Návrh obývacej izby kombinovanej s kuchyňou

Návrh obývacej izby kombinovanej s kuchyňou

Moderné technológie, a najmä komunikačné prostriedky, sú vyzvané, aby spojili ľudí, ale bohužiaľ sa všetko deje naopak. Tradície idú navzájom rovnako bez varovania, alebo sa spolu s celou rodinou podávajú na raňajky, je čoraz menej spoločné v modernej rodine. A často to nie je o nedostatku času, ale pri absencii miesta, kde by ste mohli spojiť veľkú rodinu alebo spoločnosť.

Tento problém je obzvlášť aktuálne pre majiteľov bytov starého fondu alebo jednoducho "Khrushchev", ktorý je v našej krajine stále veľmi. Izby v týchto apartmánoch sa nelíšia vo veľkosti a pohodlí, najmä v kuchyni, v ktorej je všeobecne ťažké sa obrátiť. To je dôvod, prečo ľudia stále viac využívajú prestavbu, a to odstránenie rozdelenia medzi kuchyňou a obývacou izbou.

Ako ukazuje prax, táto metóda nielen vizuálne rozširuje priestor, ale tiež dokáže vyriešiť veľa naliehavých problémov, s ktorými sa stretávajú všetky domácnosti malých kuchyní.

Rovnako ako veľa módnych noviniek, nápad spojiť kuchyňu s obývacou izbou, prišiel k nám od západu, kde nie je zvykom stráviť veľa času v kachle. Preto pri rozhodovaní o vytvorení dizajnu obývacej izby kombinovanej s kuchyňou je potrebné brať do úvahy všetky pozitívne a negatívne aspekty.

Nevýhody kombinácie obývacej izby a kuchyne

 • Kuchyňa - miesto, kde niekedy povoľujeme malý kreatívny neporiadok. Pri kombinácii s obývacou izbou sa bude musieť starostlivo sledovať. Niekoľko nezmrznutých riadu alebo chrumkavého chleba na stole, môže zničiť vzhľad celej miestnosti.
 • Silné vône z jedla na varenie sa budú prevážať v celom byte a ani najsilnejšia kapucňa ich nedokáže absorbovať.
 • Teraz, hluk z domácich spotrebičov nebude zdržať steny. A veľa kuchynských spotrebičov, ako je kombajn alebo mixér, pracuje veľmi hlasno.

Výhody kombinovania obývacej izby a kuchyne

 • Dodatočný priestor pre poplatky veľkých spoločností.
 • Ďalšie osvetlenie v dôsledku toho, že miestnosť už nebude mať jedno kuchynské okno, ale aspoň dve.
 • Nie je potrebné prepravovať hotové jedlá z jednej miestnosti do druhej.
 • Štúdiový apartmán vyzerá veľmi štýlovo a módne.
 • Mnohé ženy v domácnosti sú rozčuľované, že zatiaľ čo ich rodina trávi čas spoločne, musia stáť pri kachle bez komunikácie, teraz sa tento problém sám vyrieši, môžete komunikovať so svojimi blízkymi bez zastavenia každodenných záležitostí.

preplánovanie

Ak sa vezmú do úvahy všetky klady a zápory a rozhodnutie o novom dizajne sa akceptuje, nepozerajte sa okamžite do kladív a nerozoberajte stenu.

dôležitý! Neoprávnený zásah do výstavby domu môže viesť k zrúteniu celej budovy.

Predovšetkým je potrebné konzultovať s odborníkmi a získať povolenie od príslušných orgánov. Ak medzi obývačkou a kuchyňou nie je len priečka, ale nosná stena, môžete zabudnúť na prestavbu.

Ale nezúfajte, a to ani v stene ložiska, niekedy je povolené zväčšiť otváranie dverí na úkor oblúka.

Tiež existujú štandardy pre byty vybavené plynovým sporákom. Ak je apartmán nainštalovaný presne tak, dostanete povolenie kombinovať kuchyňu s obývacou izbou bude oveľa zložitejšie.

Ale ako je známe na ceste k snu, je možné prekonať akékoľvek prekážky.

zónovania

Zónovanie je najčastejšie používaným pohybom dizajnérov. To vám umožní aplikovať niekoľko štýlov interiéru v jednej miestnosti. Pri dizajne kombinovanej kuchyne a malého obývacej izby je to predovšetkým pravda.

Napriek kombinácii oboch priestorov zostáva kuchyňa a obývacia izba diametrálne odlišná od zamýšľaných priestorov. Miesto na varenie a konzumáciu jedla nemôže byť totožné s miestom odpočinku. Z tohto dôvodu je zónovanie jednoducho nevyhnutné.

