrebné vykonať niekoľko krokov naraz:

Umyte stenu. Veľmi často sa v kuchyni alebo chodbe namaľujú steny, takže je potrebné, aby boli čisté. Odstráňte všetky nečistoty: tuky, sadze, znečistené a prašné usadeniny. Obvykle je potrebné len roztok vody s umývacou tekutinou. S cieľom vyčistiť rozliatie po umývaní by sa mal povrch čistiť čistou vodou. Ak na stenách nie sú žiadne viditeľné nečistoty a lepkavé nánosy, nemôžete sa umyť.

Vyrovnanie steny. Zvyčajne sú steny absolútne ideálne. Je potrebné odstrániť mohyly a vyplniť dutiny a trhliny. Na nerovnej stene je veľmi ťažké a riskantné lepiť aj hustú tapetu na nerovných stenách, natož tenký a papier.

Spracovanie brúsneho papiera. Táto fáza prípravy sa týka tých povrchov, ktoré sú ošetrené olejovou farbou. Na radu profesionálov musíte chodiť na stenu pomocou brúsky alebo brúsneho papiera. Tento proces je dlhý a vynakladá veľké množstvo síl, ale zvyšuje drsnosť a priľnavosť tapiet k stene. Profesionálom sa odporúča, aby túto fázu nepreskočili pred lepením tapety.

základný náter. Ak sa rozhodne, že sa nerozhodne predchádzajúci bod, je jednoduchšie predbehnúť stenu. Tento postup tiež pomôže zlepšiť priľnavosť. Najlepšie je vybrať základný náter "Betónový kontakt" neutrálny biely alebo sivý. Je určená len pre takéto práce a farba pomôže skryť skutočnú farbu namaľovanej steny a zabrániť translucencii cez tapetu.

Ak nechcete minúť peniaze na základný náter, môžete si urobiť sami s nasledujúcim receptom:

 1. Riedenie kvapalného kefírového alabastra do stavu alebo vytvorenie sadry teplou vodou
 2. Pridajte do roztoku 1/3 výsledného objemu lepidla PVA.

Môže sa tiež miešať v pomere 1: 1 bustilátu a PVA lepidla a použiť ako zmes primérov.

Dôležité! Takto upravené steny majú vynikajúcu priľnavosť k tapetám, takže v prípade potreby je veľmi ťažké odstrániť povlak.

Tapeta Kleim

Po skončení práce môžete pokračovať v inštalácii. Je potrebné zvoliť lepidlo, ktoré sa odporúča pre zvolený typ tapety. Toto nájdete v návode na tapety a lepidlo. Vynikajúca pomôže takému procesu, ako je pokrytie steny tekutým lepidlom a úplné vysušenie. Potom môžete tapetu bezpečne lepiť.

Ďalšou nuansou je lepenie papierovej pásky na stenu na miesto, kde spadá kĺb plátna. Musí byť prilepené, aby sa zabezpečilo, že po vysušení, keď sa plátno zmenšilo, nebolo v štrbine viditeľná farba.

záver

Každý problém má vždy riešenie. Môžete lepiť natreté steny tapetami, ale musíte ich trochu pripraviť. Ale táto príprava bude jednoduchšia a menej časovo náročná než odstrániť starú vrstvu farby. Dokonca aj na lakovanej stene bude tapeta dobre držať, ak budete postupovať podľa technológie.

 • Je možné lepiť tapety na čistenie

 • Ako lepiť širokú tapetu

 • Vyrovnanie stien so sadrokartónom

 • Nápady na maľovanie stien vodou na báze farby

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

60 − = 58

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map