Varianty plotov pre chaty

Varianty plotov pre chaty

Usporiadanie prímestskej oblasti nevyhnutne zahŕňa inštaláciu plotu. Vykonáva dôležitú funkciu na ochranu miestnej oblasti pred vniknutím nežiaducich hostí, zvierat a vonkajších pohľadov. Tiež plot jasne označuje vaše celé územie. K dnešnému dňu ploty nadobúdajú rôzne typy.

Dacha ploty môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ktoré majú svoje vlastné charakteristické vlastnosti. V tomto článku rozdelíme všetky existujúce štruktúry podľa klasifikácie ich štruktúr a použitých materiálov. Dáme Vám na vedomie hlavné typy plôch pre chaty. Potom bude pre vás oveľa jednoduchšie urobiť svoj výber.

Klasifikácia plôch podľa návrhu

Existujú tri typy klasifikácií:

 1. Otvorené.
 2. Neslyšíci.
 3. Kombinovať.

Otvorený plot na dachu sa používa veľmi často. Má veľa pozitívnych stránok. Napríklad, jeho konštrukcia bude stáť pomerne lacno. Okrem úspory na stavebných materiáloch rýchlo sa zrýchľuje tempo výstavby. Doslova, v krátkom čase budete mať nový otvorený plot v dachi. Jasný nedáva veľký tieň. To vám umožní pestovať rôzne rastliny, najmä tie, ktoré potrebujú slnečné svetlo.

Pokiaľ ide o hluché stavby vo vidieckom dome, takéto štruktúry sú postavené predovšetkým na ochranu svojho územia pred vonkajšími názormi. Navyše, cez nudný plot v krajine menej preniká prachom. Existujú rastliny, ktoré sú nenáročné a môžu byť vysadené pozdĺž hluchého plotu, aj keď tam je veľa tieňa. Niektorí záhradníci dokonca rastú ovocné stromy.

Posledný typ konštrukcie je kombinovaný. Môže to byť buď jednoduché alebo zložité. Nie sú tu žiadne špeciálne pravidlá. Napríklad časť môže byť hluchá a jednotlivé prvky sú otvorené. Súčasne je možné použiť rôzne stavebné materiály a technológie. Všetko závisí od vašej predstavy o celej situácii. V tomto článku sú výsledkom mnohé varianty plôch na fotografovanie. To vám pomôže pri výbere.

Tip! Pri výbere návrhu plotu pre dacha zvážte, kto sú vaši susedia, krajina, finančné možnosti a osobné preferencie.

Klasifikácia podľa materiálov

Teraz prichádzame do objemnejšej časti, ktorá si vyžaduje vážne štúdium. Moderný trh ponúka širokú škálu stavebných materiálov, ktoré vám umožnia vytvoriť jednoduchý plot v čo najkratšom čase. Odporúčame, aby ste zvážili tieto kategórie:

 • Strom.
 • Kov.
 • Polykarbonát.
 • Železobetónové výrobky / tehly.

drevo

Ak hovoríme o dostupnosti materiálu, potom je drevo najlepšou voľbou. Postavené ploty v dedinskom dome sa vyznačujú trvanlivosťou a krásou. Takáto štruktúra však vyžaduje špeciálnu a pravidelnú starostlivosť, napríklad z času na čas na farbenie a nahradenie prehnitých prvkov plotu. Okrem toho sa odporúča, aby sa drevo ošetrovalo retardantmi horenia a inými antiseptickými prostriedkami, aby sa chránilo pred negatívnymi účinkami prostredia. Čo sa týka ostatných nedostatkov, je pravdepodobné, že pod vplyvom atmosférických javov môže drevo prasknúť, zmeniť farbu atď.

Dnes je veľa odrôd, aké druhy plôch môžu byť postavené z dreva v krajine. Napríklad často používa rám. Krásne položené lúče vodorovne dávajú vášmu dachovi krásny a jedinečný vzhľad. Niektoré nastavia tyče zvisle. Je to viac pracovitý proces, ale výsledok stojí za to.

Okrem iného sa používa plot. Ide o klasickú možnosť výstavby dreveného plotu pre chatky. V tomto prípade môže byť štruktúra otvorená alebo nepočujúcich. Použitie plotu umožňuje pestovať rôzne kvety v blízkosti plotu. Prostredníctvom plotu môže preniknúť svetlo, čo bude mať priaznivý vplyv na vývoj rastlín. Takže, ak chcete krásny plot, potom strom je dobré riešenie. Pamätajte však, že pred jeho inštaláciou je potrebné vykonať kvalitatívnu prípravu a spracovanie.

kov

Dnes je pre dacha veľa originálnych kovových plôch. Zahŕňajú kované ploty, sieťoviny, vlnitej lepenky, výstuže atď. Pozrime sa na niektoré funkcie týchto materiálov.

