Terasové dosky “Velvet”

Smrekovec je práve považovaný za najlepší materiál ako palubu. Vyznačuje sa charakteristikami dubu, rovnako silné, husté, odolné a odolné voči všetkým druhom účinkov. Niet divu, že sa používa ako terasová doska, pretože táto štruktúra je vystavená neustálemu vplyvu počasia, ľudských a iných faktorov. V dnešnej dobe sa drevo spracováva rôznymi spôsobmi. Najmä pre terasy a verandy boli použité dosky, ktorých profil je pokrytý malým lemom.

Vďaka tomu sa topánky nekĺzajú počas daždivého počasia. Tento profil má názov terase "Velvet". V bežných ľuďoch sa nazýva "protišmykový". Podrobne sa dozvieme vlastnosti a vlastnosti tohto materiálu, suroviny, z ktorých je obvykle smrekovec.

Terasa, ako prvok architektúry

Správny dizajn krajiny v súkromnom dome zahŕňa nielen záhon, trávnik, altánok alebo záhradu, ale aj útulnú terasu alebo verandu. Poskytuje územie úplný výhľad a dostanete pohodlné miesto, kde môžete stráviť večery so svojimi príbuznými, večeru, smažiť mäso atď.

A hlavným bodom pri vytváraní takejto terasy je kvalitný materiál, ktorý odolá zaťaženiu, neustálemu chôdzi a atmosférickému vplyvu. Patria medzi ne:

 • zrážok;
 • teplotné rozdiely;
 • vietor;
 • vplyv UV žiarenia;
 • nízka teplota v zime.

A vo všetkých prípadoch je podlaha na terase vyrobená z dreva. Je zrejmé, že cementová doska, kameň alebo bitumen tu budú nevhodné. Strom je nielen krásne zvonka, ale aj šetrný k životnému prostrediu, nebude horieť nohy, keď bude slnko silné. A keby pred tým, ako boli dosky na terase krátkodobé, podlaha, ktorá sa dnes robí, môže trvať mnoho rokov. Modřín je príkladom.

Terasová doska z smrekovca "Velvet" získala srdcia mnohých majiteľov otvorených terás. Prečo? Dozvieme sa.

Vlastnosti smrekovca

Modřín je druh ihličnatých stromov, ktorý nestráca svoju popularitu. Na hromadách smrekovca stojí Petrohrad a Benátky. A to už hovorí veľa. Treba poznamenať, že smrekovec odoláva hubám, slabo hnije, nie je zakrivený a nie je poškodený hmyzom. Vďaka týmto faktorom sa terénne modifikácie z modřínu stali jedným z najlepších. A vďaka typu "Velvet" a materiál neprekĺzne a vlhkosť sa nehromadí na povrchu a vyprázdňuje pozdĺž drážok. Prečo "Velvet"? Pozrite sa na fotografiu podobnej terasovej dosky. Vonkajšie to pripomína tkaninu manšestrov. Preto tento názov.

Treba poznamenať, že modřín má úžasnú vlastnosť - teplotnú stabilitu. A to znamená, že sa nebojí teplotných zmien v rozmedzí od -50 do +50 ° C. Materiál nebude prasknúť a troska, ktorá stojí naboso na manšestrovom doske, nezostanete. A vďaka phytoncidom, ktoré vystupujú na doskách, je vzduch plný sotva vnímateľnej vône, ktorá má na vás priaznivý účinok.

Charakteristika manšestra smrekovca

Po prvé, pozrime sa na rozmery výrobkov. Dosky môžu mať úsek 20, 27, 32 a 45 mm. Pokiaľ ide o šírku, pohybuje sa v rozmedzí 90-140 mm. Štandardná alebo bežná veľkosť sa však považuje za rozmer 140x127 mm.

Ak hovoríme o dĺžke manšestrových dosiek, potom je to veľmi odlišné. Existujú dosky dlhé 1,65 m a sú 4 m. Všetko závisí od potrieb zákazníka. Interval vo veľkostiach je 0,5 m. Cena za dosku pre terasu je určená z úseku, množstvo vlhkosti, triedy a šírky.

Štandardom je možné odlíšiť 4 odrody dosky od smrekovca. Každý stupeň sa vyznačuje stavom povrchu dosiek z prednej strany. Čo sa týka fyzikálnych vlastností odrôd, nelíšia sa.

Najvyššia trieda manšestrového dreva je trieda "Extra". To znamená, že na prednej strane nie sú žiadne uzly, živicové škvrny, modré a srdcové tvary. Všetky dosky sú ako vychystávanie, aj keď môžu byť malé škrabance a trhliny. Zadná strana však nie je ovládaná.

Dávajte pozor! Náklady na takúto tabuľu vás môžu prekvapiť. Zameranie na veľkosť 1 m2 dosiek bude mať cenovú značku 29-34 rokov. e.

Zoznam a vlastnosti iných odrôd:

 1. Variety "C". Jeden z najlacnejších. Mohlo by dôjsť k mechanickému poškodeniu (2 ks na 1 m - to je norma). Nebude to robiť bez otvorov od uzlov (1 kus na 1 m). Ostatné povrchové chyby nie sú kontrolované, takže sa nenechajte prekvapiť, že ich materiál bude mať. Všetko je určené cenou, ktorá dosiahne 11-14 rokov. na 1 m2.
 2. Stupeň "B". Táto možnosť je lepšia. Tu nie sú tolerované skvrny, vláknitosť, pruhy živice a otvory z uzlov. Pokiaľ ide o mechanické chyby, je povolený len jeden kus na meter. V obmedzenom množstve bude mať smrekovú dosku trhliny, jadro a uzly. Za 1 m2 musíte zaplatiť 16 až 19 rokov. e.
 3. Stupeň "A". Modrá chýba, rovnako ako jadrové pásy, otvory z uzlov, živicové škvrny, pásy a neopracované plochy. V medziach bežných obalových dierok, malých trhlín a škrabancov. Cena je od 20 do 29 USD. e.

"Velvet" dosky majú výhodu nad hladkými. Koniec koncov, kvôli brázdám bude ťažšie skĺznuť a dažďová voda sa nebude hromadiť na povrchu. Vďaka tomuto stromu nebude hnit, a nebudete vkročiť do kaluží.

záver

Ak premýšľate o tom, aký materiál chcete urobiť z vašej terasy, uistite sa, že modřín je ideálnou voľbou. Ak si to však nemôžete dovoliť, použite ďalší materiál. Len prioritou by mal byť profil manšestrov, ktorý lepšie toleruje vplyv atmosféry a je pre majiteľa výhodnejší.

 • Palubná doska
 • Drevopolymérová kompozitová doska
 • Pokladanie terasovej dosky z smrekovca
 • Bezšvíkové terakotové dosky