Postele v skleníku z polykarbonátu

Postele v skleníku z polykarbonátu

Pestovanie staršej zeleniny a jahôd je nemožné bez použitia ani najjednoduchšieho skleníkového polykarbonátu. Väčšina truckeri vybudovať prímestských oblastiach nevykurovaných skleníkových konštrukcií, takže teplá posteľ do skleníka polykarbonátu musia byť získané vhodným usporiadaním záhonov a mnohých prímestských trikov, aby zabezpečili rastlín dostatočné množstvo tepla a svetla.

Hlavné požiadavky na usporiadanie záhrady v skleníku

Vykonajte výstavbu skleníka vyrobeného z polykarbonátu - je to stále polovica bitky. Vďaka pozoruhodnej schopnosti prenášať slnečné svetlo v najpriaznivejšom spektre rastlín a sadeníc sa skleník rýchlo naplní teplom za jasného počasia. Pre dobrý zber to nestačí, bude potrebné urobiť správne usporiadanie usporiadania a usporiadania lôžok v skleníku:

  • Rastliny v skleníku potrebujú starostlivosť a tvrdú prácu po mnoho hodín, takže umiestnenie lôžok v skleníkových polykarbonátu, tvaru a veľkosti stôp, výška plotu by mala zabezpečiť maximálny komfort pri práci;
  • Ak je to možné, umiestnenie skleníka z polykarbonátu na zemi musí byť správne orientované vzhľadom na veterné prúdy a smer pohybu slnečného svetla na oblohe;
  • Schéma výsadby lôžok a distribúciu výšky užitočného priestoru vnútri skleníka, musia byť vyrobené z polykarbonátu, ako je, aby sa minimalizovalo vzájomné zatienenie, a to najmä v prípade, že kombinácia vysokých a nízkych rastlín.
Dôležité! Najlepším materiálom pre konštrukciu skleníka sú polykarbonátové dosky, ktoré poskytujú rozptýlené mäkké svetlo.

Pri nízkej výšky slnka nad obzorom, a to najmä na začiatku jari, lúče odrazené od povrchu polykarbonátové dosky skleníky minimálne, takmer 90% dopadajúceho toku preniká do miestnosti vo forme rozptýleného svetla alebo tepla.

Pre obzvlášť teplo a ľahké plodiny v stropnej časti skleníka je možné vyrobiť vložku z monolitického polykarbonátu. Takáto strecha odolá akémukoľvek zaťaženiu, silnému dažďu, krupobitiu alebo zvedavým vtákom. Podľa prehľadov letných obyvateľov monolitický polykarbonát pomáha najmä pri studenom a zakalenom jarnom, keď slabé svetlo jarného slnka nie je schopné preraziť plástové plášte polykarbonátu. V tomto prípade sú lôžka zasadené v skleníku v zóne svetla, ktoré spadá cez stropnú monolitickú časť a v prípade poklesu teploty pokrytej agrotextilnou látkou.

Príslušné plánovanie postele v skleníku z polykarbonátu

Často sú lôžka v skleníku rozbité na základe vlastných úvah o pohodlí práce a forme stavby. V tomto prípade krabice a pozemné cesty pre rastliny, usporiadaných pozdĺž stien polykarbonátu vo forme dvoch alebo troch pásiem so šírkou 70-100 cm. Medzi posteľou je potrebné plánovať cesty, s odporúčanou minimálnej šírke 45 cm.

V dôsledku toho sa ukazuje, že 40% užitočnej plochy je obsadených dláždenými chodníkmi a ohradenými plôškami a pestované rastliny predstavujú v najlepšej polovici plochy skleníka.

Najzkušenější letní obyvatelia plánujú postieľky v skleníku z polykarbonátových platní podľa niekoľkých ďalších kritérií:

  • Zabezpečenie správneho osvetlenia a kontrola zatienenia rastlín;
  • Udržiavanie požadovanej úrovne tepla a organizácia vetrania;
  • Usporiadanie lôžok s najvyšším možným koeficientom užitočného využitia pôdy.
Dôležité! Otázkou je, ako ustlať v skleníku vyrobeného z polykarbonátu vhodný pre prácu, zvyčajne riešený súbežne s týmito problémami, ale nikto by sa stavať skladbu pol metra alebo viac znižuje rozostup medzi rastliny mezhryadnogo.

