Skimmer pre akvárium a bazén

Skimmer pre akvárium a bazén

Odlučovače pre bazén sú zariadenia, ktoré sú určené na komplexnú úpravu vody. Vzhľadom na to, že sa bazény nachádzajú pod otvorenou oblohou, dostávajú listy a nečistoty, je potrebné neustále čistiť vodu. Vyriešte tento problém skimmerom pre bazén. Ak je bazén alebo rybníček malý, takéto zariadenia môžu byť vyrobené nezávisle, pričom sa rozumie princíp ich fungovania.

Funkcia skimmerov

Zariadenie je kovová alebo plastová nádrž, ktorá je pripojená k potrubiu a čerpadlu. Z vonkajšej strany je na stene vidieť okno s plávajúcou bránou. Princíp fungovania je nasledovný:

 1. Po prvé, špinavá voda vstupuje do inštalácie cez bočný otvor v kryte.
 2. Plávajúce uzávierky uľahčujú oddelenie spodných vrstiev od horných uzáverov, čím sa čistí len voda s nečistotami.
 3. Potom tekutina vstupuje do filtra, kde je veľký odpad.
 4. Napokon voda vstupuje do vykurovacieho systému a vracia sa do bazéna.

Treba pripomenúť, že je potrebné inštalovať zabudované skimery, prívody vody podľa predvoleného plánu. Aby bola inštalácia efektívnejšia, spája sa s vysávačom vody. Ak chcete, môžete urobiť skimmer s vlastnými rukami.

Plávajúce výrobky

Ak je bazén charakterizovaný veľkým výkyvom v úrovni kvapaliny, stojí za to použiť plávajúce produkty. Nevyžadujú podzemné zariadenie na bazéne. Pri čistení stačí nainštalovať čerpadlo, ktoré odoberá vodu z povrchu.

Plávajúce skimery pre bazén sa prakticky nelíšia od sklopných skimmerov. Zvyčajne sú vybavené senzormi, ktoré umožňujú prispôsobiť sa existujúcej úrovni tekutiny. Mnoho plávajúcich zariadení je určené na čistenie vody v oblasti približne 25 metrov štvorcových. Tieto zariadenia najčastejšie vytvárajú vlastníci malých pozemkov v bazéne.

namontovať

Skimmer zavesený na bazénoch, v ktorých nie je systém cirkulácie vody. Sklopný skimmer pre rybníček umožňuje odber vzoriek a dodávku vody v jednom kryte. Je upevnená na ráfiku a môže byť použitá na čistenie akéhokoľvek typu vodného útvaru.

Najčastejšie sa v prefabrikovaných konštrukciách inštaluje skimmer pre rybníky. Takéto výrobky sú vyrobené z vysoko tvrdého plastu. Upevnenie na ráfiku sa vykonáva pomocou nastaviteľného držiaka.

Nasledujúce parametre by sa mali pripisovať zásluhám týchto výrobkov:

 • jednoduchá údržba;
 • jednoduchá inštalácia;
 • nízke náklady.

Takéto zariadenia pre bazén účinne zbierajú malé úlomky a listy z povrchu, ktoré pôsobia proti ich spadnutiu na dne. Zároveň sa pri príjme tekutiny odstráni tukový film. Ak chcete vyčistiť spodnú časť bazénu, musíte nainštalovať samostatné čerpadlo a filter.

Povrchové zariadenia

Plošný skimmer pre jazierko v spodnej časti je vybavený závitovými prípojkami, ktoré slúžia na pripojenie nádrže k prívodnému potrubiu. Na boku tela takýchto výrobkov je vytvorené okno s klapkou, cez ktoré voda vstupuje do systému. Po vstupe do zariadenia sa kvapalina zahrieva a očistí od nečistôt.

Klapka je inštalovaná na oddelenie hornej vrstvy vody, pretože v nej je umiestnená väčšina kontaminantov. V tomto prípade je sieť, ktorá funguje ako hlboký filter.

Okrem týchto zariadení pre bazén na úpravu vody sa používa pásový skimmer, ktorý sa zvyčajne používa v otvorených nádržiach na zber uniknutých ropných produktov.

Prečo je skimmer inštalovaný v akváriu?

Postupne sa v akváriu začnú hromadiť organické zvyšky:

 • výkalov;
 • potravín;
 • umierajúce časti rias.

To všetko nakoniec začne hniť, čo má za následok amoniak vo vode, ktorý môže otráviť obyvateľov akvária. V morských akváriách sú takéto zariadenia nevyhnutné. Sú inštalované pre:

 • zber organickej hmoty a nečistôt;
 • stiahnutie bielkovín a fosfátov;
 • zníženie rastu rias.

Výhody a nevýhody akváriových skimmerov

Výhody skimmeru pre akvárium:

 • odstraňuje nečistoty pred začiatkom procesu rozkladu;
 • znižuje zaťaženie filtrov inštalovaných v akváriu.

Ale ako výsledok práce skimmeru pre akvárium, časť mikroplanktónu, ktorá slúži ako potravina pre ryby, zomiera. Aj kvôli skimmeru sa extrahujú užitočné látky, ktoré sú potrebné pre koraly. Treba poznamenať, že používanie takýchto zariadení znižuje účinnosť liekov, ktoré zahŕňajú povrchovo aktívne látky. Aj kvôli skimmeru sa úroveň salinity znižuje, takže musíte pravidelne doplniť morskú vodu.

Typy skimmerov

Pre akváriá s kapacitou do 300 litrov nájdete jednoduché modely, ktoré pracujú z kompresora. Ak je kapacita veľká, musíte nainštalovať niekoľko skimmerov, alebo vyskúšať jednu silnejšiu.

Takéto zariadenia sú rozdelené do niekoľkých typov:

 1. Ramjet. Takéto skimery sú najjednoduchšie a neefektívne. Používajú sa iba na inštaláciu v malých akváriách. V takýchto zariadeniach kompresor dodáva stlačený vzduch do kontaktnej komory, po ktorej bubliny vzrastajú nahor a miešajú sa s vodou. V dôsledku toho sa tvorí pena, ktorá sa posiela do penovej krabice.
 2. Protiprúd. V takýchto odlučovačoch sa dodáva voda na uspokojenie vzduchových bublín. Vzhľadom na skutočnosť, že kontakt bublín s vodou trvá dlhšie, kvapalina sa čistí lepšie ako pri použití priameho zariadenia.
 3. S tryskami Venturi. Tento typ zariadenia je zložitejšie, než je popísané vyshe.Voda v tomto systéme je na zúžené trubky, načo sa tlak prudko klesá a vzduch sa mieša s tekutinou.

Najnovší typ skimmerov pre akváriá je najefektívnejší. Pokiaľ je to potrebné, môžete vlastné ruky urobiť čistiaci prostriedok pre akvárium.

 • Ako odstrániť farby zo stien

 • Ako si vybrať ohrievač pre letné sídlo

 • Ako sa zbaviť myší v byte

 • Kovové pece na kúpeľ s vlastnými rukami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

24 − = 16

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map