Kendi elleriyle ülke evinde sundurma

Kendi elleriyle ülke evinde sundurma

Bir sundurma inşa ederken, sadece güzel değil, aynı zamanda güvenilir bir yapı olması gerektiğini hatırlamakta fayda var. Ayrıca, basamaklar boyunca ve platformun kapının önünde hareket etmenin rahatlığını hesaba katmak da önemlidir. Böyle bir inşaatı kendi ellerinizle inşa etmek için, inşaat aşamalarını ve bu tür işlerin özelliklerini bilmeniz gerekir. Ancak, her şeyden önce, sundurma için temel yapı malzemesini seçmek gereklidir.

Metalden yapılmış sundurmanın avantajları

Metal konstrüksiyonun avantajları şunlardır:

 1. Güvenilirlik ve uzun ömürlüdür.
 2. Metal konstrüksiyon zamanla sarkmaz ve deforme olmaz. Ayrıca, düzgün bir şekilde işlendiğinde, malzemenin paslanması ve görünümünü koruyarak, evin bir süsüdür.
 3. Bu malzemenin sundurma masif ahşap yapıları ile karşılaştırırsanız, nispeten küçük ağırlık.
 4. Bir vakıf kurmaya gerek yok
 5. Sundurma estetiği.

Bir sundurma hızlı bir şekilde bir araya getirme imkanı. Gelecek sundurmanın şemasının varlığında, tüm yapıyı kısa bir sürede birleştirmek mümkündür. Genellikle yaklaşık 3 gün sürer.

Ancak bu tür tasarımların dezavantajları vardır. Örneğin, elemanlar siparişe göre yapılırsa, sundurmanın yüksek maliyeti. Kendi elleriyle bir sundurma yaratmak için, bir kaynak makinesine sahip olmanız ve metalik elemanların birleştirilmesiyle ilgili çalışmaları yürütme konusunda tecrübeye sahip olmanız gerekir. Daha uygun sundurma tipini seçmek için, bu tür yapıları gösteren birkaç fotoğraf görmek yeterlidir.

Metal sundurma nasıl yapılır

Genellikle, kır evinin metal sundurmasını yapmak için 40x40 mm'lik bir metal köşe kullanılır. Ayrıca 20x40 mm kesitli profil borular kullanılmaktadır. Metal elemanların kalınlığı en az 3 mm olmalıdır, aksi takdirde çerçeve üzerine etki eden yüke dayanamaz.

Belirli bir diziyi gözlemleyerek küçük bir metal sundurma yapılabilir:

 1. İlk olarak, alan işaretlenir ve dize çekerler arasında çekilir. Bu noktada, standart bir yapı oluşturulduğunda tüm açıların 90 dereceye eşit olması için işaretlemenin geometrisi kontrol edilir.
 2. Bundan sonra, işaretlemenin köşelerine metal kazıklar yerleştirilir. Sundurma büyük bir uzunluğa ve genişliğe sahipse, destekler orta tarafa yerleştirilir. Bu aşamada, her bir desteğin dikey konumunu kontrol etmek gerekir. Metal merdiven 3 metreden uzunsa. Altında, ek destekler de yüklenir. Kurulum şu şekildedir: zemin, 50x80 mm'lik boru kesitleri kazılır ve betonlanır. Desteklerin kafasının doğru konumunu korumak için, bunlar metal köşelere bağlanır.
 3. Daha sonra, testere uzunluğu merdivenin uzunluğuna eşittir. Adımları kurmak için kullanılacak olan bu unsurlardır. Merdivenlerin alt kısmı beton bir yastık üzerine monte edilmiştir.
 4. Daha sonra, eşit açılı köşe farklı uzunluklarda kesilir: boyutlar, adımlar, uzunluk ve genişlikteki boyutlar. Birincisi, küçük uzunluğun köşeleri merdivenin tabanına kaynaklanır ve daha sonra en uzun elemanlar aralarında sabitlenir, bu da basamakların ayarlanması için temel görevi görür. Destekler kaynak yaparken, adımların yatay olmasını sağlamak için inşaat seviyesi kullanılmalıdır.
 5. Son aşamada, inşaat malzemesinin sabitlenmesinin yanı sıra çeşitli malzemelerin adımlarının yerleştirilmesi de gerçekleşmektedir. Ayrıca gerekirse bir kanopi kurulumu vardır. Yapının görünümünü bozmamak için dekorasyon stilini dikkatlice seçin. Bunun için önerilen fotoğrafları dikkate almak yeterlidir.

