Zimná záhrada na balkóne: rastliny, foto

Zimná záhrada na balkóne: rastliny, foto

Zimná záhrada je zvyčajne spojená s veľkým zámkom alebo chalupou. Ale v podmienkach obyčajného mestského bytu je tiež možné vytvoriť očarujúci zelený kútik na odpočinok. Vhodná pre túto izbu je balkón alebo lodžia.

Aby miesto skutočne potešilo oko, je potrebné, aby bola miestnosť riadne usporiadaná a premyslená. Po prvé musieť vzdať používania balkóna ako priestor pre ukladanie vecí a uvoľniť ju úplne vytvoriť svoj vlastný zelenej záhrady.

Podmienky pre zimnú záhradu na balkóne

kúrenie

Pre zimnú záhradu je potrebné zabezpečiť celoročné vykurovanie balkóna. Pomocou elektrického ohňa alebo ohrevu vody je potrebné vytvoriť rovnomernú a konštantnú teplotu vhodnú pre rastliny. Ďalšou možnosťou môže byť teplá podlaha, ale malo by sa pamätať na to, že niektoré rastliny nemusia byť umiestnené na teplej podlahe, pretože ich korene sa môžu ochorieť.

zahrievanie

Izba by mala byť dobre izolovaná, je to možné z dôvodu dvojitého alebo trojitého zasklenia. Je tiež vhodné izolovať steny, podlahu a strop - všetky plochy, cez ktoré môže unikať teplo a preniknúť do vetra.

ventilácia

Je potrebné pravidelne ventilovať miestnosť s rastlinami. V zimných podmienkach nie je možné vetranie jednoducho otvárať okná - rastliny môžu zomrieť alebo ochorieť. Preto vetranie zimnej záhrady na balkóne vyžaduje ventilačný systém alebo klimatizáciu.

vlhkosť

Balkónový vykurovací systém môže podporiť vysúšanie vzduchu. Preto je dôležité poskytnúť zvlhčovací systém. Optimálna metóda je špeciálne zariadenie na zvlhčovanie, ale môžu sa objaviť aj bežné vodné vedrá.

Metóda navlhčovania môže mať dekoratívnu funkciu: na balkóne môžete umiestniť malú fontánu alebo mini rybník.

osvetlenie

Ďalšou povinnou podmienkou je správne osvetlenie. Neexistuje žiadny nedostatok svetla, ale prebytok je tiež škodlivý pre niektoré rastliny. Osvetlenie by malo zodpovedať typu vybraných rastlín.

Môžete nastaviť množstvo svetla pomocou rímskych záclon alebo žalúzií na oknách.

Účinne vybrať jednotlivé prvky môžu byť bodové osvetlenie. Najlepšie je prideliť najviac tri zložené prvky, v tomto prípade bude rozloženie svetla harmonické.

zimná záhrada

Rastliny pre zimnú záhradu na balkóne

Pri výbere zariadení je potrebné zvážiť podmienky vášho balkóna. Napríklad v prípade, že miestnosť je v pohode v zime, budete musieť vzdať tropické rastliny. Na balkóne orientovanom na sever sa lepšie zakorenia druhy, ktoré milujú tieň: nephrolepis, chlorophytum, adianum, kapradiny atď.

Na zloženie zimné záhrady bola zaujímavá a mení v priebehu roka, môžete si vybrať farby, ktoré sa nezhodujú v období kvetu.

Atmosféru tejto záhrady vytvárajú správne vybrané rastliny. Klasická verzia harmonickej kompozície zahŕňa rôzne rastliny.

zimná záhrada

Najväčší závod môže byť v centre umeleckého dizajnu, môže to byť palmový, fikus, juka, Dracaena a Dieffenbachia.

Tam môžu byť menšie rastliny, napríklad, hubovitý, brušný, kalatea, cyperus atď.

