Banyoda sıvı duvar kağıdı

Banyoda sıvı duvar kağıdı

Piyasada, banyo dekorasyonu için birçok geleneksel malzeme bulabilirsiniz. Ama yeni bir şey denemek ve banyoyu benzersiz yapmak arzusu varsa, sıvı duvar kağıdı size yardımcı olacaktır. Her şeyden önce, ne olduğunu bulmak için değer.

Sıvı duvar kağıdı normalden tamamen farklı görünüyor. Yuvarlanmadılar, desenleri yok. Büyük olasılıkla, bu yenilik, renkli pullar şeklinde sıvaya benziyor. Terbiye malzemesinin bileşimi, selüloz veya pamuk, yapıştırıcı, boyalar ve dekoratif bileşenleri içerir: payetler, kuvars cipsleri, mika, altın ve gümüş iplikler. Sıvı duvar kağıdı higroskopik ve yüksek nem oranı olan odalar için önerilir.

Sıvı duvar kağıtları: artıları ve eksileri

Bu malzemenin ana avantajlarını düşünün:

 1. dayanıklılık. Kompozit sıvı duvar kağıdı neme, sıcaklık değişimlerine ve çevresel etkilere karşı dayanıklıdır. Yapıştırıcı, yüzeyin yüzeyine güvenli bir şekilde yapışacaktır.
 2. çok yönlülük. Bu malzeme konut ve banyo odaları, ofisler ve ticari binaların dekorasyonu için uygundur. Herhangi bir yüzeye uygulanabilir: beton, ahşap, alçı, alçıpan, boya veya metal.
 3. Ekolojik uyumluluk. Astarın bileşimi doğal maddeler içerir. Sıvı duvar kağıdı hava geçirir, toz çekmez, mantar ve küf ürmez, mükemmel ısı ve ses geçirmez malzemedir.
 4. pratiklik. Sıvı duvar kağıdının yapıştırılması için, yüzeyi mükemmel bir şekilde düzleştirmeniz gerekmez. Malzeme duvarların tüm eksikliklerini gizleyecek, çatlakları tıkayacak ve eşitsizliği bile ortadan kaldıracaktır. Duvar kağıdının dikişleri yoktur, bu nedenle tamir sonrası yüzey düz kalır.

konsey! Hasar durumunda, astar kolayca tamir edilir, hasarlı alanı ıslatmak ve spatula ile çıkarmak yeterlidir. Yeni bir duvar kağıdı katmanı için burası.

Ne yazık ki, bu malzemenin dezavantajları vardır:

 1. Yüksek fiyat. Doğru miktarda sıvı duvar kağıdı satın almak için, geleneksel duvar kağıdına göre 2-3 kat daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.
 2. Su ile yıkayınız. Ana bilgisayarlar temizlik hayranları ve her şeyi yıkamak için sevgi ise, o zaman sıvı duvar kağıdı onlar için değil. Islak bir bezle sürtünmeden hızlıca yıkarlar. Duvar kağıdını şeffaf bir cila ile kaplamak için başvurabilir, ancak duvarlar "nefes almayı" durduracaktır. Çok kirli bir alan en iyi şekilde çıkarılır ve yenisi ile değiştirilir.
 3. İşgücü başvuru süreci. Daireyi her zaman en kısa zamanda bitirmek için tamir edin. Ancak, sık sık yapmamak için, yüzeyleri hazırlamak ve duvar kağıdını yapıştırmak için hala çaba ve zamana değer. Sıvı kaplamanın uzun süre kuruduğu gerçeğini ayarlamak gerekir.

Çeşitli sıvı duvar kağıdı

Onarım yapmak isteyenler için özel satış noktalarında, banyoda duvarlar için geniş bir kaplama seçimi ve bir tavan sunulmaktadır. Sıvı duvar kağıdı, dekoratif malzemelerin eklenmesi ve bunlar olmadan çeşitli renklerde sunulmaktadır. Uzmanlar, bu bitişlerin sadece üç temel türünü ayırt eder:

 • ipek görünüm, ipek liflerden oluşur. Yüksek fiyatına rağmen, bu türün kapsamı estetik açıdan yol açar. Ultraviyole ışınlarına daha dayanıklıdır, bu nedenle yıllarca parlak kalır;
 • selüloz dekorasyon türü, bütçe onarımları için çok daha ucuz ve uygundur. Son malzemenin ana bileşeni selülozdur. Koridor, koridor veya sundurmanın duvarlarına bakacak şekilde kullanılması önerilir;
 • Kombine - Bu tür en çok yapı malzemeleri pazarında temsil edilmektedir. Kaplama karışımının bileşimi ipek ve selüloz liflerini içerir. Bu malzemenin fiyatı, kaplamanın içindeki suni ipek miktarına bağlıdır. Daha fazla, duvar kağıdı daha pahalı.

Yapı malzemeleri mağazalarında, banyo için çeşitli tiplerde sıvı ambalaj kağıdı bulabilirsiniz. Kullanıma hazır olduklarına göre bölünürler:

 1. Plastik kaplarda çeşitli boyaların eklenmesiyle macun halinde hazır halde satılmaktadır.
 2. Paketler, mineral boyalar ve dokusal materyallerin eklendiği pullar halinde kuru bir karışım sunar.
 3. Boya ve dokusal bileşenlerin eklenmesi gereken baz kuru karışımlar.

konsey! Banyoda benzersiz bir tasarım yaratmak için odanın için ideal olan diğer ek malzemeleri satın alabilirsiniz.

