Veranda na vidieku s vlastnými rukami

Pri budovaní verandy stojí za zmienku, že by to nemalo byť len krásnou, ale aj spoľahlivou štruktúrou. Je tiež dôležité vziať do úvahy pohodlie pohybu po schodoch a plošine pred dverami. Ak chcete postaviť takúto konštrukciu vlastnými rukami, potrebujete vedieť o fázach výstavby a funkciách takejto práce. Ale predovšetkým je potrebné vybrať základný stavebný materiál pre verandu.

Výhody veranda z kovu

Výhody konštrukcie kovu zahŕňajú:

 1. Spoľahlivosť a dlhá životnosť.
 2. Kovová konštrukcia sa časom nezasahuje a nedeformuje sa. Pri správnom spracovaní materiál nerozrezáva a zachováva svoj vzhľad, je ozdobou domu.
 3. Relatívne malá váha, ak porovnáte verandu tohto materiálu s masívnymi štruktúrami dreva.
 4. Nie je potrebné inštalovať nadáciu
 5. Estetika verandu.

Možnosť rýchlej montáže verandy. V prítomnosti schémy budúcej verandy je možné zostaviť celú štruktúru v krátkom čase. Zvyčajne to trvá asi 3 dni.

Takéto návrhy však majú nevýhody. Napríklad, vysoké náklady na verandu, ak sú prvky na objednávku. Stojí za zmienku, že na vytvorenie verandy s vlastnými rukami je potrebné mať zvárací stroj a mať skúsenosti s vykonávaním prác na spájaní kovových prvkov. Ak chcete vybrať vhodnejší druh verandy, stačí vidieť niekoľko fotografií zobrazujúcich takéto konštrukcie.

Ako postaviť kovovú verandu

Zvyčajne sa na výrobu kovovej verandy domu používa kovový roh 40x40 mm. Tiež sa používajú profilové rúry s prierezom 20x40 mm. Hrúbka kovových prvkov by mala byť aspoň 3 mm, inak rám nemôže vydržať zaťaženie pôsobiace na ne.

Malá kovová veranda môže byť vykonaná sledujúc určitú sekvenciu:

 1. Po prvé, oblasť je označená a reťazec je vytiahnutý medzi stĺpiky. V tomto bode sa kontroluje geometria značkovania tak, aby všetky uhly boli rovnobežné s 90 stupňami, ak sa vytvorí štandardná konštrukcia.
 2. Potom sa v rohoch inštalujú kovové pilóty. Ak má verandu veľkú dĺžku a šírku, podpery sú umiestnené v strede. V tejto fáze je potrebné skontrolovať vertikálnu polohu každej podložky. Ak je kovový rebrík dlhší ako 3 metre. Pod ním sú nainštalované aj ďalšie podporné prvky. Inštalácia je nasledovná: zem je vykopávacia časť potrubia o rozmeroch 50 x 80 mm a je betónovaná. Na udržanie správnej polohy hlavy nosníkov sú spojené kovové rohy.
 3. Potom sa dĺžka pílenia rovná dĺžke rebríka. Práve tieto prvky sa použijú na inštaláciu krokov. Spodná časť schodov je upevnená na betónovom vankúši.
 4. Potom sa roh s rovnakým uhlom rozrezá na rôzne dĺžky: rozmery vo výške, kroky, dĺžka a šírka. Najprv sú rohy menšej dĺžky privarené na základňu rebríka a potom sú medzi nimi upevnené najdlhšie prvky, ktoré slúžia ako základ pre nastavenie schodov. Pri zváraní nosníkov by sa mala použiť konštrukčná úroveň, aby sa zabezpečilo, že kroky sú horizontálne.
 5. V záverečnej fáze prebieha inštalácia schodísk z rôznych materiálov, ako aj upevnenie staveniska. K dispozícii je aj inštalácia ochranného krytu, ak je to potrebné. Vyberte štýl dekorácie je opatrný, aby sa nezhoršil vzhľad štruktúry. Za to stačí zvážiť navrhované fotografie.

Tak, aby si kovovú verandu s vlastnými rukami a pripojiť ju k dacha môžete v krátkom čase, majú minimálne znalosti o procese práce. Aby ste sa vyhli chybám počas výstavby, stojí za to starostlivo zvážiť navrhované fotografie.

Dôležité! Kvalita práce závisí od spoľahlivosti konštrukcie pripojenej k domu, preto sa neodporúča pripojenie kovových prvkov bez skúseností.

Výhody drevenej verandu

Drevo je najbežnejším materiálom, pretože má niekoľko výhod oproti kovu a betónu. Pre nich je možné jednoducho inštalovať dizajn vlastnými rukami. Dokonca aj pri absencii odborných zručností môže človek vytvoriť spoľahlivú a krásnu drevenú verandu a pripojiť ju k dachu.

Ďalšou výhodou sú nízke náklady na materiály. Najjednoduchšia drevená veranda s vrcholom môže byť vytvorená z prvkov, ktoré zostali po výstavbe domu. Zvyčajne to vyžaduje iba lištu s rozmermi 100 x 200 mm a okrajových dosiek.

Tiež k pluses verande je zahrnúť a krásny vzhľad, ako to možno vidieť z navrhovaných fotografií. Pri správnej voľbe dokončenia sa dizajn stáva ozdobou domu. Ak chcete ozdobiť drevenú verandu, môžete použiť farby rôznych odtieňov, ktoré umožňujú vybrať takmer akýkoľvek štýl.

