Kúpeľ z arbólia bloky: recenzie

Kúpeľ z arbólia bloky: recenzie

Konštrukcia kúpeľa je vždy sprevádzaná hľadaním vhodného stavebného materiálu pre steny a základy. Môžete samozrejme sklopiť kostru z dubového dreva, ale v tomto prípade bude drevený kúpeľ za cenu stáť ako malý jednopodlažný dom. Ak chcete vybudovať kúpeľ nie je oveľa ťažšie ako dom alebo garáž, ale je dôležité, aby nestratili s materiálom pre stavbu. Preto je lepšie vybudovať kúpel z materiálov, o ktorých sa nachádzajú spoľahlivé recenzie o ich kvalite a praktickom použití.

Z toho, čo môžete vybudovať kúpeľ

Toto je prvá otázka, na ktorú musíme hľadať odpoveď pri výpočte odhadu a objasňovaní nákladov na budúcu kúpeľ. Nie každý materiál je vhodný na stavbu kúpeľa, nechcel by som tráviť už obmedzené prostriedky na úplne neúspešné a nevhodné stavebné materiály.

Stavať kúpeľ môže byť relatívne lacné, ak použijete cenovo dostupné materiály, ktorých možnosti, dosť zvláštne, nie sú toľko:

 • Drevená lisovaná doska;
 • Červená ílová tehál;
 • Bloky trosiek alebo expandované hlinené peny;
 • Bloky z pórobetónu;
 • Arbolytické bloky;
Pre informáciu:! Odlievanie stien v debneniach betónových zmesí, prírodného kameňa, sakra, sadrového kameňa, všetkých obľúbených kremičitých tehál - všetky tieto spoľahlivé a odolné materiály nebudú fungovať.

Sú chladné ako ľad a dobre sa nedostanú do pary horúcej vody.

Výnimkou z tohto zoznamu môže byť materiál naplnený plynovým plynom, ale tento materiál má malú chybu, ktorá by mala byť opísaná nižšie.

Výhody arbolytických blokov pre kúpeľ

Len málo ľudí tvrdí, že najlepším materiálom pre kúpeľ je masívny drevený nosník a lepšie celé guľatiny, dub alebo listnaté. To je pravda, a drevo zostane po mnoho rokov najvhodnejším materiálom ako pre jatočné telo, tak aj pre vnútornú výzdobu miestnosti.

Po prvé, kvôli nízkej tepelnej vodivosti, dobrej šetrnosti k životnému prostrediu, schopnosti udržiavať potrebnú úroveň vlhkosti v priestoroch.

Ak chápete zloženie uvedených stavebných materiálov, možno poznamenať, že arbolitové bloky sú najbližšie v zložení a charakteristikách parametrov, pričom aspoň polovica hmotnosti arbolitového materiálu je drevná štiepka, objem je približne 80%.

Výhody steny z arbolytických blokov sú zrejmé:

 1. Lacnosť materiálov a v dôsledku toho aj nízke náklady arbolytických kameňov. Hlavné zložky, ktoré tvoria "chrbticu" arbotíckych odliatkov, sú neškodné zvyšky čipov, kalibrované vzhľadom, veľkosti a tvaru. To poskytuje relatívnu "pružnosť" a elasticitu arbolitových odliatkov;
 2. Dobrá úroveň tepelnej izolácie, ktorá sa dá porovnať iba s penami alebo doskami z minerálnych vlákien, s maximálnym efektom dosiahnutým bez zbytočných problémov s upevnením vrstvy izolácie na stenu.
 3. Technológia výroby arbolytických tehál využíva vibračnú záťaž na počiatočnej formovacej zmesi. To umožňuje "vytlačiť" prakticky všetky vzduchové mikrobubliny z objemu formy, kvalitatívny arbolitový blok sa zmení na monolitickú hmotu. Schopnosť materiálu "dýchať", ktorý je tak ocenený, je takmer totožný s hustými druhmi dreva.