Böylece, kendi ellerinizle metal bir sundurma yapmak ve kısa bir süre içinde, iş süreci hakkında asgari bilgiye sahip olabilirsiniz. İnşaat sırasında hatalardan kaçınmak için, önerilen fotoğrafları dikkatlice değerlendirmek önemlidir.

Önemli! İşin kalitesi, evin yapısına bağlı yapının güvenirliğine bağlıdır, bu nedenle deneyimsiz metal elemanların bağlanması tavsiye edilmez.

Ahşap bir sundurmanın avantajları

Ahşap, metal ve betona göre birçok avantajı olduğu için en yaygın malzemedir. Onlara göre tasarımın kendi elleriyle basit bir montajını yapmak mümkündür. Profesyonel becerilerin yokluğunda bile, bir kişi güvenilir ve güzel ahşap bir sundurma oluşturabilir ve bu evi sadakaya ekleyebilir.

Diğer bir avantaj, düşük malzeme maliyeti. Gölgeli en basit ahşap sundurma, evin inşasından sonra kalan elementlerden oluşturulabilir. Genellikle, bu sadece 100x200 mm'lik bir kesite ve kenarlı tahtalara sahip bir çubuk gerektirir.

Ayrıca, sundurmanın artılarına, önerilen fotoğraflardan da görülebileceği gibi, güzel bir görünüm kazandırmaktır. Doğru yüzey seçimi ile tasarım evin bir süslemesi haline gelir. Ahşap bir sundurmayı süslemek için hemen hemen her stili seçebilmenizi sağlayan çeşitli tonları kullanabilirsiniz.

Kendi ellerimizle tahta bir sundurma inşa ediyoruz

Deneyimsiz inşaatçıların temel problemi, ahşap bir sundurmanın altında ahşap desteklerin nasıl kurulacağı konusunda bilgi eksikliği. Hatalardan kaçınmak için, yapımcılar tarafından kullanılan seçeneklerden birini seçmelisiniz:

 1. Beton destek betonlama. Bu yöntemle, tabanın altındaki delik yaklaşık 1.2 metre derinliğe kadar kazılır. Bundan sonra, ahşap destek koruyucu bir bileşik ile işlenir ve yaklaşık 15 cm kalınlığında bir çakıl veya kırılmış taş yastık üzerine monte edilir, bundan sonra destek yerleştirilir ve delik betonla doldurulur. Dökme işlemi sırasında ağacı tek pozisyonda tutabilmek için ara parçalar oluşturulmaktadır.
 2. Bir ahşap taban için bir tutturucu kullanımı. Üst kısmı ahşap tabanın sabitlenmesi için deliklere sahip U şeklinde bir metal bağlantı elemanı sabitlenmiş bir pimdir. Pim betonlanır ve tabanda yüzeyde ahşap eleman için metal bir destek bulunur. Bu yöntem, öncekinden daha uygun ve güvenilirdir.
 3. Destekler için bir kutu kullanımı. Sundurmanın beton tabanı zaten katılaşmışsa, betona vidalamak için metal bir tabana sahip özel bir kutu kullanılır.

Bir platform ve merdivenin montajı daha az zor bir görevdir, çünkü bu aşamada sadece ahşap çerçeveyi destekler üzerine sabitlemek için kalır. Kendi ellerinizle bir sundurma alanı oluşturmak için, sadece kirişleri monte etmeniz ve çapraz parçaları onlarla sabitlemeniz gerekir. En basit merdivenleri kurmak için, en az 5 metre kalınlığında 2 levha ve basamaklar için tahtalar kullanılır. Çizimi oluşturduktan ve adım sayısını hesapladıktan sonra metal köşeler, kalan elemanların sabitleneceği tabanlara tutturulur. Ahşap sundurmanın, inşa edildiği malzemeden bağımsız olarak hemen hemen her ev için uygun olduğuna dikkat etmek gerekir.