Vyrobíme drevenú verandu vlastnými rukami

Hlavným problémom neskúsených staviteľov je nedostatok vedomostí o tom, ako nainštalovať drevené podpery pod drevenú verandu. Aby ste sa vyhli chybám, mali by ste vybrať jednu z možností, ktorú používajú stavitelia:

 1. Betonárska drevená podpera. Pri tejto metóde sa otvor pod základňou vykopá do hĺbky približne 1,2 metra. Potom je drevená podložka ošetrená ochrannou zmesou a inštalovaná na štrkovom alebo drvenom kamennom vankúši o hrúbke asi 15 cm, potom sa nainštaluje podpera a vrstva sa naleje do betónu. Na udržanie stromu v jednej polohe počas procesu odlievania sa vytvárajú medzery.
 2. Použitie spojovacieho prvku pre drevenú základňu. Ide o čap, na ktorého hornej časti je upevnený kovový spojovací prvok v tvare U s otvormi na upevnenie drevenej základne. Kolík je betónovaný a na povrchu podstavca je kovový držiak pre drevený prvok. Táto metóda je pohodlnejšia a spoľahlivejšia ako predchádzajúca.
 3. Použitie krabice na podporu. Ak betónová základňa pre verandu už stuhla, používa sa špeciálna skrinka, ktorá má kovovú základňu na jej pripevnenie k betónu.

Montáž plošiny a rebríka je menej náročná úloha, pretože v tomto štádiu ostáva iba upevnenie dreveného rámu na podpery. Ak chcete vytvoriť oblasť verandy s vlastnými rukami, stačí nainštalovať nosníky a opraviť priečky na nich. Na inštaláciu najjednoduchšieho schodiska sa používajú 2 dosky s hrúbkou najmenej 5 metrov a dosky na schody. Po vytvorení výkresu a výpočte počtu krokov sú kovové rohy pripevnené k základňam, na ktorých zostanú zostávajúce prvky. Stojí za zmienku, že drevená veranda je vhodná pre takmer akýkoľvek dom, bez ohľadu na materiál, z ktorého je postavený.

Veranda betónu

Ak chcete priložiť spoľahlivú konštrukciu do vašej dachy, ktorá nie je ovplyvnená nepriaznivými faktormi, stojí za to, aby ste ju vyčistili z betónu. Ak chcete zmeniť dizajn tohto dizajnu, stačí vybrať finálny materiál, ktorý sa vám páči a nahradiť ho ten, ktorý bol predtým.

Tiež výhodou betónovej verandu je jednoduchosť stavebného procesu, stačí vytvoriť drevený rám na nalievanie a inštaláciu výstuže vnútri. Potom sa zmes vytvorí a naleje do debnenia.

Pred pripojením verandy k domu by ste mali premýšľať nad tým, ako ju spojíte so základom domu. Ak už došlo k zmršťovaniu, môžete v suteréne vyvŕtať otvory a nainštalovať kovové kolíky, ktoré spojujú konštrukciu s verandou.

Ak sa práve začalo zmršťovanie domu, vytvorí sa tesnenie medzi základom a novou betónovou konštrukciou. Pred začatím prác prebieha inštalácia dosiek zabalených ruberoidom. Po ich dokončení sa materiál odstráni a medzera sa naplní montážnou penou. Tak, aby sa veranda s vlastnými rukami, ak je to žiaduce, môžete a bez skúseností v stavebníctve. Aby ste sa však nedopustili chýb, musíte starostlivo priblížiť realizáciu každej operácie a pozrieť si fotografiu celého procesu.

Veranda dekorácie

Pri navrhovaní verandy si musíte vybrať konkrétny štýl. Ak sa tak nestane, môžete premeniť krásnu budovu na absurdné rozšírenie dacha, čo bude namiesto obdivu spôsobovať iba zmätok. Nasledujúce štýly sú často vybrané:

 1. klasický. Pri výbere tejto možnosti sa vytvorí dvojúrovňový ochranný kryt a nainštalujú sa zábradlia. Tiež je potrebné inštalovať a dekoratívne balustery. Ak chcete dokončiť kroky a verandu, použije sa kameň alebo dlažba. Na zdobenie takejto štruktúry sa používajú hrnce s kvetinami. Na fotografii môžete vidieť všetky funkcie tohto štýlu.
 2. krajiny. Tento štýl je vhodný len vtedy, ak je dom postavený z dreva. Hlavnou črtou verandy je hrubé spracovanie stromu. Pri stavbe v štýle krajiny by mal dom vypadať ako americký ranč alebo mexická hacienda.
 3. Európsky štýl. Tento dizajn zahŕňa množstvo jasných línií a štandardných tvarov. Ako základný povrchový materiál sa používa kameň alebo dlaždica. Na verande v európskom štýle je umiestniť prútenú stoličku.
 4. Francúzsky štýl. Hlavným rozdielom od predchádzajúcej verzie dizajnu je len prítomnosť sklenených dverí chránených kovovou mrežou.

Ak chcete presne určiť, ktorý štýl sa vám páči viac, stojí za to zvážiť fotografiu a prezentovať takú konštrukciu pripojenú k vášmu domu. Vytvorenie veranda s vlastnými rukami nie je ľahká úloha, ale s dôsledným prístupom k práci nebudete mať vážne ťažkosti.

 • Priestor z profilového potrubia vlastnými rukami
 • Veranda pre kúpeľ
 • Ako urobiť verandu na verande
 • Veranda betónu