Tvar a veľkosť lôžka

Často rozchod zámerne znížiť na minimum, v priestoroch medzi posteľou nadviazať opryskivatelnye zariadení pre zalievanie rastlín, a slobodne sa pohybovať a obsluhovať zariadenia starostlivosti o drevené panely namontované na podporu medzi radmi tehál. Takéto usporiadanie lôžka sa používa pre stepné a roztierateľné oblasti na pestovanie skoro zeleniny.

Suchý vzduch a prudké zmeny teploty vyžadujú použitie zemných vrstiev a agrotextilov. Pravidelné zavlažovanie teplou vodou umožňuje zmäkčovať atmosféru vo vnútri skleníka z polykarbonátu a efektívne využívať teplo krátkeho svetla počas dňa skoro na jar.

Samozrejme, že pre južnej šírky rozchodu kolies je zvolená jednotlivými funkciami a radom zvykov, niekto len za 30 cm a trochu niekým a 45 cm. Výška postele je nastavená nie viac ako 40 cm. V tomto prípade je vhodné pracovať s rastlinami, a zároveň tam potrebu zvýšiť hrúbku vzácnej plodnej vrstvy.

Tradične rastliny sú chránené hrboľami z materiálov v ruke - bridlice, dosky, výplň z polystyrénu alebo obloženie. Bariéra oplotenia je vyrobená s prebytkom 10-15 cm, čo nám umožňuje "zachovať" teplo pôdy a súčasne znižuje zostupy hornej vrstvy počas zavlažovania a uvoľňovania. Najčastejšie ako plota sa používajú zvyšky vonkajšej strany skleníka. Inštalované polykarbonátové lôžka s vlastnými rukami poskytujú minimálne tieňovanie rastlín a dobrú tepelnú izoláciu pôdy.

V najjednoduchšom prípade sú lôžka v skleníku z polykarbonátu vyrobené vo forme hromadných riadkov. Najprv vykopať priekopu alebo výkop do hĺbky 30 cm Drsný kameň a sieťka sú položené na dno na ochranu proti všetkým druhom škodcov. Na trosky sa položí vrstva nasekaných triesok a pilín, po ktorých sa položí vrstva piesku s humusom a naleje sa úrodná pôda. Po vysadení je pôda pokrytá agrofibrom alebo tepelne izolačnou fóliou.

Návrh lôžok v podobe kopca umožňuje zaistiť dobrý tok kyslíka do koreňového systému, takže rastliny prakticky nemajú chorú.

Ak chcete, môžete zdvihnúť postele na regáloch a urobiť ich odlišnými.

Ak je skleník vyrobený z polykarbonátu v podobe rozšírenia na slnečnú stranu domu alebo vily, má zmysel usporiadať postele vo forme terás. V tomto prípade môžete dosiahnuť prakticky nulovú tienenie rastlín, navyše múr budovy bude hrať úlohu batérie tepla a ochrany pred vetrom.

Najvýhodnejšie sú skleníky vyrobené z polykarbonátu, vyrobené s časťou vo forme zrezaného kruhu.

Pozitívne uhol steny náklon umožňuje ľahké "dostať" na rastliny vysádzané pod spodnej časti steny, ale kvôli špecifickej formy skleníku väčšinu svetla prichádzajúceho cez polykarbonátových dosiek, padne na lôžko pozdĺž stien, a nie v stredu, ako v konvenčných polkruhové štruktúry.

Usporiadanie postelí v polykarbonátovom skleníku

V ideálnom prípade by malo byť umiestnenie lôžok plánované pred výstavbou skleníka vyrobeného z polykarbonátu. V tomto prípade je možné zvoliť optimálnu orientáciu rastlín, ako sú jahody, uhorky, baklažány, paradajky, a podobne, aj keď slnečné svetlo, ale nemôže tolerovať prebytok slnka a prehrievanie počas horúceho vlhkého prostredia.