Betonun sundurması

Eğer uygun olmayan etkenlerden etkilenmeyen güvenilir bir inşaat yapmak istiyorsanız, onu betondan çıkarmak için buna değer. Bu tasarımın tasarımını değiştirmek için, sadece istediğiniz son malzemeyi seçmeniz ve daha önce olanla değiştirmeniz gerekiyor.

Ayrıca, beton sundurma avantajı inşaat sürecinin sadeliği, dökme için ahşap bir çerçeve oluşturmak ve içinde takviye yüklemek için yeterlidir. Bundan sonra, karışım oluşturulur ve kalıp içine dökülür.

Eve bir sundurma takmadan önce, evin temeli ile bağlantı kurmayı düşünmelisiniz. Büzülme işlemi tamamlanmışsa, bodrumda delik açabilir ve yapıya sundurma ile bağlanacak metal pimler takabilirsiniz.

Evin büzülmesine yeni başlanmışsa, temel ile yeni beton yapı arasında bir conta oluşturulur. Çalışmanın başlamasından önce, ruberoid ile sarılmış panoların kurulumu gerçekleşir. Tamamlanmasından sonra malzeme çıkarılır ve boşluk montaj köpüğü ile doldurulur. Böylece, kendi ellerinizle beton bir sundurma yapmak, istenirse, inşaatta tecrübeli ve tecrübesiz olabilirsiniz. Ancak hata yapmamak için her işlemin uygulanmasına dikkatlice yaklaşmalı ve tüm sürecin fotoğrafını görmelisiniz.

Sundurma dekorasyon

Bir sundurma tasarlarken, belirli bir stil seçmeniz gerekir. Eğer bu yapılmazsa, güzel bir binayı, hayranlıktan ziyade, sadece şaşkınlığa neden olacak şekilde, saçma bir saçma uzantıya dönüştürebilirsiniz. Aşağıdaki stiller genellikle seçilir:

 1. klasik. Bu seçeneği seçerken, iki seviyeli bir kanopi yaratılır ve yontulmuş kepçeler monte edilir. Ayrıca yüklemek ve dekoratif korkulukları gerekir. Adımları ve sundurma alanını tamamlamak için bir taş veya karo kullanılır. Böyle bir yapıyı süslemek için çiçeklerle tencere kullanılır. Fotoğrafta bu tarzın tüm özelliklerini görebilirsiniz.
 2. ülke. Bu tarz sadece ev ahşaptan yapılmışsa uygundur. Sundurmanın ana özelliği, ağacın kaba işlenmesidir. Ülke tarzında inşa edilirken, ev bir Amerikan çiftliğine veya Meksikalı bir haciendaya benzemelidir.
 3. Avrupa tarzı Bu tasarım, net çizgiler ve standart şekillerden oluşan bir bolluk anlamına gelir. Temel son kat malzemesi olarak bir taş veya karo kullanılır. Avrupa tarzı sundurma üzerinde bir hasır sandalye yerleştirmektir.
 4. Fransız tarzı. Tasarımın önceki versiyonundan ana fark, sadece metal bir açık ızgara ile korunan bir cam kapının varlığıdır.

Tam olarak hangi stili beğendiğinizi belirlemek için fotoğrafı düşünmeye ve evinize bağlı bir konstrüksiyon sunmaya değer. Kendi ellerinizle bir sundurma yaratmak kolay bir iş değildir, ancak işe dikkatli bir yaklaşımla ciddi zorluklar yaşamazsınız.

 • Profil borudan kendi elleriyle sundurma

 • Banyo için sundurma

 • Verandaya bir veranda yapmak nasıl

 • Betonun sundurması

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 76 = 86

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map