Existuje niekoľko spôsobov, ako rozdeliť priestor na zóny a vybrať ten vhodný na základe vlastností bytu a osobných preferencií.

Počítadlo barov

Pravdepodobne najefektívnejšia metóda pre malé miestnosti. Stojan na stĺpy vykonáva niekoľko funkcií naraz a umožňuje odstrániť niektoré kusy nábytku a uvoľniť priestor:

 • Slúži ako miesto na jedenie.
 • Vytvorí ďalší pracovný povrch.
 • Vymedzuje priestor.

stupienok

Ak výška stropu dovoľuje, potom môže byť kuchynský priestor mierne zvýšený. Rozdiel medzi zónami len 5-10 cm je schopný vizuálne rozdeliť priestor a používať rôzne štýly interiéru, bez narušenia celkovej harmónie. Tiež pod kuchyňou pódium sú skryté početné komunikácie.

oblúk

Prechod medzi zónami navrhnutými vo forme oblúka sa hodí do takmer každého štýlu dizajnu. Táto metóda vám umožňuje kombinovať miestnosti bez ich miešania a dizajn oblúku so zabudovanými svietidlami vytvorí dodatočný kontrast.

Skladacie obrazovky

Pohodlný spôsob zónovania, ktorý z času na čas umožňuje vymedziť medzery. Elegantná, priesvitná obrazovka nedokáže úplne oddeliť kuchyňu od obývačky, ale stane sa zaujímavým prvkom dekorácie.

Ťažký plot

Tatlinárske rastliny alebo akváriá s rybami môžu nielen vyzdobiť miestnosť, ale aj vizuálne ju rozdeliť na zóny. Okrem toho, živé rastliny v byte - to je kombinácia príjemné a užitočné.

Ak chcete lepšie pochopiť, ako kuchyňa vyzerá, v kombinácii s obývacou izbou, môžete vidieť video

Vývoj dizajnu

Interiérový dizajn obývacej izby spolu s kuchyňou si vyžaduje špeciálne detailné spracovanie. Aj úplne iné štýly by mali vyzerať harmonicky a navzájom sa protirečiť.

Barokový obývacia izba a kuchyňa v high-tech štýle, bude vyzerať aspoň nevhodne, preto by sa mala venovať osobitná pozornosť výberu štýlov a nábytku pre obidve miestnosti.

Často sa kladie dôraz na obývaciu izbu, ako výraznejšiu miestnosť, v tomto prípade je kuchyňa navrhnutá v minimalistickom štýle, kde je hlavným faktorom funkčný. Môžete však klásť dôraz na kuchynský priestor, v tomto prípade pomôže hra v nenápadných kontrastoch.

Použitie svetlejších farieb v kuchyni ako v obývacej izbe umožní zvýraznenie a priťahovanie oka.

dôležitý! Nedávajte príliš obsesívny kontrastný prechod. Príliš jasné farby budú ľudia obývať v obývačke.

Hrať na kontrasty medzi kuchyňou a obývacia izba, môžete nielen s pomocou farieb. Dokončovacie materiály a nábytok sú tiež schopné vytvárať prechody. V obývacej izbe môžete použiť viac prírodných a teplých materiálov, ako je drevo a textílie, zatiaľ čo kuchynský priestor bude plný skla a plastu.

Podlahové krytiny

Ideálnou podlahovou krytinou pre obývaciu izbu je koberec alebo len koberec, sú mäkké a vytvárajú extra pohodu, ale ich použitie v kuchyni je prinajmenšom nepraktické. Z praktických dôvodov sa v kuchyni používajú dlaždice častejšie. Ale, aby sa hladký prechod medzi mäkkým kobercom v obývacej izbe a pevnými dlaždicami, nie je ľahké. Najmä ak podlahy idú na rovnakej úrovni bez použitia pódiu.

Vytvorenie holistického dizajnu obývacej izby s kuchyňou stojí za pozornosť laminátu. Táto podlaha je vynikajúca pre každú izbu a má obrovskú rozmanitosť textúr a farieb.

dôležitý! Použitie laminátu v kombinovanej miestnosti, je potrebné mať na pamäti, že v kuchyni, na rozdiel od obývacej izby, vyžaduje povlak vyššej triedy pevnosti a trvanlivosti.

