Bazény mrazuvzdorné pre chatové osady

Bazény mrazuvzdorné pre chatové osady

Inštaláciou mrazuvzdorného bazéna si môžete vychutnať kúpanie v každom vhodnom čase. Vďaka bazéne môžete deti naučiť plávať bez toho, aby ste opustili miesto. Ale pred výberom konkrétneho typu konštrukcie je potrebné vziať do úvahy, že v zime môže byť výrobok poškodený, ak zostane na mieste. Preto je dôležité zvážiť podmienky, v ktorých bude bazén umiestnený.

Typy bazénov

Pred zakúpením bazéna sa musíte dozvedieť viac o vlastnostiach rôznych typov popísaných štruktúr a vybrať presne to, čo je vhodné pre určitú oblasť. Vlastníci stránok počas výberu sa riadia niekoľkými parametrami:

 • veľkosť štruktúry;
 • či sa výrobok bude používať v zime;
 • mobilita produktov;
 • nákladov.

Tí, ktorí chcú ušetriť peniaze, by sa mali okamžite pripraviť na skutočnosť, že tieto výrobky majú relatívne vysoké náklady. Lacné modely sú určené len pre deti a majú malú veľkosť. V takýchto konštrukciách bude pohodlné len pre malé deti.

V čase nákupu stojí za to skontrolovať certifikáciu produktov, aby sa nezískal produkt, ktorý môže uvoľňovať toxické látky.

Betónové bazény

Najčastejšie stacionárne konštrukcie sú vyrobené z betónu. Môžu mať rôzne veľkosti a hĺbky. Výber parametrov závisí od dostupnosti voľného miesta a množstva peňazí na mieste.

Môžete to urobiť sami, ale ak nemáte skúsenosti s vykonávaním takejto práce, mali by ste najať profesionálnych staviteľov.

Výhody opísaných návrhov zahŕňajú:

 • pevnosť konštrukcie;
 • možnosť vytvoriť návrh špecifických rozmerov;
 • trvanlivosť;
 • možnosť opravy.

Avšak stacionárne výrobky z betónu majú aj nevýhody. Pre nich je možné niesť vysoké náklady. Len málo majiteľov stránok si môže dovoliť vytvoriť konkrétnu štruktúru na webe. Medzi nevýhody patrí aj usporiadanie systému na čistenie konštrukcie. Popísané štruktúry nie sú ovplyvnené nízkou teplotou.

Vlastnosti gumových výrobkov

Nafukovacie modely pre chaty sa vyznačujú nízkymi nákladmi a možnosťou pohybu na mieste. Je však dôležité mať na pamäti, že sú v zime krátkodobé a nemožné.

Takéto výrobky sa zvyčajne nakupujú len pre deti. Ale ak chcete, nájdete modely určené pre celú rodinu.

Rámové produkty

Mrazuvzdorné bazény opísaného typu sa môžu používať v lete av zime. Takéto konštrukcie sú rámom okolo celého obvodu konštrukcie, ktorý pozostáva z kovového profilu a rúr. Často sú takéto výrobky vybavené drevenou prepravkou. Z vnútra sú obložené PVC fóliou, vyznačujúcou sa zvýšenou pevnosťou.

Inštalácia bude vyžadovať podstatne menej finančných prostriedkov, ako je potrebné pri vytváraní stacionárneho betónového bazéna.

Medzi výhody rámcových produktov patria:

 1. Nie je potrebné demontovať. Štruktúra rámu sa nebojí mrazom a preto nemôže byť rozobratá.
 2. Návrh je možné použiť aj v zime. Ak je veľká, v zime sa môže použiť ako klzisko.
 3. Mobility. V prípade potreby je dizajn ľahko rozobraný a presunutý na iné miesto na mieste. Takáto práca nevyžaduje špeciálne zručnosti.
 4. Možnosť umiestnenia produktu do jamy. Ak je to žiaduce, vlastník stránky môže vytvoriť jamku a umiestniť do nej rámcovú štruktúru. Zvyčajne sa to robí na vytvorenie bazénu, ktorý sa nezdá iný ako stacionárny.
 5. Dostupnosť vybavenia na čistenie rámu mrazuvzdorného bazénu. Všetko potrebné vybavenie sa predáva kompletne s rámovou konštrukciou.

Takéto bazény odolné voči mrazu majú vyššie náklady ako kaučukové bazény, ale majú významné výhody. Dôležité je mať na pamäti, že pred inštaláciou je potrebné odstrániť hornú vrstvu pôdy a hladiť povrch. Tiež je potrebné vytvoriť plošinu z materiálu odolného voči vlhkosti.

Vlastnosti plastových výrobkov

Výrobky z plastov sú odolnejšie ako gumy a majú vyššie náklady. Plastové mrazuvzdorné bazény by mali byť inštalované v predtým vybudovanom výkopu. Z tohto dôvodu môže štruktúra odolávať ťažkým nákladom. Treba poznamenať, že pri použití stavebných zariadení musia byť namontované príliš veľké konštrukcie.