Recenzie využitia arbolitických blokov pri konštrukcii kúpeľa

Často sa v dome postaví sauna po tom, čo zostalo zo základnej konštrukcie a najlepšie na záhrade, na mieste bez hlavných budov. Na zníženie strát je logické, aby sa samotný kúpeľ vybudoval v prístavbe alebo postavili samostatnú budovu, v ktorej je kachle so sporákom, zvyčajne na drevených alebo palivových briketách.

Všetky praktické skúsenosti s výstavbou a používaním kúpeľov z arbolytických tehál sa dajú zredukovať na niekoľko jednoduchých, overených vyhlásení. Po prvé, náklady na požadované množstvo arbolitu pri výrobe kúpeľa sú o 40% lacnejšie, ak sa bloky odlievajú ručne, a nie kupujú hotové.

Po druhé, samotný materiál má jedinečné mechanické vlastnosti, ktoré umožňujú rezanie a rezanie kameňov akejkoľvek veľkosti a konfigurácie. Pri nízkej hmotnosti kameňa je rýchlosť stohovania približne dvakrát vyššia bez straty kvality.

Po tretie, takmer všetci tí, ktorí pôvodne naplánovali dodatočnú vonkajšiu izoláciu tvárnicou stien kúpeľa z arbolitového bloku, opustili pôvodnú myšlienku. Namiesto ohrievača bol vonkajší povrch arbolitového kameňa prišitý obložením alebo obložením s malou vzduchovou medzerou medzi stenou a obložením. Vonkajší povrch steny z arbolytického materiálu bol lemovaný drevenou doskou a všetko - kúpeľ je pripravený. Môžete počuť veľa recenzií o zložitosti tepelnej izolácie stien kúpeľne, boji proti kondenzácii a nadmernej spotrebe paliva na vykurovanie parnej miestnosti, postavené z tehál a lemované doskou základne. Steny kúpeľa z arbolitu rozhodli prevažnú väčšinu problémov v jednom záchvatu.

Ďalej - viac. Niektorí nadšenci dokázali umiestniť na betónových vankúšových kúpeľoch izolačnú vrstvu tenkého rezného arbolitu. Rovnaká tepelná izolácia od odrezaného arbolitového kameňa bola položená na stropoch stropu kúpeľa.

Výsledok - spotreba paliva na kúrenie kúpeľa klesla o 12-15%. Je pravda, že pre takéto spojky bol arbolitový kameň vyrobený s extrémne vysokým obsahom drevotriesky v 90% objemu. Samová plniaca hmota na blok bola vyrezaná s dlhými hoblinami z borovice upravenej vápnom a naseknutá na stroji na päť centimetrov tenkých ozdôb, čo je veľkosť zápasu.

Navyše pre takúto arbo- lickú izoláciu stropu alebo podkladu bolo okrem toho potrebné vyrobiť hydroizoláciu z hrubého polyetylénového filmu a vytvoriť vetracie potrubia spojené s odvzdušňovacím potrubím. V tomto prevedení sa každý odkvapový kondenzát odstráni zo stropu a priestoru v blízkosti arbolitových stien niekoľko hodín.

Ako nahradiť arbolitový blok pri konštrukcii kúpeľa

Medzi vyššie spomenutými materiálmi existuje množstvo dôstojných konkurentov k arbolitovému kameňu. Často vykazujú lepšie vlastnosti v konkrétnych oblastiach a vlastnostiach.

Bloky z lisovanej drevnej hmoty

Materiály z lisovaných triesok na základných vlastnostiach sú takmer totožné s ľahkými skalami stavebného dreva, ale s jednou rezerváciou. Na rozdiel od arbolitických blokov, mnohé z nich používajú rôzne živice a polymérne materiály. Organické spojivo nie vždy odoláva podmienkam teplotných zmien vo vani a tie značky, ktoré sú umiestnené ako úplná náhrada za drevo, sú rovnako drahé ako drevo samotné. Môžete si vybudovať saunu, ale bude stáť 60-70% drahšie ako variant z arbolitického bloku.

Na trhu sa objavilo množstvo zaujímavých návrhov moderných kompozitných materiálov na báze odpadov z drevospracujúceho priemyslu a prírodných roztokov solí a zásad. Na rozdiel od arbolitového bloku sa tento materiál podobá ťažkému mineralizovanému drevu, ale cena a schopnosť vedenia tepla zodpovedajú parametrom dutých keramických tehál.