Rôzne farby laminátu je možné kombinovať v jedinom povlaku, ktorému nebudú priradené miesta spojov.

steny

Vytvorenie dizajnu kuchyne v kombinácii s obývacou izbou z dekorácie stien s tapetou s obrázkom by sa malo zlikvidovať. Je lepšie, ak je to maľba, s ktorou môžete vytvoriť plynulý prechod z jednej zóny do druhej. Dekorácia steny, je správnejšie udržať neutrálne a dôraz sa dá preniesť napríklad na kuchyňskú zásteru.

K dispozícii je aj variant s obložením stien. V tomto prípade môžete z obývačky vytvoriť jedno kuchynské miesto s použitím imitácie prírodných materiálov, ako je kameň alebo drevo.

Hlavnou výhodou panelov stien je, že dokážu odolávať agresívnemu prostrediu v kuchyni a súčasne sa stávajú súčasťou dizajnu obývacej izby.

strop

Pre komplexné dizajnové riešenia a obývacia izba v kombinácii s kuchyňou je presne taká, ideálnou voľbou bude zavesený strop. Metóda jeho výroby vám umožňuje vytvoriť najzložitejšie vzory, pomocou ktorých môžete zonovať priestor a dať mu integritu.

Aj s jeho pomocou môžete opakovať rozdiely v podlahe, ak ste použili pódium.

Rôzne geometrické tvary vytvorené na strope dokážu nastaviť potrebné vizuálne vnímanie celej miestnosti ako celku.

Základným mínusom zaveseného stropu je jeho skromnosť voči čistote. Nemožno ju umývať a môže absorbovať pachy, takže ak je v dome veľká rodina a často sa varí v kuchyni, stojí za to zvážiť praktickejšie možnosti, ako napríklad vinylový strečový strop.

Tento dizajn je odolný proti nečistotám a neabsorbuje pachy. Okrem toho môže byť na vinylový list použitý akýkoľvek vzor, ​​ktorý môže zdôrazňovať zvláštnosť komplexného dizajnu.

Existuje názor, že strečový strop môže byť len na úrovni, ale je to mätúce. Moderná technológia vám umožňuje vytvoriť viacúrovňové návrhy z vinylov, ktoré sú tiež veľmi dôležité pre kuchyňu v kombinácii s obývacou izbou.

osvetlenie

Správne umiestnenie svietidiel je ďalším dôležitým aspektom komplexného dizajnu obývacej izby kombinovanej s kuchyňou. S ním môžete úplne zmeniť vizuálne vnímanie.

Z centrálneho osvetlenia v podobe lustrov je lepšie odmietnuť a uprednostňovať reflektory alebo skryté LED diódy. Kuchyňa obyčajne potrebuje viac svetla než obývacia izba. Preto je žiaduce, aby bolo osvetlenie kombinované. To znamená, že ak je to potrebné, môžete pridať svetlo do pracovného priestoru a ak kuchyňa nie je používaná na určený účel, ponechajte len dekoratívne osvetlenie.

Kombinované osvetlenie je tiež dôležité, pretože príliš jasné svetlo v kuchyni, bude neustále priťahovať pozornosť a zasahovať do úplného uvoľnenia v obývacej izbe. V skutočnosti by bolo niekedy žiaduce sedieť v polovici svetla a jednoducho sa pozerať na televíziu.

záver

Obývacia izba v kombinácii s kuchyňou nie je len poctou novým módnym trendom. Často je to len nevyhnutná podmienka pre pohodlie v byte. Bohužiaľ, hlavným cieľom architektov minulého storočia bolo vytvoriť pohodlné byty s malou plochou.

Moderná kuchyňa sa stala funkčnejšou a vyžaduje priestor a môžete ju získať len pripojením na obývaciu izbu.

Vytvorenie takéhoto dizajnu nie je ľahká úloha, ale výsledok je schopný prekonať všetky očakávania.

V súčasnosti sú plánované byty v mnohých nových budovách na samom začiatku s kombinovanými kuchyňami a obývacimi miestnosťami. Berte na vedomie túto možnosť a tí, ktorí stavajú súkromný dom alebo chalupu.

Videá ukazujú, že aj v relatívne veľkom priestore kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou vyzerá veľmi relevantne a štýlovo.

Obe tieto fakty naznačujú význam týchto dizajnových riešení a ich pohodlie v porovnaní s izolovanými miestnosťami.

 • Ako si vybrať lustre v obývacej izbe

 • Dekoratívne priečky medzi obývacou izbou a kuchyňou

 • Obrazy s osvetlením v interiéri bytu

 • Ako zavesiť modulárny obraz na stenu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map