Bir termoregülatör ile elektrikli ısıtmalı havlu nasıl seçilir

Bir termoregülatör ile elektrikli ısıtmalı havlu nasıl seçilir

Banyo için havlu kurutucu vazgeçilmez bir cihazdır. Yardımı ile sadece ıslak giysileri kurutmakla kalmaz, aynı zamanda odayı ısıtabilirsiniz. Bu işlevlere ek olarak, cihaz dekoratif gerçekleştirir. Banyonun iç kısmına bitmiş bir görünüm verecek harika bir aksesuar olacak. Şimdi, hem banyo tasarımı hem de niteliksel özelliklere uygun olanı seçebileceğiniz çok çeşitli havlu ısıtıcıları sunuyoruz. Özellikle en az elektrik tüketen ve güç ayarlaması açısından uygun olan termostatlı popüler havlu ısıtıcısı. Doğru seçimi yapmak için, bu tür cihazların özelliklerini ve özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir.

Isıtmalı havlu rayları çeşitleri

Şu anda piyasa, en geniş havlu ısıtıcısı yelpazesini temsil etmektedir:

 • su
 • elektrikli
 • kombine

Görünüşte, ısıtmalı havlu raylarının modelleri neredeyse aynıdır, aynı malzemeden yapılmıştır, ancak elektrik üniteleri bu ünitelerin otonom olduğu ve banyodaki herhangi bir uygun yere yerleştirilebilmesi açısından çok daha uygundur. Isıtılmış bir havlu ısıtıcısı veya tasarımda rafların varlığına sahip olmak istiyorsanız, termostatlı modele öncelik vermek en iyisidir. Sıcaklık kontrolünün çok uygun işlevi veya cihazın tamamen kapatılması.

Sırasıyla, bu cihazlar şu şekilde ayrılabilir:

 • Tverdonapolnennye
 • Sıvı dolu, iç yüzeyi antifriz veya mineral yağ ile doldurulur. Ayrıca içeriden metalin aşınmasını önlemek için oksijensiz özel arıtılmış su doldurma çeşidi de mevcuttur.

Tüm dolgu maddeleri mükemmel şekilde ısıtıldığından ve ısı ilettiğinden, bu bir havlu ısıtıcısı seçiminde önemli bir nokta değildir.

Termoregülasyon işlevine özel dikkat gösterilmelidir. Bu işlev, çok sıcak bir cihaz tarafından kolayca yanabilen küçük çocukların bulunduğu evlerde çok faydalı olacaktır. Islak giysileri en kısa zamanda kurutmanız gerekiyorsa, sıcaklığı yükseltmek de uygundur. İstenen sıcaklığı ayarlayarak, şeylerin kuruma süresini ayarlayabilirsiniz.

Bir termostatlı elektrikli havlu ısıtıcısı kullanarak, banyonun kendisini kurutmak çok uygundur. Duş aldıktan sonra, duvarlar yoğunlaştığı zaman, yüksek bir sıcaklık ayarlayabilir ve duvarlar tamamen kuru olacaktır.

Önemli! Banyo yeterince sıcak değilse, o zaman en az 500 watt gücünde bir havlu seçmelisiniz. Bu tür cihazların ısı transferi daha yüksektir ve odayı daha hızlı ısıtırlar.

Termostatlı ısıtmalı havlu kurutucusunu seçmek için kriterler

Isıtılmış havlu raylarının sunulan ürün yelpazesi arasında, özellikle cihazın özelliklerine aşina değilseniz ve bunun çalışması hakkında bir fikir yoksa doğru modeli seçmek çok zordur. Dikkat etmeniz gereken ilk şey cihazın kendisinin özellikleridir. Onlardan başlayarak, bir model seçebilir ve ardından cihazın görünümünü açabilirsiniz. Elektrikli ısıtmalı havlu aşağıdaki kriterleri karşılarsa, potansiyel bir satın alma olarak kabul edilebilir:

 • Odadaki aşırı nem ile baş etmeye yardımcı olur.
 • Banyo mantarı ve küf içinde bulunmasına izin vermeyin.
 • Çamaşırları tamamen boşaltır.
 • Odayı rahat bir sıcaklıkta ısıtır.

