Rozloženie izby je 18 m2

Rozloženie izby je 18 m2

Je ľahké plánovať miestnosť, keď je dostatok priestoru. Neexistujú žiadne otázky o tom, čo môžete ušetriť, aby sa miestnosť zdala väčšia. Ale dokonca aj s dostupnými 18 metrov štvorcových môžete dokonale usporiadať všetko. Hlavnou vecou je mať niekoľko funkcií a myšlienok, o ktorých sa bude diskutovať v tomto článku.

Všeobecné nápady na usporiadanie

Izba s rozlohou 18 m2 môžu byť použité v rôznych aplikáciách. Môže to byť obývacia izba alebo spálňa. V závislosti od toho, ako sa používa, je zvolený dizajn interiéru. Obvykle táto miestnosť má obdĺžnikový tvar, čo znamená pár stien. V niektorých budovách má takáto miestnosť pretiahnuté usporiadanie, zatiaľ čo v iných je bližšie k námestvu. Je ľahšie naplánovať návrh druhej možnosti, pretože je jednoduchšie naplniť priestor rovnomerne. Úzka izba je ľahšie rozdeliť do niekoľkých funkčných oblastí s účelom.

V tejto verzii je nábytok lepšie na objednávku. Je potrebné, aby jeho šírka nebola príliš veľká. Lepšie je inštalovať nie na úzke steny, odvtedy sa priestor ešte zmenší a umiestni sa pozdĺž veľkých stien. Môžete vizuálne rozšíriť priestor miestnosti pomocou správnej metódy položenia laminátu. Napríklad, to sa hodí cez miestnosť, ktorá poskytuje viac kolmých čiar v miestnosti, pre ktoré môže zachytiť oko. Ďalším spôsobom zvýšenia objemu miestnosti je použitie zrkadiel. Môžu byť umiestnené na menších stenách. Môžu byť tiež kontrastné, osvetľujúce na pozadí iných povrchov v miestnosti.

Tip! Zvláštna úloha pri plánovaní miestnosti je osvetlenie. Pre úzke a dlhé miestnosti sa nemôže umiestniť okolo obvodu. Výsledkom môže byť väčší dôraz na predĺženie. Najlepším spôsobom je inštalácia hlavného zdroja uprostred miestnosti. Preto sa správne zdôrazní.

Ak má miestnosť tvar, ktorý je skôr ako štvorec, musí sa návrh zmeniť. Zónové prvky v miestnosti môžu byť nábytkom. Môžete ju umiestniť nielen pozdĺž múrov, ale aj uprostred, ak sa to napríklad dotýka pohovky. V takýchto izbách môžete použiť prvky, ktoré majú veľkú šírku. Distribučná zóny v miestnosti 18 metrov štvorcových možno ľahko vykonať pomocou obrazovky, skriňu alebo iný predmet, ktorý môže vykonávať nielen funkciu oddielov, ale majú aj praktický účel. Okrem všeobecných odporúčaní sú špecifické, v závislosti od toho, ako sa miestnosť používa. Stojí to za to diskutovať podrobnejšie.

dispozície

Dobrá oprava nezačína demontážou starého zariadenia alebo dokončovaním v interiéri, ale s úmyselným plánovaním. Bolo by pekné predbežne nakresliť na kus papiera približný plán činnosti a zobraziť na ňom všetky požadované zmeny v miestnosti.

Spálňa

Spálňa je jedným z hlavných, pretože v ňom môžete obnoviť silu a byť sám so sebou. To by už malo naznačovať farebnú schému a spôsob osvetlenia v interiéri. Je dôležité si uvedomiť, že v spálni s rozlohou 18 metrov štvorcových alebo s veľkosťou 4 až 4 môžete umiestniť veľa užitočných vecí, s výnimkou postele. Ak má miestnosť s 18 štvorcovými spálňami pretiahnutý tvar, potom sa jeden z rohov môže odobrať pod veľkou skriňou v blízkosti steny. Vizuálne znižuje miestnosť a približuje menšie steny.

Môže byť napríklad umiestnený vo vnútri, ako je znázornené na fotografii. Prakticky sa užitočná oblasť nestratila. Zároveň môžete umiestniť pracovný stôl priamo pod okno. Ešte viac ušetrí priestor zvýšený okenný parapet, ktorý bude slúžiť ako tabuľka.

