Veranda betónu

Veranda betónu je špeciálna vonkajšia prístavba pred vchodom do budovy, ktorá pozostáva z betónu (betónové bloky, bloky z expandovanej íly, pórobetónové bloky). Je to dôležitý prvok každej obytnej budovy, čo uľahčuje ľahké a pohodlné presunutie osoby z úrovne prízemia na úroveň podlahy domu, ktorá sa nachádza trochu na kopci.

Obraz betónovej verandy je reprezentovaný fotografiou

Keďže základňa domu nemôže byť vyrovnaná so zemou, kroky sú integrálne k verande. Pred vstupnými dverami do domu musí existovať špeciálna platforma, na ktorej sa môžu najmenej dvaja ľudia ľahko ubytovať (vyjdú, vstupujú do domu). Na dokončenie štruktúry môžete použiť dlažobné kocky. Nad ním môžete vytvoriť špeciálny baldachýn, ktorý ho ochráni pred dažďom, snehom.

Na fotografii je znázornený príklad hotovej práce s vrchlíkom

Vlastnosti dizajnu

Hlavnou vlastnosťou verandy z betónu je to, že na základe betónu je možné naliat 'takmer akúkoľvek zložitosť (nielen štandardnú priamočiaru, ale aj krivkovú, okrúhlu). Aj pre jeho dokončenie môžete použiť rôzne materiály (dlaždice rôznych typov).

Často je veranda postavená z blokov z expandovanej hliny, penových blokov, blokov trosky.

Veranda z betónu je monolitická, trvanlivá, spoľahlivá, univerzálna konštrukcia, ktorej konštrukcia je dosť namáhavý a pozostáva z postupných etáp.

Etapy montáže verandy z betónu

Výpočty a vypracovanie budúcej konštrukcie, pozemné práce, liatie, dokončenie stavby - etapy výstavby betónovej verandu.

Výpočty a návrh dizajnu

Ideálne položiť verandu súkromného domu na začiatku návrhu budúceho domu a vyplniť stavbu počas výstavby suterénu pod domom. V prípade, že dom bol už postavený, a veranda nebola poskytnutá počas jeho výstavby, potom to môže byť správne a bez špeciálnych problémov môže byť pripojený k domu a neskôr.

dôležitý! Ak je veranda pripevnená po vybudovaní domu, odborníci neodporúčajú pevne pripojiť základňu betónovej verandy k základni budovy.

To je spôsobené tým, že tieto štruktúry sú charakterizované nesúrodý hmotnosti meniaceho sa zaťaženie, rôzne zmrštenie, ako výsledok, za silného poklesu - konštrukcia môže dôjsť k deformácii alebo prasknutie pozdĺž švu.

Odporúčania, ktoré treba dodržiavať pri navrhovaní:

 • Podľa pravidiel požiarnej bezpečnosti by horná časť betónovej verandu (detského ihriska) mala byť nižšia o 5 cm od prahu vstupných dverí
 • Preto je ergonómia a komfort v prevádzke, hĺbka schodov by mala byť rovná 30 cm, výška od 12 cm do 18 cm
 • Ak výška betónovej veráše nepresahuje 50 cm a šírka nepresahuje 1,5 m - zábradlie nemôže byť namontované
 • Ak je potrebná zábradlia, optimálna výška parapetu je od 70 cm do 120 cm
 • Hlavnými prvkami každej betónovej verandy sú špeciálna vrchná plošina, rebrík tohto miesta
 • Stránka môže mať akúkoľvek veľkosť (od veľmi malej po plnohodnotnú terasu)
 • Hĺbka miesta má obmedzenia: tento parameter nesmie byť menší ako 1,5 parametrov šírky vstupných dverí
dôležitý! Podľa odporúčaní špecialistov optimálnu šírky veľkosť rebrík - 60 cm (1) pre pohodlný prechod dvoch osôb súčasne - kroky šírka by sa mala pohybovať medzi 80 cm až 120 cm.

Pre pohodlie je nepárový počet krokov

V závislosti na priestore vedľa domu a vchodových dverí je určený, ktorý tvorí verandu betónu (vo vzťahu ku schodom na mieste môže byť postavená na stranách, kolmých, v kruhu)

Aby sa predišlo akýmkoľvek nedostatkom pri konštrukcii monolitickej betónovej verandy, je najprv nutné preniesť plán domu a nakresliť diagram budúcej verandy berúc do úvahy všetky jej rozmery.

Pozemné stavby

Pred výstavbou betónovej verandy sa uskutočňujú pozemné práce. Vyčistilo miesto pridelené na výstavbu kameňov, trosiek. Predtým nakreslené výkresy sa prenášajú do vyčisteného terénu. Obvod budúcej budovy je označený kolíkmi. Vyrobená je špeciálna drážka (malá hĺbka od 20 cm do 30 cm alebo priemerná hĺbka od 50 cm do 70 cm).

Prípravná drsná práca je zobrazená na fotografii

Nalievanie betónovej verandu

Pred naliatím základovej pôdy sa odstráni z hornej vrstvy úrodnej vykopanej jamy je hĺbka a obvod plocha je zariadenie s 10 cm kruh.

Stavba výkopu

Spodok základne - jamy (jamy) sa zhutňuje pomocou 10-30 cm vrstvy stredne zlomkového drveného kameňa, 20-30 cm pieskovej vrstvy. Posledná vrstva je napojená a stlačená. Táto podložka drviny a piesku chráni betón pred nepriaznivými účinkami podzemných vôd, agresívnym vplyvom pôdy. Vankúš je pokrytý hydroizolačnou vrstvou strešného materiálu alebo geotextílie.

