Boyama işleri için kafes

Boyama işleri için kafes

Son işlemlerin büyük çoğunluğu, duvar yüzeyinde yeterince ince dekoratif sıva veya diğer malzeme katmanlarının oluşmasını gerektirir. Delaminasyonu ve çatlak oluşumunu sınırlamak için, son katın mukavemetini arttırmak için, son katın kalınlığına bir boya ağı yerleştirilir. Boya işlerinin hazırlanmasında kullanılması, dekoratif kaplamanın dayanıklılığını arttırmak için garanti edilir. Bu durumda, macunun altındaki ağ tipi ve döşenme şekli, takviye malzemesinin planlandığı finiş tipine bağlıdır.

Bir boya veya sıva filesi nedir?

Takviye eden malzeme, akrilik emdirilmiş cam elyafı 0.5-1.0 mm kalınlığında ve 2x2 mm'lik bir hücre büyüklüğüne sahip dokunmuş cam örgüdür.

Fiber emdirme için poliakrilik bileşiklerin kullanımı, birkaç problemin aynı anda çözülmesini sağlar:

 • Sıvama sırasında malzemenin dokuma yapısının alçı veya çimento kütlelerine yapışmasını arttırmak;
 • Tehlikeli ve kırılgan cam elyaflı el ve solunum sistemi yaralanma riskini azaltın;
 • Taşıma, işaretleme, dilimleme sırasında bıçağın mukavemet kaybını azaltın;
 • Cam elyafı, çimento ve kireç çözeltilerinin alkali ortamının yıkıcı etkisinden korur.
Bilgi için! Boya ağının yüzeyinde doğrudan boya yapılmaz, ancak takviye malzemesi boyanacak yüzeye oldukça yakın yerleştirilir.

Bu nedenle, uygulanan malzeme ağının su bazlı mürekkep ıslatma ya da düzensiz kurutma yüzey tabakasında meydana gelen lokal gerilme dayanıklı örgü dengelenmiştir. Aslında, 2x2 mm maskeleme ızgara dekoratif tamamlandıktan sonra yüzey üzerinde küçük çatlak veya çatırtı oluşumunu önlemek için tek etkili yöntemdir.

Boya filesi çeşitleri

Son işlemlerde, çeşitli takviye örgü çeşitleri kullanılır:

 1. makara macun veya apre sıva uygulandığında duvarlar için bir takviye tabanı olarak 2 mm'lik bir hücre ile cam kumaş örgü kumaş kullanılır. Metre genişliğinde rulolar tarafından üretilen, skein içindeki standart malzeme uzunluğu -50 m'dir;
 2. bant bir kafes veya serpantin bant, Aynı malzeme, ancak 45-250 mm genişliğinde şeritler şeklinde yapılmıştır. Bantlar, çatlakları tamir ederken, alçı levhalar arasındaki eklem açılarını güçlendirmek ve güçlendirmek için kullanılır;
 3. Izgara "Strobi" bir alçı çözeltisinin bir yüzeyinin güçlendirilmesi ile bitirme işleri yürütmek için. Cam elyafın ve hücrenin artan kalınlığına bağlı olarak, 5 mm'den fazla kalınlığa sahip olan tüm dekoratif ve cephe sıvalarını güçlendirmek için 5x5 gözlü bir ağ kullanılabilir.
Bilgi için! Duvarların dış ve iç köşe bağlantılarını takviye etmek için, köşeleri güçlendirmek ve aynı zamanda tam olarak düz bir çizgi halinde doğru geometriyi vermek için bir ızgara ile açılandırılmış bir boya kullanılır.

plastik profil ile yapısal olarak Konum maskeleme ızgara, flanşlar serpyanku iki şerit için 10-15 sm bir genişliğe lehimlenir., kısmen macun tabaka veya sıvı kaplı cam elyaf dokuma kumaş ve monte edildikten sonra plastik raflarda oturum böylece maskeleme ızgara azalma, belli bir seviyesi ile dirseğe bağlanmıştır .