Profilované fólie sa často používajú na budovanie nepočujúcich budov. Jeho hlavnými charakteristickými vlastnosťami sú trvanlivosť a spoľahlivosť. Na trhu je vlnitá lepenka prezentovaná v rôznych farbách.

Pozor prosím! Inštalácia plotu z vlnitého penziónu je problémová záležitosť. Dbajte na to, aby nedošlo k deformácii vlnitej lepenky počas inštalácie.

Pre takéto oplotenie je potrebné postaviť stĺpový základ s kovovými podperami. Pri práci je potrebné použiť zvárací stroj na zvarenie priečok, na ktoré sa zvlnené listy upevnia.

Môžete tiež vyrobiť kovový plot od plotu. Ide o dobrú alternatívu k štruktúre vlnitej lepenky. Zdá sa, že tento plot je oveľa krajšie. Môžete to urobiť sami. Na základe toho je potrebné vytvoriť kovové stĺpiky podpery a zvárať priečniky. Štruktúra rámu je rovnaká ako štruktúra plotu z vlnitej lepenky.

Tip! Pre atraktívnejší vzhľad môžu byť stĺpy podpery usporiadané z prírodného kameňa a okná naplnené kovovým plotom.

Plot z rozvodnej siete patrí do tejto kategórie. Kovové pletivo-rabítka bude slúžiť viac ako rok. Je to druh otvorenej štruktúry. Ak ho chcete nainštalovať, musíte nainštalovať stĺpy podpory. Môžu byť kovové a drevené. Na trhu sa mesh-netting predáva v rôznych farbách. Hoci ide o kovovú sieť, tento materiál je tiež vyrobený z plastu.

Železobetón alebo tehla

Ak chcete vybudovať hlavný plot, potom, ako mimochodom, vhodné železobetónové konštrukcie alebo tehly. Tieto materiály sú odolné. Pre ich výstavbu si vyžaduje veľa finančných investícií a práce. Ale konečný výsledok vám umožní mnoho rokov a dokonca viac ako jednu generáciu, aby ste ju mohli používať. Existuje veľa stavebných technológií. Môžete vidieť ploty pre vilu na fotografii nižšie.

polykarbonát

Tento typ plotu je dosť originálny. Polykarbonát je k dispozícii v rôznych farbách, čo umožňuje vybudovať krásny plot pre krajinu. Stojí za zmienku, že tento materiál je dosť krehký. Preto existuje vždy riziko poškodenia. Okrem toho je možné polykarbonát kombinovať s inými materiálmi. Napríklad na vytvorenie pólov nosiča z tehál a na vyplnenie polklíc s polykarbonátom.

Ploty z improvizovaných materiálov

Tento typ plotu môže byť postavený z veľmi rôznych materiálov, ktoré máte na dacha. Navrhujeme vám zvážiť niekoľko možností. Napríklad plot môže byť tkaný. Na tento účel sú montované vŕbové prúty a z nich je opláštený plot pre letnú chalupu. Je to veľmi lacné a nevytvára veľa času na jeho vybudovanie.

Ide o použitie plastových alebo sklenených fliaš rôznych farieb. Aj niektorí remeselníci stavajú oplotenie v krajine zo starých automobilových pneumatík. Môžu byť rozvrhnuté. V blízkosti takýchto plotov sú často zasadené záhony s čerstvými kvetmi. Jedným slovom, existuje veľa možností na výrobu plôch pre dachy z materiálov v ruke. Hlavná podmienka - spojiť svoju predstavivosť a kreativitu. Môžete použiť pozostatky stavebných materiálov, skombinujte ich navzájom. Nakoniec môžete získať krásnu kombináciu.

záver

Preto sme s vami preskúmali rôzne možnosti oplotenia, ktoré môžu byť postavené v krajine vlastnými rukami. Samozrejme, niektoré z nich si vyžadujú veľké finančné investície a mzdové náklady. Niektoré ploty je možné robiť rýchlo a pomerne lacno. Voľba je len pre vás. Na internete môžete nájsť aj množstvo nápadov z improvizovaných materiálov. V tomto článku je niekoľko fotografií o tejto téme.

Dúfame, že poskytnutý materiál vám pomôže rozhodnúť sa, akú verziu plotu budovať vo vašej dachi. Ak máte nové nápady, potom o nich napíšte v komentároch k tomuto článku. Okrem toho odporúčame, aby ste sa pozreli na pripravené video, ktoré vám pomôže upevniť celú teóriu s praxou.

 • Ako urobiť bránu pre dacha s vlastnými rukami

 • Dekoratívny plot pre letné sídlo

 • Plot 3D

 • Usporiadanie posuvných brán

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map