Konštrukcia výkopu pod verandou dokazuje fotografiu

dôležitý! Ak integrovaný hydroizolačný materiál nestačí na plochu celej základovej jamy, spoje tohto materiálu sa musia prekrývať o 10-15 cm.

Stavba debnenia

Základom debnenia môže byť neomietaná doska hrúbky 15 mm alebo špeciálna impregnovaná preglejka. Bočné časti verandy sú postavené na základe vzorky z lepenky, potom sa zrazí niekoľko dosiek. Vzorka sa prenesie na drevený štít, kroky sa vyrežú. Dokončené bočné časti sú namontované rovnobežne medzi sebou v dolnej časti ražby. Mimo bočných častí debnenia sú upevnené kolíky a vylúčené straty geometrických rozmerov a ich rozpad, pri záplavách s ťažkým betónovým roztokom, sú ďalej spevnené špeciálnymi podperami. Správna vertikálna poloha strán je kontrolovaná špeciálnou úrovňou budovy. Navyše, pomocou bočných prepojok sú bočné časti na viacerých miestach vytiahnuté dohromady.

Po dokončení montáže bočných prvkov do debnenia sú vonkajšie obmedzenia schodov pripevnené k výrezom. Ako obmedzovače sa používa doska typu lemovania (výška schodov a dosiek musí byť rovnaká).

dôležitý! Ak tvar polkruhu, pred naliatím na vankúš schematické ťahaných kruhov, potom po celej dĺžke každého 20-30 cm do pôdy pilóty sú vložené do dvojice (armatúry), bol vybraný pre ďalšie kroky.

Medzi hromadami sú nahromadené pásy debnenia (plastové). Parameter výšky pásov sa musí rovnať výškovému parametru krokov.

Debnenie je zobrazené na fotografii

Postup vystuženia

Pre stabilitu sa pevnosť betónovej konštrukcie stretáva s výstužným telesom. V tomto ohľade je potrebné nielen načrtnúť výstuž, ale vybudovať plnohodnotnú kovovú štruktúru. Budúca betónová veranda je vystužená pomocou špeciálnych rebrovaných tyčí, očistených od mastných škvŕn a hrdze, ktoré majú rozmer od 8 mm do 10 mm.

dôležitý! 10 cm * 10 cm - 20 cm * 20 cm - optimálne parametre bunky.

Ručne, pomocou drôtu, je armatúra upevnená. Ak je výška parametra zo spodnej časti jamy a hornej časti schodu na 20 cm, potom sa vytvorí 1 stupeň pre spodný stupeň. Pri prekročení 20 cm je konštrukcia postavená z dvoch horizontálnych úrovní. Výstužný plášť sa naleje na všetky strany o 5 cm s betónovým roztokom. V tomto ohľade je potrebné pred inštaláciou vystuženia položiť špeciálne okruhliaky (stojany) na dno výkopu.

Zjavná procedúra posilnenia poskytuje fotografiu

Postup betonáže

Všimnite si, že budúca betónové verandy bude neustále ovplyvňovať, sofistikované environmentálne podmienky mechanického zaťaženia plán médium: drobivosť pôdy, podzemnej vody s kyselinou nečistôt, alkalických kovov, teplotných výkyvov. S cieľom čeliť nepriaznivé podmienky dát betónovej zmesi by mali mať zvláštne zloženie: ... Cement-štrkopiesok, v danom poradí, 1 hodina - 2,2 h - 3 h miešania sa roztok musí ideálne pomocou lopaty, ale najlepší Miešačka.

Vizuálne sa postup na betónovanie zobrazuje na fotografii

Aby sa zabránilo tvorbe studených mostov, švov, je potrebné vyplniť verandu s betónovým roztokom naraz. Po naplnení debnenia betónovým roztokom, aby sa zabránilo tvorbe dutín, často sa prepichne celá zmes ventilom, uvoľní sa vzduch.

Po týždni betón úplne zostane na požadovanom mieste, zamrzne, debnenie sa odstráni. Základ je na bokoch vodotesný s použitím dechtu, ruberoidu, po ktorom je pôda nahustená.

výzdoba

Po 4 týždňoch sa betón úplne zmrazí, získa silu. V tomto štádiu začnú dokončovať betónovú verandu. V lete, teplé počasie, monolitický betón musí byť pokrytý polyetylénovým filmom, navlhčeným denne vodou.

V závislosti od dizajnových predvolieb sa určuje výber obkladového materiálu. Preto si môžete vybrať iný druh dlažbových kameňov, pekne pekne cementovať.

Vizuálne je postup na dokončenie zobrazený na fotografii

Preto betónová veranda je konštrukcia pozostávajúca zo schodov, plošín určitých rozmerov, ktoré uľahčujú pohodlný pohyb osoby z dvora do domu, ktorý sa nachádza na malom kopci. Porch mazhet je konštruovaný z rôznych materiálov, ale betón je jedným z najspoľahlivejších, odolnejších. Môže byť tiež zhotovená z betónových blokov, blokov z expandovanej hlinky, blokov z trosky, penových blokov.

Obrazový obraz hotovej betónovej verandy predstavuje fotografiu

Ďalšie informácie o verande betónu nájdete na videu

 • Vyrobenie veranda z betónu
 • Veranda s protokolmi
 • Zariadenie betónovej verandu
 • Ako naliat verandu s betónom