Bir boya ağını kullanma

Duvarların sıvalanması işleminde bile iki duvarın eklemindeki açının tam geometrisini anlamak oldukça zordur, kenar hala düzensiz olacaktır. Bu nedenle, köşe eklemini bitirirken, bir ağ ile bir boya köşesini döşeyin ve son kenar alçısı ile yan kenarları ovalayın.

Genellikle serpyanku ile maskeleme alanı ortak alçı levhaların geliştirmek için kullanılır, ancak alçıpan sıva ek bir katman uygulanır yalnızca.

Eklemlerin, açısal veya yassı olarak güçlendirilmesi, çoğunlukla bir resim serpentinin yardımıyla gerçekleştirilir. Tüm duvar veya bölme metalden yapılmış bir çerçeve üzerine monte edildiğinde, tuvali derzlere yerleştirmek özellikle önemlidir. Basit macun derzleri, örgüyü güçlendirmeksizin, genellikle contanın tahribatına ve derzlerin ayrılmasına neden olur.

yüzey üzerinde bir örgü ağın bir çıkıntı meydana gelmedi sıva tabakası dekoratif bitirme takviye edici ya da hazır hale getirilmesi için amacıyla, boğulma serpyanku veya ağ malzemesinin derinliğinin en az 3-4 mm olmalıdır.

Tipik olarak, sıvı çözeltisinden önce uygulamadan önce yüzeyine bırakılır, net kumaş noktalarla. conta malzemesi kaplama aşamasında tesviye ve yüzey parlatma sonra yeterli bir derinliği, herhangi bir korku "açıklaması" takviye sağlar 3 mm'den fazla, boyanmasında veya dekoratif tabaka uygulanması.

Materyal alçı seviyesinin alt tabakasına konur ve yeni bir sıva tabakası ile yeni bir spatula ile dikkatlice yayılır. Kavramanın güçlendirilmesi için, tuvalin döşenmesinden önce duvarın yüzeyi akrilik bir astar ile muamele edilebilir.

Bir sıva tabakası altında duvarların takviyesi

5 mm'lik bir hücreye sahip boya bezi, 10 mm'den daha kalın bir sıva tabakasının uygulanmasıyla duvar yüzeyinin takviye edilmesi, sıvası veya onarımı için kullanılır. Gerekirse, takviye, 20 ila 40 mm toplam kalınlığa sahip olan birkaç tesviye tabakasının uygulanması gereken durumlarda sıklıkla kullanılan birkaç kumaştan tabaka halinde katman olabilir.

Çoğu zaman, beş milimetre hücre ile geometrisi kullanılan alçı şebeke "stroboskop" duvarlarının restorasyonu dahildir. donatı en zorlu koşullarda kullanılmak üzere "Strobe" maskeleme Temin birkaç modifikasyon. Örneğin, marka "A1 SSC, 5 * 5" pencere ve kapı açıklıkları için kavşakta sıvayı güçlendirmek için kullanılır, "SSK" son derece dayanıklı ve dekoratif sıva katmanlarının takviyesinde kullanılır.

Sonuç

Takviye takviye ağının montajı, özel beceri veya kurulum teknikleri gerektirmez, bu nedenle, örneğin, kendinden yayılan zeminleri döküldüğünde, sundurma alanlarını onarırken, fayans döşerken, düşük kalınlıkta beton şapları güçlendirmek için yaygın olarak kullanılır. Ancak, cam-bez örgüsünün, cephe veya yalıtım için bir çelik veya fiberglas takviye malzemesinin gerekli olduğu, kalınlık bakımından nispeten küçük olan alçı kaplamalar için kullanıldığını hatırlamakta fayda vardır.

 • Bir ahşap zemin üzerinde muşamba için bir tutkal nasıl seçilir

 • Şap için Damperi bant

 • Zemin ısıtıcısı olarak genişletilmiş kil

 • Zemin şapı için file

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

28 + = 38

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map