Aby sa dosiahlo maximálne množstvo tepla a aby sa dosiahlo rovnomerné osvetlenie lôžok, stredová konštrukcia skrine je orientovaná rovnobežne s osou východ-západ. V tomto prípade rastliny dostávajú maximálnu energiu, časť vysadených rastlín je orientovaná na ranné slnko, druhú polovicu večerného prúdu.

Čím viac rastlín sa stáva, tým vyššia je teplota v skleníku, tým viac budete musieť venovať pozornosť vlhkosti a normálnej úrovni vetrania. Čeľade ľuľkovitých plodín, paradajky a baklažán, vyžadujú nízku vlhkosť a dobré prúdenie vzduchu do koreňového systému rastlín, takže lôžka nemôže prekážať s Solanaceae nadmerne vysokými prekážkami a prepážkami. O tom, ako dobre preniká priestor pod listami, závisí odolnosť rastlín voči chorobám a v konečnom dôsledku to ovplyvňuje chuťové vlastnosti ovocia.

Ak je skleníko pripojené k budove dacha, nie je nezvyčajné pre vykurovanie a vetranie pri vytláčaní polykarbonátu použiť domáce kachle a výfukové potrubie. Na vykurovanie skleníka sa vyrobí ďalšie koleno zo sporáka a prievan v komíne sa používa na vetranie. Často sa v postelích v skleníku nainštalujú kovové kontajnery alebo betónové odkvapy, kde sa jednoducho vykladá horúci popol. Väčšina tepla je absorbovaná kovom a za niekoľko hodín vzduch okolo lôžok zostáva nad 7-10oC, dokonca aj s mínus mimo okna.

Klasické ventilačné zariadenie pre polykarbonátový skleník padne veľmi zle. Väčšina vstupujúceho vzduchu nerovnomerne prúdi okolo hrebene, čo vedie k polovičnej rastliny rýchlo stráca teplo a vlhkosť, druhá časť zostane na strane prúdenie vzduchu, čo vedie k rozvoju patogénne mikroflóry.

Pri obzvlášť citlivých plodinách je vhodná polica lôžka. Takéto usporiadanie je vhodné na starostlivosť o rastliny a v podmienkach prudkého poklesu teploty počas mrazov alebo mrazov v skorých jarných regáloch je zárukou zachovania sadeníc.

Teplé lôžka v skleníku

Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť teplo pre rastliny v skleníku, je zabezpečiť tzv. Teplé lôžka. Na výrobu tepla používajte suché kuracie výlisky. Je to efektívny nástroj na hnojenie rastlín. Vo svojej čistej forme sa nemôže použiť. Jednoduchý pokus zmiešať hnojivo s vodou vedie k silnému zahriatiu a uvoľneniu veľkého množstva dusivých plynov obsahujúcich dusíkaté zlúčeniny.

V neprítomnosti vody sa trusu rozkladá veľmi pomaly. Základná vrstva z postelí je naplnená keramzitu a skladané kovové sklz, ktorý je zavedený z vrhu zmesi suchých pilín a piesku v pomere 1: 2: 4. Rozložený materiál je pokrytý perforovaným hrubým polyetylénovým filmom a pokrytý pôdou.

Keď voda vstupuje do zmesi, dochádza k interakcii suchého základu vrhu s vodou. Uvoľnené teplo uniká do zeme, ale je absorbované zmesou piesku a pilín. Reakcia neutralizácie alebo zhášania končí v priebehu 2 až 3 týždňov, a tak s nástupom teplého počasia "chemická" vyhrievacia podložka úplne stráca schopnosť produkovať teplo. Samozrejme, presné parametre "ohrievača" musia byť vybrané experimentálne, meniť objem a koncentráciu vrhu.

záver

Jedným zo zjednodušených spôsobov, ako ohriať postele v skleníku, je využiť polykarbonátový priestor na prechádzanie kurčiat v zime. Predbežne, ako lôžkoviny, lôžka sú pokryté silnou vrstvou pilín a rezané suché seno. Po troch alebo štyroch mesiacoch bude vrh obsahovať dostatok odpadu na ohrev skleníka.

  • Dosky bridlice s vlastnými rukami

  • Dekoratívne studne pneumatík

  • Pivnica z betónových krúžkov

  • Kamenná studňa

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map