Pěnový betón, tehly a bloky škvŕn sú pri budovaní kúpeľa nižšie ako arbolitový blok. Posledné dva stavebné materiály sú považované za najbežnejšie v stavebníctve, veľmi odolné a odolné voči mrazu a ohňu. Ale pri konštrukcii kúpeľa nemôžu dávať vlastnosti, ktoré má arbolitový blok - vysokú paropriepustnosť, lacnosť a vynikajúcu tepelnú izoláciu. Bude to vyžadovať ďalšie otepľovanie stien, čím sa zvýši hrúbka muriva na 25-30 cm, čo zodpovedá šírke muriva z arbolitového bloku. Neexistuje žiadny zisk, zvyšuje sa iba odhad nákladov.

V prípade bloku škvŕn existuje ešte jeden faktor - nízka ekologická kompatibilita. Ak nie sú známe toxické alebo rádioaktívne látky v arbolitickom bloku, bloky naplnené troskou zo spaľovania uhlia môžu často obsahovať rádioaktívne cézium a stroncium. Najmä v materiáloch remeselnej výroby. Preto sa takéto bloky neodporúčajú na vytváranie kúpeľa.

Bloky plynom naplneného penového betónu možno nazvať materiálom pre severné zemepisné šírky. Jeho výroba je nákladovo efektívna v neprítomnosti dreva, bloky z penového betónu sú ľahšie tolerované ťažkými mrazmi ako bloky arbolitickej kompozície. Ale v parnej miestnosti alebo v kúpeli sú bloky peny citlivejšie na difúziu vody z povrchu do vnútra materiálu ako kremičitanová tehla alebo arbolitový blok. Pokles teploty vo vlhkom prostredí kúpeľa sa stáva vetou pre penový betón. Bude to vyžadovať vodotesnosť alebo omietku, čo čiastočne neutralizuje niektoré výhody.

Nevýhody použitia arbolitických blokov na kúpeľ

Arbolitický blok - nie je ideálny materiál, drevený nosník z masívneho dreva je stále považovaný za vhodnejší na stavbu kúpeľa. Ale aj v tomto prípade krabica dreva potrebuje vonkajšiu stenu - silný a ľahký rám kúpeľa.

Ak používate arbolitové bloky na steny kúpeľa, mali by ste zvážiť niekoľko špecifických vlastností materiálu:

 • Arbolitický blok v dizajne kúpeľne musí byť chránený pred trvalou vlhkosťou a hydroizoláciou, predovšetkým v spodnej časti suterénu a odtokových miest a zberom vody;
 • Bloky arbolytickej hmoty nespaľujú, ale nie sú bezpečné. Pod vplyvom vysokej teploty sa drevné plnivo rozkladá emisiami oxidu uhoľnatého a vodnej pary. Sila vnútorného tlaku môže zlomiť celé bloky blokov, ale nebezpečnejšie môže viesť k otrave rozkladnými produktmi v ohni.

Kvalita kúpeľa z arbolitového bloku sa značne líši v závislosti od toho, koľko je výrobná technológia zachovaná. S neopatrným postojom k proporciám alebo kvalite materiálu sa dizajn kúpeľa zhroutí pod vlastnou hmotnosťou až do konca konštrukcie.

Záver, budovať alebo nie kúpeľ z arbolitického bloku

Blok arbolite možno ľahko zakúpiť v malých množstvách a na základe vlastných skúseností a vyskúšať jeho mechanické vlastnosti. A až po rozbití tuctu blokov, môžete urobiť záver o jeho vhodnosti. A je ešte lepšie nájsť aspoň jednu konštrukciu kúpeľnej alebo letnej kuchyne postavenej z arbolitu a uistiť sa o kvalite stavebného materiálu.

 • Moderný kravín

 • Ako vytvoriť sandbox sami

 • Výkresy a schémy detských pieskovísk

 • Pieskovisko pneumatík s vlastnými rukami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map