Kendi elleriyle ağaç gövdelerinden çardak

Kendi elleriyle ağaç gövdelerinden çardak

Ağaç gövdelerindeki pavyonlar, tesis sahibinin kişisel tercihlerinin yanı sıra tesislerin geri kalanının tasarımını dikkate alarak çeşitli tarzlarda dekore edilebilir. Arbourların farklı çeşitlerini analiz edelim, onların ayırt edici özelliklerini tahsis edeceğiz.

Asya tarzı

Çin ve Japon iç yönlerinde yapılan bu tür bahçe evlerine karşılık gelir. Stil arasında önemli bir benzerlik vardır, bu nedenle iç mekan sanatında deneyime sahip olmayan bazı ülke sahipleri, birbirleriyle karıştırırlar. Bu benzerliğin sebebi, Japon mimarisinde Çin modasından ödünç alınan birkaç unsurun bulunması.

İpucu! Çin çardağını inşa ederken çatıya özel dikkat gösterilmelidir. Bu iç yönün arama kartı olarak kabul edilir, yazlık ev tanınabilir yapar.

Örneğin, çatının şekli dört veya altı yüz şeklinde seçilebilir, bunun için iki katman oluşturabilir. Böyle bir yapı için zorunlu bir unsur olarak, oluşturulan çatıdaki bükülmüş kenarları seçelim.

Klasik dekorasyon ile binanın, peri ejderhalarının yanı sıra kırmızı fırçalarla zenginleştirilmiş dekoratif fenerlerin resimleri ile dekore edilmiş olmasına dikkat etmek gerekir.

Japon mimarisi

Çin mimarisi ile benzerliğine rağmen, bu iç yön ve kendine özgü özellikleri vardır. Örneğin, binanın tasarımında farklılıklar vardır. Japon kültürü, kısıtlama, düz çizgiler, yumuşak renkler, pürüzsüz yüzeyler varsayar. Ağaç gövdelerinden (resimdeki) bu tür pavyonlar oluşturun, sonra kahverengi, siyah veya koyu kiraz renginde boyayın.

Dikkat lütfen! Japon stili, minimum sayıda dekoratif eleman içerir.

Örneğin, dekoratif bir unsur olarak keten pürüzsüz perdeleri kullanabilir ve perdeye benzer şekilde, yumuşak yastıkları kanepeye yayarak koyu ahşaptan mobilyalar seçebilirsiniz.

Kendi ellerinizle ağaç gövdelerinden gelen orijinal çardak, Japonca ve Çince varyantlar, yeni başlayanlar için faydalı tavsiyeler, video parçasında bulacaksınız.

Rus ve Ukraynaca tasarım stili

Yaz verandalarının tasarımı için bu seçenekler, kökenlerini 18. ve 17. yüzyıllardan almaktadır. Onlar o dönemin köylülerine özgü olana benziyorlar.

"Ukraynalı üslup" ibaresi, tasarımcılar tarafından sazdan çatılı beyaz bir evin bir versiyonu olarak kabul edilir ve bunun yanında tencere ve kavanozların üzerine yerleştirilmiş bir çömlek çittir. "Ukrayna stili" çalışan profesyoneller, iç dekorasyon yönünü bu parlak ve ayırt edici özellikleri kullanmak için çalışıyorum.

İpucu! Ukrayna stiline maksimum benzerlik sağlamak için, çardak çatısı saman ile kaplıdır. Tezgahlar, halk mimarisinin ilkelliğini gösteren, yarım günlük bir kayıt yapar.

Elbette, şimdi bu iç yönde bazı ek detaylar ortaya çıktı. Örneğin, ağır kütükler yerine, bugün inşaat tahtaları seçilir, bu da inşaatçılar için daha hafif ve havadar olmanın yanı sıra, inşaatçıların ve tasarımcıların görevlerini önemli ölçüde basitleştirir.

Dikkat lütfen! Ukrayna eğilimi "etrafında oynama" ayrıntılarını içerir. Örneğin, Ukraynalı soba ile bir barbekü veya barbeküyü stilize edebilir, çardak etrafında gerçek bir ince çit çizebilir, çeşitli dekor unsurlarıyla dekore edebilirsiniz.

Rus Yaz Pergolaları

Bu alan yaz binalarının çeşitli farklı varyantlarını içerir. Rustik tarzdaki yaz verandasının köylü kulübesi ile maksimum benzerliği var. Biraz daha sonra ayırt edici özelliklerini göz önünde bulunduralım, önce çeşitli güzel ve karmaşık oymalara sahip olan boyar tasarımını tek tek çıkaracağız.

Bu tür armatürlerin üretimi için "yuvarlak" bir ağaç veya bir kare çubuk seçilmiştir. Ajur oyma, çitleri ve sütunları süslemek için kullanılır.

Buna ek olarak, boyar stili, çatının altında oluşturulan dekoratif boşlukların yanı sıra uygun ve oyulmuş güzel sütunlardır. Odanın iç mekanını dekore ederken, profesyoneller Ukrayna'nın yönüne benzer şekilde dekor unsurlarını seçmenizi tavsiye etmektedir.

İpucu! Ocağın yerine boyar verandasında gerçek bir Rus fırını taklit edebilirsiniz.

Mobilya eski bir semaver, güzel çömlek, demir görüntüsünü ekleyerek panolardan seçmek daha iyidir.

Rustik tasarım

Bir tür rustik iç tasarım yönüdür. Eğer Provence Fransa'da doğduysa, ülke Amerika'da ortaya çıktıysa, o zaman rustik tarzın belli bir “vatan” olması, kırsal bir yaşam tarzının kolektif bir görüntüsüdür.

Provencal yön parlak renkler kullanımını içermez, onlar parlak yaz güneşi kavurucu ışınları altında yanmış gibi, soluk olmalıdır.

İpucu! Provence için, baskın renk olarak, iç mekan profesyonelleri beyazı seçiyor.

Provence için mobilya seçerken, doğal rattandan yapılmış hafif hasır mobilyalara ya da sanatın tüm öğelerini beyaza boyayarak sanat dövme kullanan ürünlere tercih edilir.

Provence için tekstil seçerken, iç uzmanlar küçük bir çiçek baskısı olan güzel kumaşları seçmenizi tavsiye ediyor. Örneğin, Provence uygun keten perdeler, mobilya için yumuşak yastıklar, masa örtüsü. İstenirse, çiçek çiçek saksılarıyla süsleyebilirsiniz, içlerine kıvırma çiçekleri yerleştirebilirsiniz.

Sonuç

Yaz bahçenizi tasarlamayı seçtiniz hangisi olursa olsun, seçilen stilin tüm ayırt edici ayrıntılarını hesaba katmaya çalışın. Örneğin, Provence için, doğallık ve doğallık değerlenir ve Çin pavyonlarında lüks bir ortam yaratmaya çalışırlar. Herhangi bir iç yön, çeşitli tasarım stilleri karıştırarak "seyreltilebilir" olabilir

  • Palet kendi elinden çardak

  • Bir ahır altında bir mahzeni nasıl inşa edilir

  • Ülkede bir çardak nasıl yapılır

  • Oryantal tarzda gazebo

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

95 − = 86

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map