Özel satış noktalarında, banyo için sıvı duvar kağıdı çoğunlukla plastik torbalarda ve kovalarda satılmaktadır. Kuru formda, tüm bileşenlerin ve ek bileşenlerin seyreltilmiş - harmanlanmış karışımında pul veya talaş gibi görünürler.

Bazı üreticiler banyo mika için sıvı duvar kağıdı bileşimi, ağaçların kabuk kabuğu, yosun eklemek. Bu bileşenler sadece karışımın kalitesini bozmamakla kalmayacak, aynı zamanda tatlandırıcı olarak da işlev görecektir.

Sıvı duvar kağıdı uygulaması teknolojisi

Malzemeyi banyo veya tuvaletteki duvarlara uygulamadan önce, kaplamanın kalitesinin ve dayanıklılığının doğru olduğu proses teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Dikkat! Malzemenin esnekliği, banyodaki veya tuvaletteki duvarları düzleştirmek için kullanılmasına izin verecektir. Yüzey kusurlarını düzeltebilir, yuvaların bulunduğu yerleri, süpürgeliklerin bulunduğu yerleri en üst seviyede tutabilirsiniz.

Perakende zincirinde, banyoda uygulama için gerekli bitirme malzemesinin sayılması her zaman mümkündür. Her paket ayrıca karışımın oranlarını ve tüketimini gösterir.

Ortalama hesaplamalara göre, 5 metrekare işlemek için 1 paket yeterlidir. banyoda metre.

Hazırlık çalışması

Acı ve ihmal, yapılan işin kalitesini ve banyodaki yüzeylerin görünümünü olumsuz yönde etkiler.

Duvarı dekoratif astarla süslemeden önce, önceki katmanlardan sıyrılmalıdır. Astar temizlenmiş yüzeye dikkatlice uygulanır. Banyoda kuru duvarlar ve tavan, su itici, renksiz bir vernik ile kaplıdır.

Banyoda sıvı duvar kağıdı kullanmadan önce, talimatı dikkatle inceleyin. Kuru bir karışım satın aldıysanız, kalın ekşi kremaya kadar suyla temiz ve derin bir kapta sulandırın. Daha sonra, 12 saat içinde duvar kağıdı, bir kapakla kepçeyi kapatarak infüzyona bırakılır. Bu karışım 10-14 güne kadar kullanıma uygundur.

Banyodaki metal yüzeyler, malzemeyi uygulamadan önce uygun şekilde muamele edilmelidir. Bunu yapmak için alkid emaye ile boyanmalı, tüm çatlakları ve eklemleri bir orakla kaplamalı, macun sürülmelidir. Sonra çift kat emaye ve su geçirmez boya geliyor.

Banyoda alçıpan ve ahşap kaplamalar shpaklyuyutsya ve deformasyon ve emmek önlemek için su bazlı boya ile kaplı.

Sıvı duvar kağıdı uygulaması

Karışım özel bir tabanca, rende veya rulo ile uygulanır. Son tarihler sıkılmazsa ve iş için bir ruh hali varsa, tüm süreç en iyi bir rende kullanarak, el ile yapılır.

Hazır karışım, yüzeyin küçük bir bölgesine uygulanmalı ve dağıtılmalıdır. Sıvı duvar kağıdının bir tabakası, boşlukları ve çıkıntıları olmadan, duvarı eşit şekilde kaplamalıdır. Rengi duvara çok sıkı bastırmayın. 15 derecelik bir açıda tutulmalıdır.

Karışımın bir sonraki kısmı ikinci bölüme dağıtılmalıdır. Eklemler tahsis edilmemelidir, bu yüzden dikkatli bir şekilde ovulmalıdır. Yüzeyin bir kusuru varsa, başka bir sıvı duvar kağıdı tabakası uygulanmalıdır.

Dikkat! Dekoratif lifler, düzgünleştirmenin yapıldığı yönde uzanır. Banyonun ışık köşesinden zıt yönde önerilen sıvı duvar kağıdı uygulayın.

Malzemeyi duvara uyguladıktan sonra dekoratif kaplamanın kurutulması gerekir. Kuruma süresi 12 saat ila 3 gün arasında değişir. Kurutma sırasında, işlenmiş duvarların mekanik hasarlardan korunması gerekir.

Banyoyu sıvı duvar kağıdıyla dekore etmek için zaman ve sabırla stoklanmanız gerekir. İşe başlamadan önce, uygulama hakkındaki talimatları ve küçük bir sitede “eğitilmesi” gerektiğini bilmek gerekir.

Sonuç

Sıvı duvar kağıdı, banyo için evrensel dekoratif ve dekoratif bir malzeme haline gelmiştir. Kullanımları, üreticilerin karışıma çeşitli ek bileşenler eklemeleri nedeniyle ilginç bir iç mekan yaratılmasına olanak tanır. Onlar sayesinde iç orijinal ve kaliteli hale gelir. Sıvı duvar kağıdının yüksek fiyatı tamirinizin kalitesi ve dayanıklılığının bir garantisidir.

Sıvı duvar kağıdına denilen şeyi öğrenmek ve ne kadar pratik olduklarını anlamak için bunları uygulamaya başlayabilirsiniz. Bir sonraki videodan uygulama teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Kendi elleriyle tuvaleti plastik panellerle bitirmek

 • Tuvaletleri karolarla bitirmek için seçenekler

 • Banyo ve karo arasındaki bağlantıyı mühürlemek

 • Apartmanda tuvalet iç

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

24 − 19 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map