Spálňa by nemala byť preplnená, je lepšie si vybrať pre túto minimalizmus miestnosti. Dôležitým atribútom spálne je posteľ. Na fotografii je vidieť, že má pomerne veľké rozmery, čo čiastočne kompenzuje veľkosť miestnosti a umožní majiteľovi rýchlo obnoviť silu vo sne. Lôžko slúži ako prízvuk celej miestnosti. Kreslo, zásuvkové skrinky alebo nočný stolík v blízkosti postele, ako aj stôl sú vynikajúce doplnky. Farebnú schému pre spálňu je možné vybrať na základe vlastného uváženia, ale nesmie byť príliš tmavá, čo spôsobí smutnú náladu. Nevyberajte jasné farby. Môžu vyvinúť stimulačný účinok na telo, zabraňujúce správnemu odpočinku.

Stojí za to premýšľať o správnom osvetlení v interiéri. Musí existovať niekoľko druhov príslušenstva. Dve sú najlepšie umiestnené na okraji lôžka na hlave lôžka. Niektoré typy sú jednoducho nainštalované na nočnom stolíku. Požadovaná prítomnosť v miestnosti horného sveta. Súčasne by bolo dobré inštalovať prostredníctvom spínačov, ktoré by umožnili vypnúť horné svetlo priamo z lôžka. Pri bočných svietidlách sú k dispozícii samostatné spínače.

Venujte pozornosť! Ak spálňa má výstup na lodžiu, potom môže byť súčasťou miestnosti. Toto rozšíri nielen územie, ale aj zvýši intenzitu prirodzeného osvetlenia, ktoré možno upraviť pomocou žalúzií alebo rímskych záclon.

Obývacia izba

Obývacia izba, ktorá má rozlohu 18 štvorcov alebo má rozlohu 3 x 4 metre, môže byť tiež bez problémov vyzdobená. Je dôležité pamätať si na veci, ktoré nechcete použiť v tejto miestnosti. Patria medzi ne:

 • masívne koberce;
 • tmavý tón skončí;
 • ťažké záclony;
 • veľa obrázkov;
 • bohatstvo ozdôb;
 • veľa nábytku.

Všetky tieto prvky môžu nielen preplniť priestor, ale tiež zbaviť miestnosti ľahkosti. Masívne koberce a záclony vizuálne znižujú miestnosť, ktorá môže emočne utláčať a zasahovať do pokojného rozhovoru. Ako primárne farby pre dekoráciu stien, je lepšie vybrať svetlé farby. V obývačke je lepšie umiestniť skrinku, pretože to bude trvať príliš veľa miesta. Lepšie je presunúť do spálne alebo vstupnej haly. Je žiaduce, aby obývacia izba mala čo najmenej nábytku. Ak je to možné, je lepšie nechať pohovku a zásuvkové skrine. Televízor je možné zavesiť na stenu.

Dobre vyzerajúce riešenia pre obývacie izby, ktoré opakujú škandinávsky alebo japonský štýl, rovnako ako minimalizmus. Ako dokončovacie materiály je lepšie používať drevo alebo materiály, ktoré to napodobňujú. Ako podlahové krytiny je lepšie použiť laminát alebo parket, ale nie dlaždice. Ten druhý nie je schopný vytvoriť pohodlie, kde by všetci boli pohodlní.

škôlka

Detská izba s rozlohou 18 m2 umožní dieťaťu cítiť sa úplne zadarmo. V tomto priestore je jednoduché hrať mobilné hry. Je dôležité mať na pamäti, že táto miestnosť by mala byť rozdelená do troch oblastí:

 • pre triedy;
 • gaming;
 • spí.

Na fotografii je vidieť, že pracovnou oblasťou je pracovný stôl. Má dodatočné osvetlenie vo forme lampy, ako aj políc, kde môžete sklopiť učebnice a cvičenia. Stôl je umiestnený čo najbližšie k oknu, aby prevládal prirodzené svetlo. To je nevyhnutné na prevenciu zraku. Zóna pre hry môže slúžiť ako zvyšok priestoru, napríklad na tejto fotografii môžete vidieť, že miestnosť má nafúkaný koberec, na ktorom je pohodlné tráviť čas. Okrem toho je tu osmanský vankúš.

