Interiér kuchyne bez zavesených skriniek

Interiér kuchyne bez zavesených skriniek

Určite každý počul sťažnosti na preplnenú kuchyňu. Všetky steny sú zavesené so skriňami, miestnosť vyzerá stísnene a depresívne. Na dekoráciu stien a reči nie je, pretože nie je miesto, ani pre niekoľko fotografií blízkych. Ale napokon chcem priestor a slobodu tvorivosti.

Tento problém je obzvlášť akútny pre kuchyne s malou plochou. V tomto prípade môžete urobiť interiér kuchyne bez sklopných skriniek.

Na fotografii môžete vidieť, aké zaujímavé a nezvyčajné súčasne, dizajn kuchyne vyzerá bez horných závesných skríň.

nábytok

rada! Predtým, ako začnete kupovať nábytok, pripravte si plán pre kuchyňu, určite počet skríň a skriniek tak, aby sa všetky nádoby a vybavenie mohli voľne zapadnúť.

Hlavné typy nábytku, ktoré sú vhodné pre kuchyňu bez závesných skríň:

  • stĺpové skrine;
  • bufet;
  • pouzdro na ceruzku;
  • otvorené police;
  • strešné lyžiny;
  • podlahové skrine.

Prípady stĺpcov

Stĺpové skrinky sú ideálne pre tento prípad. Vďaka svojej veľkosti a objemu sa v takejto skrini môžu prispôsobiť nielen všetky náradie a iné veci, ale aj zabudované spotrebiče, napríklad chladnička a mikrovlnná rúra.

Je žiaduce, aby boli skrinky-stĺpy inštalované do výklenku steny. A horná časť mala priehľadné dvere, takže skrinka by vyzerala menej objemná.

Puzdro alebo tužka

Umiestniť do malej kuchyne obrovské skrine-stĺpy, to nie je nutné, pretože zaberajú veľa priestoru. Jeden prípad tužky alebo skriňa je celkom vhodný.

Bufet odporúčame vyberať pomocou sklenených horných dverí, pretože vizuálne to vyzerá menšie. Okrem toho pôsobí nielen ako nábytok, ale aj ako dekorácia miestnosti. Preto za dverami by mali byť len elegantné jedlá alebo zaujímavé zdobené poháre s korením a obilninami. A spodná časť je vyzdobená tak, aby bol bufet kombinovaný so zvyškom súpravy.

Foto s možnosťou dizajnu kuchyne bez vrchných závesných skríň.

Otvorené police

Návrh kuchyne bez zavesených skríň nevylučuje možnosť použitia otvorených regálov. Okrem toho zaberajú menej miesta ako skrinky. Ale nezaveste ich celú stenu, ale len málo. Pretože oni a všetko, čo sa na ne budú klásť, musia byť v trvalom poriadku a čisté. Koniec koncov, pluky sa nachádzajú v dohľade a na prvom mieste priťahujú pozornosť na seba pri vchode do miestnosti.

Umiestnite ich zvyčajne nad pracovnú plochu alebo drez.

strecha

Skvelý nápad na kuchyňu bez sklopných skriniek je použitie koľajníc. Sú najčastejšie zavesené v blízkosti pracoviska, pretože sú umiestnené na základných stránkach (uteráky, korenie, potáceň atď.).

Hlavná výhoda zábradlia - zaberajú veľmi málo miesta a voľné stoly z drobných predmetov.

rada! V regáloch môžete umiestniť nielen kuchynské náradie, ale aj vnútorné rastliny alebo iné zeleniny (korenené bylinky).

Podlahové skrine

Pri výbere tejto možnosti na zdobenie kuchyne bez zavesených skriniek je potrebné starostlivo priblížiť ich plnenie. Je potrebné vziať do úvahy absolútne každé miesto v kuchyni vrátane rohu, najmä v malej miestnosti. Na tento účel sú skrinky so špeciálnymi rohovými zásuvkami alebo zasúvateľnými systémami dokonalé.

Obzvlášť populárne sú široké skrinky so zásuvkami, ako aj fľaše.

Metódy rozloženia

Lineárne. V tomto prípade sa nábytok a vybavenie umiestnia v blízkosti jednej zo stien. K dispozícii je aj sporák a pracovný priestor. Najčastejšie sa toto usporiadanie uskutočňuje v úzkych kuchyniach.

Všetok nábytok je kombinovaný s stolovou doskou.

U-tvaru. V tejto verzii je nábytok umiestnený na troch stenách v tvare písmena "P". Celý priestor sa využíva čo najviac, ale bohužiaľ toto usporiadanie nie je možné v každej kuchyni.

