Dočasné oplotenie staveniska

Dočasné oplotenie staveniska

Pri stavebných prácach je mimoriadne dôležité, aby boli splnené mnohé požiadavky, ktoré zabezpečia, že proces výstavby bude bezpečný nielen pre samotných pracovníkov, ale aj pre tých, ktorí sú okolo nich. Takže dôležitým prvkom akejkoľvek konštrukcie je oplotenie. Spravidla ide o dočasný plot pre stavenisko, pretože po ukončení výstavby by mal byť demontovaný. Ako to má byť? Aké sú jeho typy? Odpovede na tieto a iné otázky, ktoré dostaneme v poskytnutom materiáli.

Klasifikácia oplotenia

Všetky ploty staveniska môžu byť rozdelené do niekoľkých klasifikácií:

 1. Podľa stretnutia.
 2. Podľa návrhu.
 3. Pri vykonávaní.

Zvážte tieto funkcie.

Podľa stretnutia

Tu hovoríme o tom, ako použiť dočasné ploty pre stavby. Takže môžu byť chránení. Na základe názvu sa stáva zrejmá, ich hlavnou úlohou nie je umožniť poškodenie zdravia iných a pracovníkov. Preto sa na tento účel vykonáva napätie fasádnej mriežky. Použitá sieť má vynikajúce pevnostné vlastnosti. Takáto fasádna sieť je schopná zadržiavať padajúce odpadky, náradie a stavebné materiály. To je veľmi dôležité, pretože v procese práce v lese môže náhodou niečo klesnúť.

K dispozícii sú tiež ochranné a bezpečnostné časti. V tomto prípade hovoríme o oplotení, ktoré zabraňuje prenikaniu narušiteľov do staveniska, napríklad v čase, keď sa práca vôbec nevykonáva. Takéto dočasné zariadenia na šermovanie sa široko využívajú v stavebných a výrobných podmienkach.

Iný typ dočasného oplotenia - signál. Čo dáva takýto plot na stavenisko? Najskôr vizuálne oddeľuje celé územie, na ktorom sa tieto alebo iné stavebné práce robia. To znamená, že osoba alebo auto, ktoré sa budú pohybovať po tejto lokalite, okamžite pochopia, že tu je potrebné byť veľmi opatrní, pretože práca sa vykonáva. V tomto prípade môže byť použitá poplachová páska. Napríklad sa tiahne po celom obvode staveniska.

Konštrukciou

Okrem iného sú dočasné ploty staveniska rozdelené na konštruktívne návrhy. Napríklad, môže byť namontovateľný na stojane. Existuje aj druh panelu. To znamená nepretržité ochranné a bezpečnostné kryty. A ešte jeden variant - rack-and-panel. V tomto prípade sa používa kombinácia dvoch chránených dočasných plôch.

Pri vykonávaní

Posledná klasifikácia má rozdiely v dizajne. Často sa takéto návrhy musia dokončiť. Pretože takéto ďalšie konštrukcie môžu pôsobiť koľajnice, vzpery, chodníky a iné.

Čo by mali byť dočasné bariéry?

Samozrejme vzhľadom na dôležitosť tohto dizajnu podliehajú určitým požiadavkám a dokonca aj normám. Sú zobrazené v GOST. Existuje teda niekoľko základných bodov, na ktoré by ste mali venovať pozornosť. Výstavba určitých obvodových konštrukcií musí byť vykonaná v súlade so stanovenými štátnymi normami. K tomu môžete venovať pozornosť vzorky. Navyše pre ploty dočasného pridelenia budovy je potrebné zorganizovať vstupnú skupinu. Treba preto poznamenať, že vstupná skupina by mala byť navrhnutá na prechod špeciálnych zariadení, áut a pracovníkov.

Existujú aj požiadavky na dizajn. Poznamenávame, že podobné výrobky by mali mať jednotné spojovacie prvky, čo by umožnilo v prípade potreby rýchlo rozobrať alebo zbierať plot. Podľa požiadaviek SNiP musí výška dočasných plôch staveniska zodpovedať nasledujúcim parametrom:

 • Ochranné a bezpečnostné zariadenia najmenej dva metre.
 • Objekt bez clony je 1,6 metra.
 • So štítom dva metre.
 • Plot betónového staveniska je 1,2 metra.

Pokiaľ ide o ploty, musia mať nevyhnutne pravouhlý tvar. Vzdialenosť od plotu k chodníku by nemala byť menšia ako jeden a pol metra. To znamená, že táto vzdialenosť je potrebná na zabezpečenie ľahkého prístupu pre chodcov.