Dokonca aj výrobky stredných foriem musia byť inštalované s pomocníkmi. To je spôsobené tým, že opísané štruktúry nie sú skladateľné.

Plastové výrobky pre chaty vyžadujú inštaláciu filtračného systému. Tiež by ste mali premýšľať o tom, ako vybaviť odtok vody. Nevýhody sú vysoké náklady. Je tiež dôležité mať na pamäti, že počas inštalácie konštrukcie a dodatočného vybavenia sa vynakladá veľké množstvo peňazí.

Vlastnosti akrylových konštrukcií

Akrylové výrobky sa často inštalujú na verejných miestach. Sú inštalované takmer rovnakým spôsobom ako plastové výrobky. Akrylové výrobky sa od kúpeľov veľmi nelíšia. Jediný rozdiel je veľká veľkosť.

Opísané štruktúry sú veľmi silné a majú nekĺzavý povrch. Takéto bazény neabsorbujú špinu a nie sú vhodné na reprodukciu baktérií. Akrylátové bazény majú ďalšiu výhodu - schopnosť používať v zime.

Takéto návrhy sú ľahké, takže sa ľahko pohybujú a inštalujú.

Ak sa rozhodnete zakúpiť akrylovú misku, je dôležité mať na pamäti, že ak je povrch poškodený, nebude možné ju obnoviť. V zime by sa bazén mal nalievať na 2/3 a pridať špeciálne látky. Ak sa tak nestane, v zime môže šálka prasknúť kvôli zamrznutej vode.

Dodatočné vybavenie

Pri kúpe veľkého bazéna je potrebné vopred premýšľať o vypúšťaní vody a filtračnom systéme. Okrem toho je dôležité dbať na ochranu štruktúry pred vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Mnoho majiteľov pozemkov spolu s bazénom pre chatové domy nakupujú špeciálne markízy. Taktiež sa často inštalujú pevné stĺpiky. Taký dizajn sa dá ľahko vytvoriť samostatne.

Na ochranu bazénu stačí vytvoriť kovový rám krytu a upevniť polykarbonátový plech na vrchu. K bazénu je bezpečné, stojí za to inštalovať plot. Toto je obzvlášť dôležité, ak má rodina deti. Ak je konštrukcia inštalovaná na zemi alebo na plošine, musíte si kúpiť pohodlný rebrík.

V niektorých prípadoch sa okolo bazénu vytvorí debnenie. Ak je stacionárny bazén postavený na mieste, treba dbať na to, aby povrch vedľa jeho okrajov nebol šmykľavý. Ak je povrch v blízkosti bazénu drevený, pred použitím je potrebné ošetriť prostriedkami, ktoré chránia pred vlhkosťou. Najčastejšie sa používajú protišmykové dlaždice.

Etapy vytvárania krytého bazéna s vlastnými rukami

Konštrukcia bazénu v dedinskom dome prebieha v niekoľkých etapách:

 1. Určenie účelu bazénu pre chaty. Pred výstavbou je dôležité určiť, či deti budú mať bazén alebo je vytvorené pre celú rodinu. Je tiež potrebné presne určiť miesto, kde bude konštrukcia inštalovaná. Vytvorenie bazénu je vedľa vodovodného potrubia, pretože to umožní rýchlejšiu drenáž vody.
 2. Výber veľkosti a tvaru bazénu. Tieto parametre závisia od finančných možností. Najjednoduchšou možnosťou je inštalácia obdĺžnikovej štruktúry.
 3. Vytvorte schému konštrukcie. V tomto štádiu je dôležité určiť veľkosť každého prvku bazénu a umiestnenie dodatočného vybavenia.
 4. Výber systému filtrácie vody. Na čistenie používajte skimmernuyu a pretekajúce filtračné systémy.
 5. Výkopových prác. V tomto štádiu je potrebné prilákať stavebné zariadenia. Najprv musíte označiť hranice bazénu a vytiahnuť lano medzi kolíky. Po vykopaní pôdy vzniká v dolnej časti výkopu pieskový vankúš.
 6. Vytváranie technických výklenkov. Na vytvorenie debnenia sa používajú drevené dosky, ktoré sú upevnené blokmi a vystužené dodatočnými rozperami.
 7. Nalievanie betónovej kompozície. Najskôr sa naleje dno. Iba potom, ako sa spevňuje, môžete začať nalievať steny.
 8. Odstránenie nezrovnalostí a vytváranie vodotesnej vrstvy. K tomu dochádza po stuhnutí kompozície.
 9. Povrchová úprava a montáž zariadení.

Po vykonanej práci sa vytvorí prekrývanie. Umožňuje chrániť bazén pred klesajúcimi listami a udržiavať chladnú teplotu v horúcich dňoch.

 • Bazény Intex

 • Mangaly pre chaty so strechou

 • Kompozitný bazén

 • Návrh bazénu v súkromnom dome

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

69 − 65 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map