Ako položiť laminát na nerovnom podlahe

Ako položiť laminát na nerovnom podlahe

Obľúbenosť laminátu ako podlahovej krytiny je z veľkej časti určená jednoduchým pokladaním, ktoré je k dispozícii pre väčšinu spotrebiteľov. Výrobcovia vylepšujú zámkové systémy, lepené spájanie panelov je vecou minulosti. Lepidlo bolo najskôr nahradené uzamknutým zámkom, potom kliknutím. Teraz sú laminátové modely so zámkami 5g a Megalock získavajú popularitu, Nóri ovládli výrobu hliníkových zámkov. Všetko vyzerá nádherne: laminát bol prinesený, držaný niekoľko dní v miestnosti, kde sa bude konať štýl, prispôsobiť sa teplote a vlhkosti, rozložiť podklad a pokryť chodník. Existuje však jedna "malá" prekážka - položiť efektívnu, praktickú, funkčnú, trvanlivú podlahovú krytinu s vynikajúcimi výkonnostnými vlastnosťami, je potrebné vyriešiť problém nerovných podlahových krytín.

Prečo nie?

Pri opravách demontáž starých podlahových krytín nájdeme nerovnú podlahu s mnohými chybami: ripy, praskliny, triesky na stierke, škrípanie a poškodené dosky z drevenej podlahy. A významné rozdiely vo výške. Je jasné, že stavitelia sa ponáhľali odovzdať predmet k významnému dátumu, narodeninám svojho generálneho riaditeľa, len sa ponáhľajú z návyku. Ale odišli a nerovná podlaha zostala. Môžem na to položiť laminát?

Môžete ju položiť, ale podlaha bude trvať veľmi málo času. Dôsledky budú smutné a vaši blízky začnú odpovedať na vaše stavebné pokusy približne v tých istých termínoch, v ktorých "poďakovali" tým, ktorí boli pripravení odovzdať objekt staviteľov.

Je to veľmi dôležité! Prečo výrobcovia v pokynoch na inštaláciu zdôrazňujú potrebu položiť laminát na rovnú podlahu? Prečo predpisom 29.13330.2011 určuje prípustné výškové rozdiely pri položení laminátu? A čo znamená požiadavka na "úroveň"? U mnohých výrobcov by povolený rozdiel vo výške nemal presiahnuť 3 mm. V skutočnosti stavebné predpisy platné v krajine sú tuhšie - len 2 mm môžu tvoriť medzery medzi 2 m dlhou ovládacou koľajnicou a povrchom základne. Sklon by nemal prekročiť 0,2% zodpovedajúcej veľkosti miestnosti, celková hodnota nie je väčšia ako 20 mm. Nedodržanie týchto požiadaviek povedie k rýchlemu opotrebovaniu spojov panelov počas prevádzky pri zaťažení, vzniku prasklín a trhlín v lamelách.

laminát

Keramické dlaždice položené na povrchu s dutinami, pretože všetka sila pod zaťažením bude prasknúť. A prečo by sa laminátový panel mal správať inak? Zvlášť hradné spojenie, "visiace" nad prázdnotou?

laminát

laminát

laminát

Bude substrát pomôcť?

Niektorí výrobcovia zabezpečujú, že podklad je schopný kompenzovať nerovnosti podlahy. V určených medziach - áno, môže. Ale nič viac. Ubezpečenie, že "náš substrát" vám umožňuje položiť laminát na nerovnom povrchu podlahy s výškou do 5 mm alebo viac - úprimný podvod kupujúceho. Je to rovnaké "pravdivé a dôveryhodné", ako nepríjemná reklama na deodoranty pre mužov, ktorá "zaručuje", že stojí za to vytiecť z fľaše a všetky ženy na planéte budú vaše.

laminát

laminát

laminát

laminát

Zosúladenie základov laminátu

Podlaha so závažnými nepravidelnosťami pred položením bude musieť byť vyrovnaná. Pred usporiadaním akejkoľvek nadácie sa demontuje stará podlahová krytina.

Vyrovnanie drevenej podlahy

Drevená podlaha pred pokladaním laminátu sa skontroluje, ak je to potrebné, vymeňte zbytočné a poškodené dosky, zbavte sa škrtív a nerovností. Zotrite čisté a bezpečne upevnite dosky na lagány. Čiastočná demontáž drevenej podlahy môže byť potrebná na preštudovanie a nahradenie oneskorenia. Tmel a drsnosť sú odstránené tmelom na strome. Vyrovnať drevenú podlahu so šijacím strojom.

laminát

Tip! Cyklovanie podlahy po ruke nie je jednoduché. Je lepšie používať šijací stroj, ktorý je možné si prenajať.

Pri vyrovnávaní starej drevenej podlahy sa často používa preglejková podlaha. Preglejka má všetky vlastnosti, ktoré sú vynikajúcou základňou pre laminát:

  • Preglejka môže ľahko vyrovnať drevenú podlahu.
  • Preglejka sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a vysokou tuhosťou.
  • Preglejka sa vyznačuje schopnosťou odolávať značným zaťaženiam.
  • Náklady na preglejky z neho robia veľmi cenovo dostupný materiál.
  • Preglejka vám umožňuje vykonať prípravné práce v čo najkratšom čase.
  • Preglejka je nenáročná v podmienkach, v ktorých je prevádzkovaná.

Prekližka nie je pokrytá celým plechom. List je rozrezaný na niekoľko kusov. Mali by sa skladať tak, aby sa dlhé kĺby netvorili, v jednom bode štyri švy sa nerozbiehajú a že vzdialenosť medzi listami je rádovo 10 mm.

laminát

laminát

Vyrovnanie betónovej podlahy

Podlahová kravata sa kontroluje pomocou úrovne budovy. Poter sa kontroluje, aby sa určili miesta vážnych trhlín, triesok, škrupín, prílivu betónu. Trhliny sa expandujú a naplnia zmesou cementu a piesku. V prípade potreby vyrežte a vylešte príliv. Ak však rozdiely vo výške dosiahnu 10-20 mm, je poter vyrovnaný samonivelačnou zmesou (plniaca podlaha). Na odstránenie vzduchových bublín sa podlaha valcuje ihlovým valčekom.

laminát

laminát

Pred inštaláciou je poter ošetrený penetračným základným náterom. Pokládanie sa môže uskutočniť až po úplnom vysušení betónovej podlahy. Pred inštaláciou laminátu je povinné položiť polyetylénový film ako hydroizoláciu.

Pokládanie laminátu na staré linoleum

Umiestnenie laminátu na staré linoleum je povolené, ak je náter pevne pripevnený k podlahe, nemá vážne poškodenie a pľuzgiere, podlaha pod starým linoleom je plochá. V opačnom prípade bude linoleum musieť odstrániť a vyrovnať základňu.

laminát

záver

Položiť laminát na nerovnom podlahe nemôže byť. Môžete položiť materiál, ale rýchlo sa stratí jeho vzhľad a nebude trvať dlho. Je potrebné vyrovnať nerovnú podlahu, kým nespĺňa požiadavky kladené na povrch podkladu pod laminátom.

laminát

laminát

laminát

  • Ako dať vinyl laminát

  • Ako správne položiť laminát na drevenú podlahu vlastnými rukami

  • Ako položiť laminát na linoleum a či je to možné urobiť všeobecne

  • Ako môžem dať laminát na preglejku (DVP)

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

49 − = 39

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map