Lano z plastovej fľaše

Lano z plastovej fľaše

Často na dovolenke alebo v túru potrebujete lano. Ale nie každý ju vezme do dacha alebo na krátky piknik. Existuje však východisko z tejto situácie - lano môže byť vyrobené z improvizovaných prostriedkov. Akýkoľvek záchvat na prírode sa nedá robiť bez plastových kontajnerov a môže sa použiť na vytvorenie kábla. Ak sa chcete dozvedieť, ako vyrobiť lano z plastovej fľaše, prečítajte si nižšie uvedené pokyny.

Výroba strojov

Ak často musíte vyrábať lano z fliaš, je potrebné vytvoriť špeciálny stroj na jeho výrobu. To vám umožní vytvoriť veľké množstvo produktov v krátkom čase.

Požadované materiály

Materiály pre tento stroj môžete kúpiť v každej stavebnej predajni. Väčšina z nich sa však nachádza v akomkoľvek sklade alebo garáži. Súbor materiálov na vytvorenie stroja na rezanie plastových fliaš obsahuje:

 • dural alebo akýkoľvek kovový roh pre základňu (20-30 cm);
 • plátno stavebného alebo administratívneho noža - je najlepšie použiť konštrukčný nôž, je odolný;
 • 2 skrutky M6, 2 matice a podložky veľkosti pre spojovacie prvky;
 • kovová tyč s priemerom 6 mm.

Aby ste stroj vyrobili, potrebujete pilu na kov a kliešte a vŕtačku s kovovými vrtákmi.

Prípravná fáza

V kovovom rohu musíte urobiť štyri okrúhle otvory, dve na každej strane. Ich priemer by mal zodpovedať veľkosti skrutiek. Mali by sedieť tesne v otvoroch. Na jednej strane sú otvory o niečo menšie než veľkosť noža, asi 1-1,5 cm, potom v rovnakej vzdialenosti na koncoch noža vyvŕtajte otvory rovnakej veľkosti ako na rohu.

Medzitým, na vonkajšej strane rohu, v zákrute, je potrebné urobiť rez s pilou. Je rozrezaný pod uhlom 15-20 °, čím širší je štrbina - tým hrubší bude lano. Sloty sú vytvorené tesne pod otvormi na pripevnenie noža. Rozumie sa, že rezná hrana bude prechádzať cez otvory.

Venujte pozornosť! Na jednom rohu môžete vytvoriť niekoľko dier rôznej hrúbky a vyrábať výrobky rôznych veľkostí.

Na upevnenie kovovej tyče sú potrebné ďalšie dve otvory na opačnej strane rohu. Predtým sa musí ohýbať písmenom "G" a sklopiť malú zloženú časť, aby ste tyč pripevnili maticou k rohu pod pravým uhlom. Vzdialenosť otvorov na jednej strane rohu musí zodpovedať malej časti zakrivenej tyče. Pri montáži by mal sedieť tesne pri základni stroja.

zhromaždenia

Po vyvŕtaní otvorov môžete zariadenie zbierať. Tyč je zasunutá do jednej strany rohu tak, aby jej najdlhšia časť bola na tej istej strane ako vonkajšia časť záhybu. Nôž je pripevnený k druhej časti rohu, jeho rezná časť musí "pohľadať" na ohyb rohu.

Tip! Ak idete na výlet a nechcete si zaobstarať priestor - prineste škrabku na zemiaky alebo nôž na rezanie syra. S ich pomocou môžete z fľaše vyrobiť jednoduché lano, ale takéto nástroje už dlhú dobu nebudú fungovať. Okrem toho vám umožňujú vytvoriť pásku len s jednou hrúbkou.

Keď sú matice a skrutky zaistené - stroj je pripravený na prevádzku. Je pohodlnejšie pracovať tým, že spodnú časť rohu upevníte na zverák. Ale ak chcete urobiť lano na prírode alebo v túre - stroj môže byť upevnený v zemi alebo v diere dosky.

Použitie lana z fliaš

Lano vyrobené z plastovej fľaše je všestranný materiál. Môže byť použitý pre technické aj kreatívne účely. Tento materiál sa používa pre:

 • Zapojenie armatúr počas výstavby. Plastové lano nie je na rozdiel od drôtu oxidované. Navyše, špeciálne väzby na pletenie sú drahé, čo sa nedá povedať o lane fliaš.
 • Navíjacie nástroje. Často drevené rukoväte z potu a dlhý pracovný sklz. Navíjacie lano je spoľahlivejšie ako elektrická páska.
 • Upevnenie záhradného nábytku. V záhrade alebo v záhrade je obyčajný nábytok z prútia a plastov. Nie je veľmi trvanlivý a často potrebuje fixáciu. Priehľadné lano vyrobené z plastových fliaš pevne fixuje malé trhliny a nezhorší vzhľad výrobkov.
 • Tkacie koše a kabelky. Polopriehľadné domáce kontajnery sú praktické v každodennom živote. Okrem toho majú originálny vzhľad.

Okrem vyššie uvedených metód, z lana väzby dekoratívne interiérové ​​predmety a nábytok. S dostatočnou kvalifikáciou môžete vytvoriť zaujímavé a najdôležitejšie unikátne produkty.

 • Ako urobiť regál sami

 • Kovové regály

 • Klimatizácia z plastových fliaš

 • Cievka na kábel so svojimi vlastnými rukami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

43 − 36 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map