Hamamlar için fırınlar Vezüv

Hamamlar için fırınlar Vezüv

Kendinize banyo yapmaya karar verirseniz, birçok insan için favori bir yer, sonra bunun için ihtiyacınız olan ilk şey bir ocaktır. Buhar odasında banyo, buhar ve konforlu bir konaklama için istenen sıcaklığı sağlayan sobadır. Bir banyonun motoru olarak adlandırılabileceğinden, fırının seçimine çok dikkatli bir şekilde yaklaşmak faydalı olacaktır. Bunu kaydetmek gerekmez, tüm seçenekleri dikkate almak ve durumunuza uyan birini seçmek önemlidir. Vesuvius Hamamı'nın sobaları hakkında genel bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Bunların arasında birçok değişiklik var. Popülerlik kazanıyorlar, bu yüzden insanların uygulamada kendilerini nasıl gösterdiklerini bilmeleri gerekiyor.

Vezüv ocaklarının üretimi Litcom tarafından 2004 yılında kuruldu. Bugüne kadar, Vesuvius Legend standart 16, Vesuvius Lava, Rusich ve Skif gibi modeller, tüketiciler arasında birçok olumlu eleştiriler kazandı. Bir banyo için tüm fırınlar, bir banyodaki buhar odaları ile ünlü Fin üreticilerinin üretim analoglarından yola çıkılarak tasarlandı. Üretim durmadığı için Vesuvius fırınlarının sürekli modernleştirilmesi dikkat çekicidir. Buna ek olarak, Vesuvius Legend Standard 16 veya Skiff banyo odaları için sobalar ve evinizi ısıtma modelleri satın alabilirsiniz. Tüm fırınlar için bileşenler üretilir, böylece her türlü aksesuar, baca, ısı eşanjörü ve tankın mevcudiyeti, bir arıza durumunda parçaları değiştirmenizi sağlar. Vesuvius Legend 16 banyo için dökme demir soba özellikleri, avantajları ve dezavantajları, kurulum ve incelemeleri ayrıntılı olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Vesuvius soba şirketi Litcom özellikleri

Vesuvius soba Legend standart 16 göz önüne alındığında göze çarpan ilk şey büyük bir soba ve hiçbir köşeleri. Bu, tüm kaynaklı bir konveksiyon tasarımdır. Fırın, uzun bir operasyon süresi ve pratiklik ile karakterizedir. Şekli ve köşeleri olmamasından dolayı, ısı sauna buhar odasında veya başka herhangi bir odada eşit olarak dağıtılır. Demir ızgara tabandan yer almaktadır. 68 kg'a kadar taşıyabilen, etkileyici taş örgülü, 400 ° C'ye kadar ısıtır, böylece fırından gelen buhar mükemmel bir şekilde ortaya çıkar.

Banyo fırınları Vesuvius, uzak bir ocak, doğal taştan yapılmış bir kaplama ve dövme bir kılıf ile yapılabilir. Güçlü ısıtma için tasarlanmıştır, ancak kızılötesi ışınlar yaymazlar ve odadaki havayı yakmazlar. Bu yüzden Rus Hamamı sevenler, Vezüv Efsanesi 16 hamamı için sobalar hakkında olumlu geri bildirim veriyorlar. 8 mm duvar kalınlığı olan yüksek alaşımlı çelikten yapılmış modeller var. Legend standart 16 modelinde olduğu gibi tamamen dökme demirden yapılmıştır. Bu nedenle onların ağırlığı daha fazladır. Vücudu IR ışınlarından çelikten korumak için silikon organik refrakter karışımı ile muamele edilir.

Toplamda, Litcom banyo için 11 farklı soba üretmektedir:

 1. Efsane.
 2. Elit.
 3. Prim.
 4. Lav.
 5. Rusich.
 6. Skiff.
 7. Başkan.
 8. Rus çiftleri.
 9. Optimum.
 10. Klasik.
 11. Dikey.

Bu türlerin çeşitli modifikasyonları vardır. Birçoğu var, bu yüzden seçim yapabileceğiniz çok şey var. Ve kafanız karışmamış olduğundan, işaretlere ve önemlerine biraz ışık tutmak istiyoruz. Örneğin, Vesuvius Legend Standard 16 modelinin MF, ВС veya HF değerlerine sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu ne anlama geliyor? Bu harfler bir sebepten dolayı eklendi. Bu ya da fırının o modelinin sahip olduğu özellikleri gösterirler. Bu görünüm, yapılandırma ve teknik özellikleri ile ilgili olabilir. Bu harflerin anlamını genişleteceğiz.