Rovnobežné. Všetok nábytok je umiestnený oproti sebe, alebo blízko jednej zo stien iba vysoké skrine, a druhý má nízku sadu.

Medzi nimi, ak veľkosť miestnosti umožňuje, mať ostrovný stôl alebo jedáleň. V úzkej kuchyni ju položili na konci miestnosti.

Kút. Rohová sada v tomto prípade sa nachádza v rohu miestnosti a skrinky sú inštalované v blízkosti voľnej steny. Uhlové rozloženie je jedným z najvhodnejších, pretože všetko, čo potrebujete, je v tesnej blízkosti.

Tento typ plánovacích návrhárov sa odporúča najmä pre malé kuchyne.

Island. Jeden z najoriginálnejších spôsobov plánovania kuchyne bez horných závesných skríň. Jeho realizácia je však možná iba v priestoroch s veľkou plochou.

V centre kuchyne sa nachádza takzvaný ostrov, môže obsahovať varnú dosku, pracovnú plochu a jedáleň. Dokonca aj niektoré technológie sú do neho zabudované.

Skrinky a skrinky sú umiestnené na ľubovoľnej voľnej stene.

Niekedy nie je umiestnený nábytok pozdĺž múrov, pretože len stačia ostrovy.

Iná verzia rozloženia - so zavesenými skrinami. Ale ich visí len na jednej stene alebo len na pár kúskov.

Výhody a nevýhody

Najvýraznejším prínosom tohto usporiadania nábytku je viac voľného priestoru. Kuchyňa bez závesných skríň je voľná a čerstvá.

Existuje veľa priestoru na stelesnenie kreatívnych nápadov. Na stenách môžete umiestniť obrázky alebo panely vyrobené sami.

pozor! Osobitnú pozornosť treba venovať zásterke, pretože sa teraz nachádza v samom sektore.

Originál bude vyzerať sklenené zástery s fotografickou potlačou alebo dlaždice s výkresmi a ozdobami. Laminovaný MDF s napodobeninou akéhokoľvek materiálu je taktiež dokonalý, hlavnou vecou je spojenie s doskou.

Alebo zdôrazňuje pôvodnú výzdobu miestnosti, napríklad murovanú stenu. Je dokončená buď čiastočne alebo natretá tak, aby textúra bola viditeľná.

Ďalším plusom je viac svetla. Koniec koncov, v takej kuchyni, vďaka nedostatku zavesených skriniek, je menej tieňa.

Kuchyne bez závesných kufrov sú najčastejšie organizované v štýloch krajiny, provence, minimalizmus, podkrovie, priemyselné.

Nevýhody tohto spôsobu organizácie miestnosti môžu byť pripísané malému objemu celého headsetu. Bez horných skriniek sa bude musieť znížiť množstvo náradia. A šatníky-stĺpy kvôli veľkým rozmerom nie je možné umiestniť do malej kuchyne.

Voľná ​​stena a zástera by mali byť v perfektnom stave a čisté, pretože sú "tvárou" miestnosti.

V dôsledku nedostatku závesných skríň sa každá misa musí ohýbať alebo krčiť.

Ak by sa potrubia a iné komunikácie mohli skôr skryť v skrini, potom ho teraz musíte zavrieť inými metódami alebo nechať to tak, ako je.

Najefektívnejšie tento dizajn vyzerá v kuchyniach s veľkou plochou, s oknami v stene a na ostrove uprostred. V takejto miestnosti bude inštalácia stĺpových puzdier zbytočná, pretože miestnosť bude prekážať.

Často organizujte kuchyňu v kombinácii s obývacou izbou alebo inou miestnosťou.

Pre osvetlenie, ak je kuchyňa malá, dostatočná na jeden luster a pre veľkú miestnosť budú potrebné ďalšie zdroje svetla, napríklad stenové steny alebo bodové svietidlá na strop. Ideálne a prívesné lustre s variabilnou výškou. Môžete ich stiahnuť bližšie k stolu alebo zdvihnúť vyššie na strop.

Ak chcete zdobiť kuchyňu bez závesných skríň, musíte sa kreatívne približovať, aby výsledok bol potešením každú minútu strávenú v nej. Navyše sortiment nábytku a rôznych doplnkov je neobmedzený.

  • Krajina štýl v interiéri kuchyne

  • Zaujímavé gadgety pre kuchyňu s vlastnými rukami

  • Moderný kuchynský interiér v modernom štýle

  • Kuchynský dekor s vlastnými rukami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

74 − = 73

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map