Bunlar, elbette, mağazada kontrol edemediğiniz genel kriterlerdir. Bu yüzden, ısıtmalı bir havlu askısı alırken dikkat etmeniz gereken hususları dikkatle ve dikkatlice inceleyeceğiz.

İç dolgu ile seçim

Daha önce de belirtildiği gibi, çeşitli tiplerde ısıtılmış havlu rayları vardır, ancak bir tane daha vardır. "Sıcak zemin" sistemlerinde yüklü olana benzer şekilde içine monte edilmiş bir kablo kullanarak çalışır. Bu tür cihazlar dekoratif olarak daha ilginçtir, çünkü herhangi bir tasarım kullanılabilir, çünkü bunlar ısıtma elemanının altında olma zorunluluğuna bağlı değildir. İşte sıvı dolu ve kablolu elektrikli ısıtmalı havlu raylarının bazı karşılaştırmaları:

 1. Fiyatı. Bir termostatla bile kablo havlu ısıtıcıları, sıvı ile dolu benzer modellerden daha az maliyetli olacaktır. Bunun nedeni tasarımın artırılmış sızdırmazlık gerektirmemesidir.
 2. Kurulum. Bu kritere göre, kablo montajı daha kolaydır, çünkü duvardaki herhangi bir pozisyonda yapılabilir ve sadece altta bulunan TEN ile sıvı olarak değil dikey olarak da yapılabilir.
 3. Enerji tüketimi. Sıvı havlu ısıtıcıları daha yüksek bir ısı yüzdesi verdikleri için çok daha fazla enerji tüketirler. Cihaz sadece kuruyan havlular için gerekiyorsa, o zaman "kuru" seçeneği tercih edilir. Cihaz banyoda bir ısıtıcı rolünü oynayacaksa, o zaman iç dolgu olmadan yapamazsınız.
 4. Isı tasarrufu. Kablo modelleri daha hızlı ısınır, ancak hızlı ve soğumaya başlar ve kapatıldıktan sonra bile sıvı doldurulursa ısı açığa çıkar, ancak daha uzun süre ısınırlar.
 5. Güç. Bu kritere göre, ilk yer, daha güçlü olan sıvı havlu ısıtıcılarına verilir.
 6. Çoğu zaman TENovye'yi bulabilirsiniz termostat fonksiyonlu ısıtmalı havlu ısıtıcısı, ancak aynı zamanda kablo bir sıcaklık kontrolörü ile olabilir. Çok yüksek bir sıcaklığa kadar ısınamayacaklarını unutmayın, bu nedenle kablo cihazlarındaki ısıl düzenlemenin işlevi özellikle önemli değildir. Ancak genellikle aynı kablo modellerinde sıcaklık kontrolörü yoktur.

Tasarım ve kurulum ile seçim

Sovyet zamanından bilinen ve tüm banyolara kurulan kavisli bataryanın tüm bilinen şekli, en popüler havlu ısıtıcısı tipidir. Ancak, tüketicilerin emriyle bıkmış, değerlendirmelerle yargılanmış ve çoğu zaman banyonun tasarımına uymamıştır. Şimdi, farklı şekil ve boyutlarda havlu ısıtıcılarının modelleri geliştirildi; bunların arasında, alıcının aradığı şeyi bulacağından emin olabilirsiniz. Tasarım biçiminde, kaliteli bir satın alım yapmak için dikkate almanız gereken birkaç ayrıntı var:

 • Daha yüksek ısı çıkışı için, maksimum sayıda yatay tüplü model satın almanız önerilir.
 • Giysilerin kuruması için askıda kalmanın rahatlığı için konveks çapraz kirişler ile havlu ısıtıcısı satın almak daha iyidir.
 • Küçük bir banyo için tasarım, duvardaki sabit bir temel ile temsil edilen, ek traverslerin gidip geldiği, yani istenirse ve gerekliyse keten ile çekilip tartılabildiği mükemmeldir.
 • Sıkı banyolarda yeni havluların veya kuru çamaşırların yerleştirilebileceği raflı modeller gerekir.

