Podlaha v garáži s vlastnými rukami

Podlaha v garáži s vlastnými rukami

Podlahová krytina garáže je pravidelne vystavená ťažkému vykorisťovaniu. Okrem závažnosti vozidla musí pravidelne prísť do kontaktu s chemikáliami a odolávať kolísaniu teploty v širokom rozsahu. Preto výber materiálu podlieha všetkým faktorom nárazu. Plniaca podlaha pre garáž plne spĺňa vysoké požiadavky. O druhoch plniacich a samoobslužných technológií sa bude diskutovať neskôr.

Typy objemnej podlahy

Rýchle rozširovanie povlaku na báze polymérov prispieva k vlastnostiam objemnej podlahy. Doba perfektnej prevádzky je asi 40 rokov, materiál je žiaruvzdorný, odolný voči mínusovým teplotám, úspešne odoláva mechanickým zaťaženiam rôznych akcií. Ak chcete urobiť podlahu v garáži, nie je potrebné prilákať tím odborníkov, môžete robiť prácu sami alebo s jedným asistentom.

V závislosti od zvolenej kompozície pre garáž sa plniaca podlaha líši v charakteristikách a nákladoch:

 • Najobľúbenejšie epoxidové podlahy, kde je optimálna bilancia kvality a ceny. Kremenný piesok, ktorý vstupuje do konštrukcie, dodáva sypané podlahy s vysokou odolnosťou pri kontakte s abrazívnymi materiálmi (nepodlieha abrázii). Prítomnosť živíc chráni povrch pred reakciou s chemickými zlúčeninami. Na splnenie uvedených vlastností postačí naniesť v garáži vrstvu plniacej podlahy hrúbky 1 mm. Vodotesnosť a mrazuvzdornosť sú ďalšou výhodou v pokladnici. Jedinou nevýhodou je malá elasticita.
 • Je prezentovaný rozpočetový variant samonivelačných podláh v garáži cementu a akrylové kompozície. Po naliatí 12 mm vrstvy sa vytvorí odolný povlak. Materiál odoláva značným mechanickým zaťaženiam v garáži, neoddeľuje sa, klzný efekt chýba.
 • Najvyšší stupeň odolnosti voči opotrebovaniu má polyuretán poschodie. Pozitívne vlastnosti sú hromadné. Tepelná odolnosť a chemická inertnosť sú doplnené odolnosťou voči vibráciám a nárazom. Kryt pre garáž z polyuretánu je charakterizovaný zvýšenou elasticitou, čo nie je prípad iných kompozícií plničovej podlahy. Pre takýto rad výhod, budete musieť zaplatiť vysokú cenu.
  Poznámka! Polyuretánový náter je náročný na použitie substrátu, preto jeho použitie v garáži nie je vždy odôvodnené z hľadiska materiálových nákladov.
 • Garážová podlaha pre metylmetakrylátu je vzácny napriek súboru pozitívnych vlastností. Je odolný, pružný a mrazuvzdorný. Opačnou stranou mince je rýchle tuhnutie zmesi, takže postup pre nalievanie podlahy v garáži predstavuje určité ťažkosti. Druhou významnou nevýhodou je prítomnosť ostrého zápachu počas sušenia.

Založenie nadácie

Proces plnenia v garáži sypkej podlahy predchádza príprava podkladu. Základné požiadavky na povrch - neprítomnosť trhlín a výkyvov, pevnosť a hladkosť povlaku. Aplikácia kompozície ide do betónového poteru, pri výskyte chýb musí byť odstránená. Vážne odchýlky v úrovni alebo hromadnom poškodení vyžadujú výmenu betónovej základne novým náterom.

Vytváranie nového betónového poteru

Inštalácia podlahy pre garáž od nuly obsahuje nasledujúce kroky:

 • Príprava základovej priekopy. Vrstva pôdy sa odstráni do hĺbky 30 cm.
 • Povrch je vyrovnaný a pokrytý štrkom o 15 cm. Na sledovanie výšky vankúša napomáhajú trámové kolíky so značkou. Vrstva sa zatiahne, háčiky sa odstránia.
 • Na vankúš je doplnený vrstvou piesku do výšky 15 cm. Pre lepšie balenie je predbežne navlhčený.
 • Ďalším dôležitým štádiom vzniku základov pod podlahou plnenia v garáži je usporiadanie hydroizolácie. Vhodným materiálom je ruberoid alebo polyetylén s hustotou najmenej 100 μm. Plátno pokrýva celú oblasť garáže s návštevou stien. Spojenie medzi susediacimi pásmi sa prekrýva o 10 cm.
 • Hydroizolácie materiál je pokrytý vyztužujícího pletiva. Pre samonivelačné podlahy garáží zaťaženie nevydrží dlho, veľkosť buniek je vybraný 15x15 cm. Priemer kotvy 8 mm medzi kontaktuje drôtu alebo spojené zváraním. Montážny prípravok je zálohovanie na 2-3 cm na výšku, z umelej hmoty alebo tehál.
  Pozor prosím! Priestor medzi hranami výstužnej siete a stenami garáže je 5 cm.

