Koridordaki sıvı duvar kağıdı

Koridordaki sıvı duvar kağıdı

Koridor, konukların sürekli olarak geldiği odadır. Koridorda, dairenizde ilk kez olanların, tüm ev, sahipleri (fotoğrafta dekore edilmiş bir koridor örneği) üzerinde bir izlenim yaratması koridordadır.

Koridor, tüm evin "arama kartı" olduğundan, dekorasyonunun güzel ve işlevsel olması önemlidir.

Koridorda duvar kağıtları seçmek için kurallar

Koridordaki sıvı duvar kağıdı çok uzun zaman önce kullanılmaya başlandı. Birçok ev sahibi, yüksek maliyetle durdurulur.

İpucu! Duvarı dar bir duvarla süslemeye karar verirseniz, açık renklerdeki malzemeleri seçin.

Odadaki görsel genişlemenin etkisini elde edebilirsiniz.

Ortaya çıkan iç mekanda, mobilya elemanları, ek aksesuarlar, seçilmiş sıvı duvar kağıdı arasında bir uyum olmalıdır. Aksi takdirde, koridorun öngörülemeyen bir görünüme sahip olması, bunu dairenizin bir süslemesi olarak düşünmek zor olacaktır (fotoğrafta dar bir koridorda duvarları bitirmenin bir çeşidi vardır).

Duvarları duvarla kaplamak hala en güzel ve orijinal olarak kabul edilir, bu nedenle koridor için doğru malzemeleri seçmek önemlidir. Bu odanın yüksek geçirgenliği göz önüne alındığında, duvarları süslemek için yıkanabilir vinil duvar kağıdı ile bir sıvı malzeme kombinasyonu kullanabilirsiniz (fotoğrafta - tasarlanan koridorun bir çeşidi).

Kontaminasyona en duyarlı olan koridorun bu kısmının yıkanabilir duvar kağıdıyla yapıştırılması gerekir ve duvarların geri kalanı yıkanabilir olmayan malzemelerle yapılır (iç kısımda bu "kurnazlık" örneği - fotoğrafta).

Kullanım özellikleri

Bir şehir dairesinin modern iç kısmında, koridordaki duvarları süslerken, sıvı duvar kağıdını giderek daha fazla gözlemleyebilirsiniz. Dış özelliklerine göre, dekoratif sıvaya benzerler (fotoğrafın içindeki sıvı duvar kağıdının kullanımı örneği).

Dikkat lütfen! Duvarları süslerken, profesyonellerin hizmetlerini kullanmanız tavsiye edilir, böylece elde edilen sonuç sizi uzun süre boyunca sizi ve misafirlerini memnun edecektir.

Bu "kaprisli" sonlandırma malzemeleriyle çalışma becerileriniz yoksa, hemen bu ustanın duvarlarının bitişini bulun. Sıvı duvar kağıdı (fotoğraftaki örnek) arasında geniş bir renk yelpazesi var.

Üreticiler tarafından tek renkli bir versiyonda sunulmaktadır, ancak isterseniz, koridordaki duvarlar için her zaman ilginç uygulamalar seçebilirsiniz. İç mekanlarda ilginç bir seçenek, duvarların dekorasyonunun tamamen farklı, bireysel bir görünüm kazanması sayesinde, sıvı duvar kağıdı için şablonların kullanılmasıdır. Sıvı duvar kağıdının yardımıyla küçük düzensizlikleri, çatlakları gizlemek, odadaki ses yalıtımını arttırmak kolaydır. Bu bitirme malzemesini duvarlara uygularken yüzeydeki derzlerin görünmediği için, son katın düzgün ve güzel olduğu ortaya çıkıyor (fotoğrafın içindeki sıvı duvar kağıdının kullanılması örneği).

Tasarımcı teknikleri

Kısa süre önce deneyimli tasarımcılar, çeşitli kaplama malzemelerinin çeşitlerini bir kerede birleştirerek koridorlar için projeler üretmeye çalışıyorlar. Bu yaklaşım, çeşitli yaratıcı fikirlerin, bu odanın ilginç ve sıradışı bir dekorasyonunun gerçekleştirilmesini sağlar (fotoğrafta - bu seçeneklerden biri).