 1. B - buhar odasındaki ocağın harici bir yakıt kanalıyla donatıldığı anlamına gelir. Bu da üniteyi buhar odasının kendisinden değil başka bir komşu odadan ısıtmayı mümkün kılar.
 2. T - soba yapımında ısı eşanjörünün bulunması.
 3. Fırın katı dökme demir kapıya sahiptir.
 4. C - fırın kapağının yanma işleminin kendisinin görülebildiği bir refrakter camı vardır.
 5. K - banyo Vesuvius için fırın bir ferforje manto ile donatılmıştır.
 6. B - fırın setinde semaver için özel bir su deposu vardır.
 7. KV - fırının tasarımı konveksiyonla havalandırılmıştır.
 8. - fırın yapmak için, krom ilave edilen paslanmaz çelik kullanılmış,% 18'den az olmamalıdır.

Vesuvius fırınının avantajları ve dezavantajları

Tüm ürünler gibi, Vesuvius Legend 16 banyosunun sobaları da avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Birçok alıcı, Vesuvius fırınlarının bu özelliklerinden memnun olduklarını söylüyor:

 • fırın kutusu için oda büyüktür;
 • toplam taş kütlesi pratik olarak soba toplayıcısını aşırı yüklemez;
 • amortisörler nedeniyle konveksiyonun düzenlenme olasılığı;
 • fırın tasarımının ergonomik ve estetik görünümü;
 • Fırının kapıları, ağır görev ateşe dayanıklı camdan, soğutma ve kendi kendini temizleme işlevinden oluşur;
 • Açık ocaklı fırın ise, o zaman taşlar sulanabilir;
 • Köşeler olduğunda, yuvarlak hale getirilir ve yüzeyleri düzeltilir;
 • taşların ve havanın ısınması arasında mükemmel uyum;
 • Kabuğun uzun bir ömrü ile çatlamaz ve gereksiz sesler yaratamaz.

Sıcaklık göstergeleriyle ilgili olarak, maksimum ısıtma derecesi 1500 ˚C'dir. Ve 1 saatlik çalışma için Vesuvius odun sobası Legend standart 16, 800 temperatureC sıcaklığa ulaşır. Ancak, bir eksi de var. Bu tip soba ekipmanı henüz çözülmemiş bir soruna sahiptir - sobanın yüzeyini bir tuğla ile kaplarsanız (ve bu yapılmalıdır), o zaman cihazın ekranının üst kısmı oldukça ısıtılır.

Dikkat edin! Bir ızgara şeklinde açık bir ocak ile bir Vesuvius soba satın almak istiyorsanız, mükemmel bir görünüme sahip olmasına rağmen, operasyonda çok iyi olmadığını düşünmelisiniz. Deneyimli kullanıcıların geri bildirimlerine dayanarak, bu modeli yanlış kullanırsanız, sonuç taşlardan ağır ve ham bir buhar olacaktır. Bu durumda kapalı bir yapı satın almayı düşünmek daha iyidir.

Fırın modeli Legend Standart HF 16 detaylı bakış

Belirli bir Vesuvius modeli hakkında konuşursak, ek ayrıntılar ve özellikleri dikkate alabiliriz. İşaretlemeden sonra, bu türün harici bir yakıt kanalıyla donatıldığı ve fırının katı bir dökme demir kapıya sahip olduğu hemen anlaşılacaktır.

Sobanın boyutları: 700 × 560 × 790 mm. Ağırlığı 92 kg'dır, ocağın dökme demirden yapıldığından dolayı oldukça iyidir. Böyle bir soba, odayı 8 ila 18 metre arasında kolayca ısıtabilir.3. Fileye sığacak maksimum taş kütlesi 68 kg'dır. Fırın bacası da oldukça iyi ve Ø115 mm. Bu soba, Rus hamamının birçok hayranına aşık oldu ve popülerlik kazanıyor. Orta büyüklükteki bir buhar odasını ısıtmak için kapasitesi yeterlidir. Özel saunaların ve saunaların sahiplerini daha da zevkli kılan şey, odun yakan fırının verimliliğidir. Fırın Vesuvius'u açmak için, örneğin bir tuğla sobadan daha az oduna ihtiyacınız var.

Bu pik demir modifikasyonunun önemli avantajlarından biri, sadece buhar odasının ısıtılma hızı değil, aynı zamanda içerideki ısının uzun süreli korunması olarak da adlandırılabilir. Bu, daha uzun süre ısınmasına rağmen çok uzun süre ısıyı koruyan dökme demir sayesinde mümkündür. Bu nedenle bu malzeme uzun süre ev ve banyo ısıtmak için kullanılmıştır. Tasarım havalandırma delikli bir konveksiyon kapağı ile donatılmıştır. Bunlardan dolayı, ızgaradaki taşlar her taraftan ısıtılmakta ve verdikleri ısı, buhar odasına düzgün bir şekilde yayılmaktadır. Kapı dökme demirden yapılmış olmasına rağmen, dövme elemanlarla süslenmiştir. Bu kapının avantajı, fırının yakılması sırasında ısınmamasıdır. Gerekirse, yanmadan, doğru zamanda kolayca açabilirsiniz.