 • Podlaha vyžaduje hladký povrch betónovej základne. Podľa vodorovnej úrovne poteru v garáži pomôžu majáky z tenkých rúrok alebo kovového profilu. Inštalácia sa vykoná 5 cm nad výstužnou klietkou na vrstvu betónu rozloženú cez 0,2 m dĺžky vodidla. Prvý maják je nastavený na 0,5 m od garážovej steny, vzdialenosť medzi ďalšou asi 1 m (závisí od veľkosti pravidla).
 • Sila sypkého podlahy závisí vo veľkej miere od kvality betónu. Ak chcete pripraviť roztok, zoberte cement M400 alebo M500, výber značky ovplyvňuje pomery zloženia.
 • Priestor medzi majákmi je naplnený cementovou maltou. Betón je najskôr vyrovnaný lopatou, potom sa pretiahne pravidlom, ktoré sa posúva pozdĺž vodítok.
 • Po jednom dni sa majáky odstránia, prázdny priestor betónovej podlahy je naplnený podobným riešením.

Prejsť na návrh podlahy môže byť po úplnom vyschnutí betónové poter, ktorý trvá v priemere za mesiac.

Príprava starého náteru

Ak chcete podlahu v garáži plniť svojimi vlastnými rukami na starom poteru, najskôr skontrolujte vodorovnú čiaru. To pomôže v procese zdvíhania 2 m dlhý. Odstupy medzi ním a starou podlahou by nemali byť väčšie ako 2 mm. Je tiež dôležité pozorovať úroveň po celom obvode garáže.

Poznámka! Čím je vrstva budúcej výplne tenšia, tým vyššie sú požiadavky na povrch starého podlahy.

Ak bola stará betónová podlahová kontrola úspešná, pokračujte v jej spracovaní:

 • Všetky olejové škvrny a iné nečistoty sú odstránené. Kvalitné čistenie podlahy garáže pomôže brúsniku.
 • Vytvorený prach a nečistoty sú odstránené vysávačom.
 • Betónové podlahy v garáži sa spracovávajú zo spreja so slabým roztokom kyseliny sulfámovej alebo kyseliny chlorovodíkovej. Po štvrtine hodine sa zmes vymyje hadicou. Účelom postupu je odmastiť povrch podlahy.

Ďalšie opatrenia sú rovnaké pre staré a nové betónové základy. Povrch podlahy je pokrytý polyuretánovým základným náterom. Na vysušenie základného náteru je potrebný deň, po ktorom sa začne distribúcia plniva.

spotreba

Spotreba materiálu na podlahu je ovplyvnená niekoľkými faktormi:

 • plocha základne garáže;
 • hrúbka plniacej vrstvy;
 • hustota roztoku;
 • prítomnosť plnív.

Zmes polyuretánu má hustotu 1,25 / 1,35 kg / l, epoxidová kompozícia sa vyznačuje vysokými rýchlosťami 1,4 / 1,6 kg / l.

Pozor prosím! Zavedenie špeciálnych plnív do zloženia plničovej podlahy pomáha zvyšovať hustotu roztoku a znižovať jeho náklady.

Ak podlaha v garáži spĺňa požiadavky plochého povrchu, potom pozemok 1m2 Pri plniacej vrstve s hrúbkou 1 mm sa spotrebuje 1 liter zmesi. Výsledná hodnota sa vynásobí indikátorom hustoty špecifikovaným výrobcom. Použitie kremenného piesku znižuje spotrebu materiálu pri zachovaní kvality plničovej podlahy. Prítomnosť defektov v betónovej stierke zvyšuje spotrebu zmesi.

Aplikačná technológia

Podlaha má dvojzložkové zloženie, ktoré sa skombinuje pred spustením nalievania. Ak sa miešanie vykonáva pomocou vŕtačky, vyberie sa nástroj s výkonom 800 W, práca sa vykoná rýchlosťou 500 otáčok za minútu. Vysoká rýchlosť sa neodporúča.

Miešanie sa uskutočňuje pri teplote od 14 do 25 ° CoC. Postup plnenia začína od vzdialeného bodu podlahy garáže, postupne sa pohybuje smerom k dverám. Roztok sa naleje na pásy, rovnobežné so stenami. Spočiatku sa hladenie plničovej podlahy uskutočňuje pomocou zubovej stierky, vzduchové bubliny sa odstránia a požadovaná hrúbka vrstvy sa dosiahne povrchovou úpravou ihlovým valčekom.

Po spracovaní jedného webu prejdite na ďalší. Spoje medzi pruhmi plniacej podlahy sú starostlivo kombinované aj pomocou ihlového valca. Proces nemožno zastaviť, je lepšie pracovať spoločne na veľkej garážovej ploche pri distribúcii zmesi a druhá sa šíri. Čas naplnenia je veľmi obmedzený. Vlastnosti hotového roztoku sa uchovávajú po dobu pol hodiny, po ktorej začína tuhnúť. V závislosti od zloženia náplne môže byť chôdza na podlahe po 1-2 dňoch, plná prevádzka je povolená týždeň po nalievaní.

Tip! Zvýšenie životnosti plniacej podlahy v garáži pomôže pri dodatočnej povrchovej úprave laku. Farbivo alebo ozdobné štiepky pridané do roztoku prinesú atraktívny a originálny vzhľad.

záver

Aký druh podlahového materiálu zvoliť pre garáž závisí od intenzity jeho prevádzky a plánovaných finančných nákladov. Je lepšie zastaviť sa v zlatom strede, získať slušnú kvalitu za prijateľnú cenu. Kognitívne video odpovie na všetky zostávajúce otázky.

 • Ako urobiť podlahu v garáži

 • Drevená podlaha v garáži s vlastnými rukami

 • Podlaha v garáži: možnosti natierania

 • Ako urobiť debnenie na prekrytie

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

86 − 80 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map