Dekoračné kvety: ruža, azalky, Saintpaulia, gartenzii, orchidey a ďalšie - bude cítiť lepšie v blízkosti svetelného zdroja.

Pri zostavovaní kompozície je potrebné zabezpečiť prístup k svetlu pre každú rastlinu. Stromy by nemali zakrývať nízke kvety.

Priestor na balkóne je malý, takže je žiaduce, aby bol použitý naplno. Zloženie môže byť doplnené o závesné koše s tečúcou rastlinou, ampelovými farbami a viničmi.

Štrková záhrada s kaktusmi alebo sukulentmi vyzerá zaujímavo.

Konštrukcia zimnej záhrady na balkóne

Najlepšie materiály pre výzdobu zimnej záhrady sú prírodné: drevo, kameň.

Osobitná pozornosť je venovaná výberu kvetináčov, dizajnu a harmonickou kombináciou hrnca dám úplnosť a správnosť kompozície. To isté platí pre regály na kvety - ich tvar a farba by mali zapadnúť do celkovej štruktúry zimnej záhrady.

Vyzerá to dobre medzi zelenou textíliou z prútia, napríklad hojdacie kreslo.

Napriek kompaktnosti sú spoločné a osvedčené vzory dizajnov tiež použiteľné pre zimnú záhradu na balkóne:

 • Klasický štýl: aristokracie a šľachta zdôrazňuje tie najlepšie materiály, sofistikovaný predlohu a architektonické prvky.
  zimná záhrada
 • High-tech: estetika špičkových technológií preberá prísne geometrické tvary, moderný minimalistický dizajn, hladké povrchy. Proporcionálne hrnce rovnakého tvaru dokonale ilustrujú tento štýl.
  zimná záhrada
 • Japonský štýl: popularita získava japonský dizajn v miestnosti, prístup Zen. Podrobnosti japonského štýlu sú bonsai, bambus.
  zimná záhrada
 • Štát (alebo štýl krajiny): táto možnosť zahŕňa atmosféru domáceho pohodlia, prírodných materiálov. V tomto dizajne sa prútený nábytok, hlinené hrnce hodia dobre.
  zimná záhrada
 • Wildlife: tento štýl vytvorí simuláciu tento kúsok nedotknutej prírody v byte: stromy pre domácnosť, ako je tuja Chamaecyparis, a môžu vytvárať skutočné húštiny na balkóne.
  zimná záhrada
 • Moderný: tento štýl predpokladá geometrické a kontrastné, odvážne, ale stručné riešenia. Klasické prvky, ako sú stĺpy, štukové lišty nie sú kombinované s týmto štýlom.
  zimná záhrada

Ozdobte balkón môžu byť dekoratívne prvky: vtáky, motýle, malé plastiky, efektné kvetináče.

Ak máte v úmysle ísť do detailu konštrukciu zimnej záhrady a vytvoriť na svojom balkóne umelecké dielo, budete užitočné objednať objemovej vizualizáciu svojich nápadov od projektanta, podľa ktorého si budete môcť vyzdvihnúť rastliny a objekty.

Rastliny majú pacifický účinok na osobu, takže vlastná zimná záhrada v byte sa môže stať obľúbeným miestom v celom dome, rohom odpočinku a odpočinku. Ak chcete navrhnúť vlastné zimnej záhrady je vhodné oboznámiť sa s odporúčaniami k videniu fotografie zimnej záhrade dizajnu, ale nezabudnite používať fantáziu a kreativitu, pretože si môžete vytvoriť úplne jedinečný a nenapodobiteľný dizajn svoje miesto rozprávať s prírodou doma.

Zaujímavé dizajnové nápady na terénne úpravy na balkóne nájdete v tomto videu:

 • Voda z studne s vlastnými rukami do vidieckeho domu

 • Dobre v dachu s vlastnými rukami

 • Exteriér kúpeľa s vlečkou

 • Veranda v krajine s vlastnými rukami s fotografiou

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map