Vesuvius fırınının çalışma ömrü, yüksek kalitedeki yüksek kaliteli dökme demirden yapılmış olması nedeniyle oldukça büyüktür. Özellikle yüksek sıcaklıktan etkilenen yerler, çerçevenin kalınlığı 20 mm'ye ulaşabilir. Bu yüzden Vesuvius firmasının üreticileri 15 yıldan fazla size hizmet edebileceklerinden eminler.

Vesuvius fırını monte etmek için ipuçları

Sauna fırını Vesuvius'u iç mekana monte etmeye başlamadan önce, tüm yangın güvenliği önlemlerini almalısınız. Birincisi, fırının kurulacağı yerde, çitle yapılmalı ve tabaka malzeme ile örtülmelidir. Bu sayede duvarlar yüksek sıcaklıklara maruz kalmayacak.

İpucu! Minerit veya bazalt yünü koruyucu plaka kullanılması tavsiye edilir. Duvarları korumak için en uygun malzemeler bunlar.

İkincisi, tasarımın da karşı karşıya olması gerekiyor. Örneğin, kişinin sağlığı üzerinde faydalı bir etkisi olan bir taş taşını kullanabilirsiniz. Bir baş ağrısının bedenini rahatlattığını söylüyorlar.

Bu ürünü uzun yıllardır kullanan deneyimli yüzücülere, en üst seviyeyi sıkıştırmak için Vesuvius sobasını modernize etmeleri tavsiye edilir. Onlara göre, tel çerçevenin üçte ikisini kesmek ve tuğlanın yarısında bir tür lahit yapmak gerekir. Buna ek olarak, sahipleri soba, üst ve alt döküm 2 kapı ile hemen donatmak.

Dikkat edin! Buhar serbestçe hareket edebilir, hoş ve kolay olduğu ortaya çıktı, taşlar sadece sobanın üstüne yayılmalıdır. Aynı zamanda, ek kilogram taşların ısıtılmasında enerji harcanmaz.

Banyo için dökme demir soba Vesuvius Legend yorum

Genel sonucu birleştirmek ve bu ürünün izlenimlerini tamamlamak için, cihazı zaten satın almış olan kullanıcılardan gerçek geri bildirim almanızı öneririz.

 1. "Bu ocağı almamı tavsiye ettiler. Bir şömine tipindedir ve ısıya dayanıklı büyük bir camı vardır. Çocukların fırında alevi takip etme fırsatından bu kadar etkilendiklerini, şimdi banyoya sürülmeleri gerekmediğini belirtiyorlar. Onlar kendilerine neşe ile giderler. Buna ek olarak, yakacak odun yanma yoğunluğunu düzenlemek için, kül kulesi sayesinde uygundur. Onun uzantısı ile, yakacak odun hızla yakar ve 30 dakika sonra zaten mükemmel bir ısı vardır. Ve eğer kül tablası geri itilirse, odun yavaşça yanar. "- Timur, Kazan.
 2. "Hamam için fırın seçeneklerini ayırmak için çok zaman harcadım, temelde ağa baktım. Vesuvius'un ürünlerini satın aldı. Odada 50-70 claimedC arasında, fırın sadece 40˚C verirken, 5 kg'lık bir huşum var. Hayal kırıklığına uğradı, kapalı bir soba ile bir varyant almak gerekiyordu "- Alexey, Moskova.
 3. "Ocağı seçerken, Vesuvius'un iyi fiyatını beğendim. Küçük bir buhar odam var, sadece 8 m3, Böylece birim yeterli kafaya sahiptir. Düşük ağırlık nedeniyle, teslimat problemleri yoktu. Model kör bir dökme demir fırın kapısına sahiptir, ancak önemli değil çünkü ana şey düzgün bir şekilde buğulanmaktır ve yanma sürecine bakmamaktır. İlk kullanımdan sonra sonuç beni memnun etti "- Oksana, Moskova.

Gördüğünüz gibi, Vesuvius Legend 16 hamamı için sobalar hakkında yorumları oldukça farklıdır. Birisi hoşuna gidiyor, birileri memnun kalmadı. Ancak, tüm ürünler ile olur. Her şeyi tartabilir, düşünebilir ve satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.

 • Sabuntaş uygulaması

 • Bir banyo için en iyi antiseptik nasıl seçilir

 • Banyo için bir süpürgeyi düzgünce ıslatmak nasıl

 • Huş Ağacı Süpürme Nasıl

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 76 = 81

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map