Koridordaki sıvı duvar kağıdını yapıştırmaya karar verenler için bir video parçası sunuyoruz

İpucu! Koridorun iç kısmında her detayın önemli olduğunu unutmayınız. Koridorunuzun estetik bir görünüm kazanması için çok çalışmak zorunda kalacaksınız.

Renk ölçeği özellikleri hakkında

İç mekanda, renk özel bir rol oynar. Onun sayesinde, koridorda avantajlı bir şekilde vurgu yapabilir, görsel olarak genişletebilirsiniz. İdeal tasarımın düşünülmesi (fotoğraftaki örnek), deneyimli ustaların sunduğu ipuçlarını kullanın.

Koridorunuzu sadece hafif ve ferah değil aynı zamanda pratik hale getirmek için, açık tonları karanlık bir arka plan, uygulamalar ve soyut çizimlerle tamamlamaya çalışın. Bu durumda, koridorunuz orijinal, işlevsel, pratik olacak (fotoğrafta - böyle bir çözümün bir örneği).

Karanlık renkleri kötüye kullanmayın, koridorda karanlık bir atmosfer oluşturacak, görsel olarak boyutunu azaltacaktır. Renk eşleştirmesine ek olarak, koridorda ve ek aydınlatma ekipmanlarında uygun şekilde kullanılması önemlidir. Duvar aplikleri, karşıt duvarlara yerleştirilebilir, buna ek olarak, tavanda birkaç spotun oluşturulması arzu edilir. Bu durumda, sıvı duvar kağıdı tamamen farklı görünecek, koridor lüks ve uyum ile doldurulacak. Sıra dışı bir görünüm koridor çizgili duvar kağıdı verir. Bunları oluşturmak için iki renkten oluşan bir duvar kağıdı karışımına ihtiyacınız var. İlk olarak, ana ton, bir inşaat silindiri, bir boya fırçası kullanarak duvarlara uygulanır.

Dikkat lütfen! Ana tonun tam kurumasını beklemek önemlidir, ancak duvarları farklı bir renkteki şeritlerle süslemeye başladıktan sonra.

Dar ve uzun bir koridorunuz varsa, yumuşak tonlar için bir sıvı duvar kağıdı seçmeniz gerekir. Alanı genişletmek için, duvarın tüm uzunluğu boyunca yatay bir şerit kullanabilirsiniz.

Klasik bir seçenek olarak, sıvı duvar kağıdına sahip panellerin bir kombinasyonunu düşünebilirsiniz. Koridorun alt kısmı, bakımı çok zor olmayan panellerle dekore edilmiştir. Üst kısım sıvı duvar kağıdı ile dekore edilmiştir.

İpucu! İç mekanı yaratmak güzel ve uyumluydu, aynı renkteki panelleri ve duvar kağıtlarını seçebilirsin, ama farklı tonları.

Tasarımcılar aplike uygulamalarını ilginç bir seçenek olarak görüyorlar. Yapı deposunda hazır resimleri seçebilir veya bir bilgisayar programı yardımıyla deseninizin versiyonunu çizebilir, yapışkan kağıda yazdırabilirsiniz. Bu tür materyallerin yardımıyla duvarlarda küçük dezavantajlardan kurtulabilirsiniz. Örneğin, uygulamaya göre küçük çipler veya çatlaklar yerleştirebilirsiniz.

Koridorda sıvı savaşları kullanmanın faydaları

Üreticiler bu terbiye malzemelerini çeşitli tonlarda sunmaktadır. Bu, koridorun iç kısmından düşünürken sıvı duvar kağıdını karlı bir şekilde kullanmanıza olanak tanır. Duvarların katı renkleri koridor için seçilen mobilya elemanlarını ayırt etmeye yardımcı olur. Yaratıcı çözümlerden hoşlananlar için, farklı renk tonları ve katkı maddelerinin pul, yapay elmas, ipek şeklinde bir kombinasyonunu denemenizi öneririz. Bu simbiyoz, odadaki uzayda görsel bir artışa katkıda bulunur, koridor bir bireysellik verir. Koridordaki duvarları süslemek için sıvı duvar kağıdı kullanırsanız, bitirmek için duvarları dikkatlice hazırlarken zaman ve malzeme kaynaklarını harcamanıza gerek kalmaz. Bir duvar kağıdı karışımı satın almak, üretici tarafından verilen talimatlara sıkı sıkıya uymak ve hemen onarım çalışmalarına başlamak yeterlidir. Bu son işlem malzemelerini kullanmanın dezavantajı, sadece sıvı materyaller tamamen kuruduktan sonra yapılan işin nihai sonucunu görebilmenizdir.