Ayrıca hareketliliklerine bağlı olarak havlu ısıtıcıları seçmek gereklidir. Gelecekte, cihazı başka bir odaya aktarmak için gerekli olacak bir durum söz konusuysa, o zaman zemin seçmek en iyisidir. Ayrıca, ek donanım ve duvarların sondaj gerektirmemesi nedeniyle de kullanışlıdır.

Duvar konstrüksiyonları daha az yer kaplar, fakat başka bir yerde kurulum için, yine duvarı hazırlamanız gerekir.

Isıtmalı havlu rayının gücüne göre seçim

Popüler inanışın aksine, çok güçlü bir havlu ısıtıcısı her zaman en iyisi olmayacaktır. Her şey, bulunduğu odanın büyüklüğüne bağlıdır. Banyo alanı yüksek güç için tasarlanmamışsa neden elektrik için fazla ödeme yapmalısınız? Oturma odaları için güç, 1 metrekare için 100 W formülü temel alınarak hesaplanır. Bu durumda 18 dereceye kadar ısınırız, fakat banyo yüksek bir neme sahip olduğundan, bu rakam küçük olacaktır.

Profesyoneller, banyonun 1 km kare başına 140 watt'lık yeterli güce sahip olacağını iddia ediyorlar. ölçer. Bu ıslak giysileri kurutmak ve odayı ısıtmak için yeterlidir. Yani standart banyo 4 m²dir. metre 560 watt gücünde ısıtmalı bir havlu ile donatılmış olmalıdır. Cihazın daha az gücü, 22 derece rahat bir sıcaklık veremez. Havlu ısıtıcısı sadece caddenin ısındığı bir süre için gerekli ise, ancak evde ısıtma yoktur, genellikle bu durum yaz ve ilkbaharda olur, o zaman düşük güçte bir cihaz satın alabilirsiniz.

Birkaç güvenlik ipucu

İstenen cihaz seçilir ve satın alınırsa, şimdi monte edilmesi gerekir. Ancak kurulum sırasında, ısıtılmış havlu rayının bir elektrik ünitesi olduğundan ve nemin arttırıldığı banyodaki kullanımının mümkün olduğu kadar güvenli olması gerektiğinden, güvenlik önlemlerinin takip edilmesine dikkat edilmelidir.

Başlangıç ​​olarak, cihazın kullanım kılavuzu için, cihazın kullanım kılavuzu tamamen araştırılmalıdır. Cihazın gücüne bağlı olarak, apartmandaki elektrik şebekesinin yüke dayanıp dayanmadığını önceden hesaplamanız gerekir ve mümkünse, ağda bir acil kapatma cihazının kurulması en iyisidir.

Banyoda bulunan soket de IP 65 standardına göre özel olmalıdır, bu çıkış neme ve toz girişine karşı korumalıdır. Priz de topraklanmalıdır.

Önemli! Elektrikli ısıtmalı havlu askısının yerleştirilmesi küvete, lavaboya veya duşa, su sıçramalarının düşebileceği yerlere 60 cm'den daha yakın olmamalıdır.

Sonuç

Termostatlı ısıtmalı havlu askısı seçimi kolay bir iş değildir. Mağazaya gitmeden önce, cihazın satın alınma amacını belirlemelisiniz ve halihazırda buna bağlı olarak, çeşitli güç, görünüm ve özellikler arasında gerekli birimi seçmelisiniz. Bu makaledeki ipuçlarının yardımıyla, belirli bir modelin lehine bir seçim yapabilirsiniz.

 • Çamaşır makinesi için lavabo

 • Banyo için yıkanabilir duvar kağıdı

 • Banyoda kendinden yapışkanlı duvar kağıdı

 • Banyo için neme dayanıklı duvar kağıdı

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map