Na vyššie uvedenom obrázku možno vidieť, že na hracej ploche môže byť inštalovaná švédska stena. Jeho umiestnenie a dizajn by mali byť pre dieťa bezpečné. Pri plánovaní miestnosti by ste mali venovať osobitnú pozornosť ostrým rohom. Presnejšie, nemali by byť. Nábytok a ďalšie prvky je lepšie vybrať s hladkými tvarmi. Je dôležité, aby dokončovacie materiály boli šetrné k životnému prostrediu. Detský organizmus je obzvlášť náchylný na rôzne emisné účinky.

Farebné riešenia pre detskú izbu by mali byť mierne. Nervový systém u detí je aktívnejší ako u dospelých. To je sprevádzané zobrazovacou schopnosťou a zmenou nálady. Všeobecné pozadie by nemalo byť zarážajúce, takže pastelové farby budú robiť. Niektoré zóny, napríklad hry, môžu byť zdôraznené. Tento prístup prinesie dodatočný poplatok za aktívny životný štýl.

Dorm room

V niektorých prípadoch musíte urobiť rozloženie miestnosti, ktorá je v hosteli. V tomto prípade by mala iba jedna miestnosť kombinovať tri miestnosti alebo zóny:

 • stolovanie;
 • spiace;
 • Pracovné.

Zároveň musí byť celá plocha miestnosti premenená na užitočnú, aby bolo možné racionálne používať každý centimeter. Na základe toho je možné realizovať projekt izbového štúdia. Najlepšou voľbou v miestnosti v kolene je minimalizmus. V takejto miestnosti nie je nutné mať celú skrinku. Zaberajú príliš veľa priestoru. Je lepšie vytvoriť konštrukciu, ktorá bude namontovaná po celej rovine steny, ale s plytkou hĺbkou. Pracovnú plochu a kuchyňu je možné kombinovať. Napríklad hlavné prvky sú skryté v skrini, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Dobre, ak je posteľ tiež skladateľná. Môže sa skrývať pod podstavec alebo preniesť do zvislej polohy. S dostatočnou výškou stropu v miestnosti môžete urobiť zaujímavé rozhodnutie. Spočíva v tom, že posteľ stúpa nad úrovňou podlahy o 1,5 metra. Pod ním je pracovná plocha so stolom a počítačom. Príklad je zobrazený na fotografii nižšie.

Fotografia zobrazuje ďalšie zaujímavé riešenie pre miestnosť, ktorá môže byť použitá. Kroky majú dvojitú úlohu. Majú vstavané zásuvky, v ktorých môžete ukladať posteľnú bielizeň a oblečenie. Lepšie je, ak sú farby konečnej farby jasné. Osvetlenie v miestnosti by malo byť dosť jasné. Pre väčší efekt môžete vytvoriť miesto pre zrkadlo, ktoré rozširuje miestnosť. Môžete napríklad odrážať jednu alebo viac skriniek. Namiesto veľkého jedálenského stola môžete použiť bar. Súčasne rozdeľuje miestnosť na zóny a bude pomerne príjemným miestom na jedenie. Niektoré nápady na riešenie dizajnu priestorov je možné získať z videa.

zhrnutie

Zdá sa, že usporiadanie miestnosti môže byť veľmi zaujímavou činnosťou. Prístup k tejto úlohe je však veľmi vážny. To určuje pohodlie všetkých nájomcov. Ak ide o detskú izbu, je dôležité vziať do úvahy želanie dieťaťa, pretože tam bude väčšinu času. Pri zdobení obývačky môžete vyriešiť problém na rodinnej rade. Každý môže prispieť, čo bude tvoriť hádanku celého obrazu. Je dôležité odchýliť sa od základov, ktoré boli uložené historicky, a nebojte sa experimentovať.

 • Barokový nábytok + fotka

 • Návrh nábytku v byte

 • Elektrické krby pre byt

 • Bezrámový čalúnený nábytok

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

19 − = 14

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map