Koridorun dekorasyonunun temel ilkeleri

Küçük bir Kruşçev varsa, umutsuzluğa kapılmayın. Profesyonel tasarımcıların tavsiyelerini kullanarak kendi gücünüzü küçük bir koridorda dairenizin "kartını arayarak" açabilirsiniz. Yeni başlayanlar için doğru duvar kağıdı rengini seçmek, dokularını düşünmek ve ek dekoratif öğeler kullanmak önemlidir. Küçük bir koridorda, çok sayıda ek öğenin yeri uygun olmayacaktır. Sıvı duvar kağıdı fonksiyonel bir oda elde etmek için güzel bir görünüme ek olarak, yıkanabilir yoğun malzemelerle birleştirmek daha iyidir. Koridordaki duvarların genellikle kirli ellerle dokunduğunu unutmayın. Ev hayvanları, pençelerini düzeltmek için koridordaki duvarları kullanırlar. Bu oda için ideal koruma seçenekleri kalın bir kat boyadır, ancak pratikliğe ek olarak, güzel duvarların tadını çıkarmak istersiniz! Bu zor görevle başarılı bir şekilde başa çıkmak için sıvı duvar kağıdına bir göz atın.

Bu malzemeler dekore edilmiş yüzeyde hoş olmayan eklemler bırakmayacak, böylece koridorda güzel ve hatta duvarlar yaratabilirsiniz. Buna ek olarak, duvar kağıdının kademeli olarak dökülmesi gibi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Operasyon periyodu boyunca, sıvı duvar kağıdı orijinal estetik görünümünü koruyacaktır, siz ve misafirlerinizi memnun edecektir. Duvardaki bir bölüm hasar görmüşse, bu da giriş holü gibi bir odanın tipik bir örneğidir, tüm bitirme malzemelerini tamamen kaldırmak zorunda kalmazsınız. Sadece hasarlı alanı ıslatmak, hasarlı duvar kağıdını çıkarmak ve duvarı tamamen kuruduktan sonra sıvı karışımın yeni bir katmanını uygulamak yeterlidir. Böyle bir restorasyonun maliyeti, yeni duvar kağıdı ve yapıştırıcının satın alınmasından çok daha düşük olacaktır. Bu terbiye malzemelerinin bir parçası olarak pamuk, kağıt, ipek vardır, böylece bitmiş kaplama elektriklenmez. Koridorunuzun duvarlarına ince toz parçacıkları çekilmeyecektir. Çok çeşitli renkler, duvarlara sıvı duvar kağıdının uygulanmasının farklı yolları, bunları diğer son kat malzemelerle birleştirmek, inanılmaz bir sonuç elde etmenizi sağlar.

Sonuç

İnşaat piyasasındaki üreticiler tarafından şu anda teklif edilen çeşitli kaplama malzemeleri arasında özel bir yer sıvı malzemelere aittir. Koridorun tasarımı için onları seçerken, türlerinin özelliklerini düşünün. Selüloza dayalı materyaller, bir koridor gibi bir oda için uygun değildir, çünkü bunlar nemi ve kiri çabucak emer. Taş kırıntısı olan duvar kağıdı dokusu fiyat için en pahalı olanıdır, ancak profesyoneller tarafından en dayanıklı ve sürdürülebilir olarak kabul edilmektedir. Koridorlar için idealdir, en cesur tasarım fikirlerini gerçekleştirmeye yardımcı olur. Ek koruma için, bir akrilik vernik tabakası ile kaplanabilirler.

  • Dokuma olmayan bir tabanda vinil duvar kağıdı

  • Dokunmamış duvar kağıdı açıklaması

  • Mutfakta sıvı duvar kağıdı

  • Iç sıvı duvar kağıdı

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

87 − 79 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map