Dôležité! Dočasné oplotenie staveniska musí byť silné a silné. Jeden meter štvorcový, musí vydržať zaťaženie až do dvoch stoviek kilogramov.

Navyše by takéto ploty mali úplne vylúčiť ostré prvky, ktorými je ľahké chytiť a spadnúť. Najhoršie je, že tieto výčnelky môžu poškodiť zdravie človeka.

Materiály pre dočasné ploty

Na tento účel môžete použiť rôzne stavebné materiály, napríklad:

 • Očná handrička.
 • Oranžová stuha.
 • Bridlica.
 • Strom.
 • Kov.
 • Plast.
 • Metallobeton.

Každý z uvedených materiálov má svoje vlastné technologické vlastnosti. Niekto si bude myslieť, ako plast môže zabrániť nehode a chrániť ľudské zdravie pred poškodením. Moderné technológie umožnili tento materiál vytvoriť dočasné ploty pre stavenisko. Vzhľadom na toto technologické riešenie vám ponúkame viac informácií o jeho funkciách.

Vlastnosti plastových konštrukcií

Keď sa takéto ploty objavia, možno ich nájsť častejšie na staveniskách. A je tu veľa dôvodov. Napríklad pre ich erekciu nie je potrebné utrácať vážne peniaze. Pre porovnanie: pri inštalácii železobetónových plôch je potrebné zapojiť tím špecialistov a zdvíhacích zariadení. Pokiaľ ide o plastové prvky, nie je potrebné.

Veľmi ľahko sa inštalujú a demontujú. V tomto parametri plastový plot tiež prekračuje bridlicu, drevo, kov a iné materiály. Samotný výrobok je ľahký, takže ho môžete bezpečne nosiť rukami. Plastová sieťka sa ľahko zachyti. Takáto mriežka sa ľahko montuje aj pri práci na viacposchodových fasádach. Inštaláciou lešenia plastové oko nebude mať vážne zaťaženie a tlak. Navyše, vďaka štruktúre siete je plachta úplne vylúčená, čo tiež pozitívne ovplyvňuje bezpečnosť všetkých pracovníkov v nadmorskej výške.

Na zvýšenie pevnosti takéhoto plotu sa odporúča spevniť dno drôtom. Z tohto dôvodu sa nebude lietať, ale plní svoje hlavné poslanie.

Takže zdôrazňujeme výhody plastového plotu pre stavenisko:

 • Jednoduché použitie. Tento typ dočasného oplotenia možno pripísať inventáru, to znamená tým, ktoré sa ľahko montujú a demontujú. Pre inštaláciu to bude dosť jeden pracovník. Hlavná úloha vytvoriť podporné stojany s určitým krokom a proces pozastavenia je obmedzený na veľmi jednoduché činnosti.
 • Dlhá životnosť. Plastové oplotenie je tiež klasifikované ako odolné. Nepodlieha korózii, hnilobe a podobne. Je možné ju prevádzkovať v režime teploty od -40 do +60 stupňov Celzia.
 • Nepotrebuje špeciálnu starostlivosť.
 • Má veľmi nízke náklady.

Takže, ako dokazujú moderné štatistiky, prítomnosť ochranných dočasných plôch môže zabrániť veľkému počtu nehôd v čase pádu stavebného odpadu, stavebných nástrojov a podobne. Preto je ich podšívka nevyhnutná. Naviac, začatie stavebného procesu bez inštalácie týchto konštrukcií je neprijateľné.

záver

Preto sme zvážili všetky znaky dočasných plôch pre územie, na ktorom sa vykonávajú stavebné práce. Ich výber by sa mal brať veľmi vážne, pretože správne rozhodnutie môže závisieť od života človeka. A vzhľadom na túto vysokú cenu by ste nemali ušetriť na kúpe takéhoto plotu. V každom prípade dnes moderné technológie umožňujú relatívne nízke náklady na nákup spoľahlivej uzavretej štruktúry. Hlavnou vecou je vopred určiť účel použitia, povahu práce atď. Okrem tohto materiálu priložíme video, v ktorom sa dozviete ďalšie zaujímavé fakty o použití dočasných plôch.

 • Dočasné stavebné ploty

 • Pletené drevené ploty dosiek

 • Zástrčky pre stĺpy

 • Plot z vŕby vlastnými rukami + fotka

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map