Altánok zo stromových kmeňov vlastnými rukami

Pavilóny zo stromových kmeňov môžu byť vyzdobené v rôznych štýloch, berúc do úvahy dizajn zvyšku priestorov, ako aj osobné preferencie majiteľa lokality. Poďme analyzovať rôzne varianty altánov, rozdelíme ich charakteristické vlastnosti.

 

Ázijský štýl

Zodpovedá takým záhradným domom, ktoré sú vyrábané v čínskom a japonskom interiéri. Medzi týmto štýlom je značná podobnosť, preto niektorí majitelia stránok v krajine, ktorí nemajú skúsenosti s interiérom, si ich navzájom zamieňajú. Dôvodom tejto podobnosti je, že v japonskej architektúre existuje celkom málo prvkov, ktoré sú vypožičané z čínskej módy.

Tip! Pri budovaní čínskeho altánu by sa mala venovať osobitná pozornosť streche. To je považované za vizitku tohto smeru interiéru, robí letný dom rozoznateľný.

Napríklad tvar strechy môže byť zvolený vo forme štyroch alebo šiestich tvárí a vytvoriť pre ne dva vrstvy. Ako povinný prvok pre takúto konštrukciu vyberme ohnuté okraje na vytvorenej streche.

Je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že s klasickou výzdobou je budova zdobená obrazmi rozprávkových drakov, ako aj dekoratívnymi lucerňami, doplnenými červenými kefami.

Japonskej architektúry

Napriek podobnosti s čínskou architektúrou existuje tento vnútorný smer a jeho charakteristické vlastnosti. Napríklad existujú rozdiely v konštrukcii budovy. Japonská kultúra predpokladá obmedzenie, priame čiary, jemné farby, hladké povrchy. Postavte také pavilóny zo stromových kmeňov (na snímke), potom maľte v hnedej, čiernej alebo tmavej čerešňovej farbe.

Pozor prosím! Japonský štýl zahŕňa minimálny počet dekoratívnych prvkov.

Napríklad je možné použiť ako dekoratívny prvok hladké plátené závesy a nábytok si vybrať z tmavého dreva, sa rozprestieral na gauč vankúše, podobne ako vo farbe záclony.

Pôvodný altánok zo stromových kmeňov s vlastnými rukami, japonské a čínske varianty, užitočné tipy pre začiatočníkov, nájdete to vo videu

Ruský a ukrajinský štýl dizajnu

Takéto možnosti pre dizajn letných verandí majú svoj pôvod od 18. a 17. storočia. Sú podobné spôsobom, ktorý bol typický pre tých roľníkov tej doby.

Fráza "Ukrajinská Style" návrhári považovaný za variant obielené domy, ktoré má doškovou strechou, a je umiestnený vedľa plotu, aby na svojich nádob a bánk. Odborníci na prácu v "ukrajinského štýle" sa pokúšate použiť na dekoráciu tŕne tieto svetlé a výrazné charakteristiky interiéru.

Tip! Ak chcete vytvoriť maximálnu podobnosť s ukrajinským štýlom, strecha altánu je pokrytá slamou. Stánky tvoria polovicu logov, čo dokazuje primitivitu ľudovej architektúry.

Samozrejme, teraz sa objavili ďalšie detaily v tomto interiéri. Napríklad namiesto ťažkých guľatiny sa dnes vyberajú palubové dosky, čo výrazne zjednodušuje úlohu staviteľov a dizajnérov, okrem toho, že stavba sama o sebe je ľahšia a vzdušnejšia.

Pozor prosím! Ukrajinský trend zahŕňa "hranie" podrobností. Napríklad môžete štylizovať grilovanie alebo grilovanie s ukrajinskou kachľovou pecou, ​​vytvoriť skutočný oplotenie okolo altánu, zdobiť ho niekoľkými dekoratívnymi prvkami.

Ruské letné pergoly

Táto oblasť zahŕňa niekoľko rôznych variant letných budov. Rustikálny štýl predpokladá maximálnu podobnosť letnej verandy s roľníckou chatou. Zoberme do úvahy jeho charakteristické vlastnosti o niečo neskôr, najprv vyjdeme k modelu boyar, ktorý zasahuje s množstvom krásnych a zložitých rezbár.

Na výrobu takýchto altánov je vybraný "okrúhly" strom alebo štvorcová lišta. Opracované rezbárstvo sa používa na zdobenie plôch a stĺpov.

Navyše, boyar štýl je vhodné a vyrezávané krásne stĺpy, rovnako ako dekoratívne medzery vytvorené pod strechou. Pri zdobení vnútorného priestoru miestnosti odborníci odporúčajú výber prvkov dekorácie, podobne ako ukrajinský smer.

Tip! V boierovej verande namiesto krbu môžete vytvoriť napodobeninu skutočnej ruskej rúry.

Nábytok je lepšie vybrať z dosiek, pridať obrázok starého samovaru, krásnej keramiky, železa.

Rustikálny dizajn

Je to druh rustikálneho smeru interiéru. Pokiaľ Provence vznikol vo Francúzsku, krajina sa objavila v Amerike, potom rustikálny štýl nemá určitú "vlasť", je to kolektívny obraz vidieckeho spôsobu života.

Provensálske smerovanie nezahŕňa používanie jasných farieb, mali by byť bledé, ako keby boli spálené pod žeraviacimi lúčmi jasného letného slnka.

Tip! Pre Provence, ako prevažujúca farba, profesionáli v interiéri vyberajú biele.

Pri výbere nábytku pre Provence je najlepšie uprednostňovať ľahký prútený nábytok vyrobený z prírodného ratanu alebo výrobky, ktoré používajú umelecké kovanie, maľovanie všetkých prvkov v bielom.

Pri výbere textílie pre Provence odporúčajú interiéroví odborníci výber krásnych textílií s malým kvetinovým písmom. Napríklad v Provence vhodné plátno plátenné, mäkké vankúše na nábytok, obrus. Ak je to žiaduce, môžete tiež ozdobiť kvetinovými kvetináčmi a umiestniť do nich kvetinové kvety.

záver

Bez ohľadu na to, akým štýlom sa rozhodnete navrhnúť letnú verandu, skúste zohľadniť všetky výrazné detaily zvoleného štýlu. Napríklad v Provence sa oceňuje prirodzenosť a prirodzenosť a v čínskych pavilónoch sa pokúšajú vytvoriť luxusné prostredie. Každý smer interiéru môže byť "zriedený" zmiešaním niekoľkých dizajnových štýlov naraz

  • Altánok z vlastných rúk
  • Ako postaviť sklep pod stodolou
  • Ako vytvoriť altánok v krajine
  • Gazebo v orientálnom štýle