Pavyonlar sade ve güzel bir şekilde metalden yapılmıştır

Pavyonlar sade ve güzel bir şekilde metalden yapılmıştır

Yürüyüşte sadece çalışmak ya da hasat etmek için gelmiyoruz. Burada harika zaman geçirebilir ve doğayla çevrili şehrin gürültüsünden dinlenebilirsiniz. Düzgün kendin olabilirsin eğlence için yer donatmak ve seçeneklerin en uygun düzenleme diğer binalar ve yapılar arasından sıyrılarak, avantajları Çok sayıda metal bahçe için bir gazebo olabilir.

Metal çardakların avantajları

Metalden yapılmış yaz çardakları, her ikisi de hazır formda satın alınabilir ve kendiniz tarafından yapılabilir, ancak bundan böyle bu tür tasarımların avantajları azalmayacaktır. Bu tür yapıların ana avantajları düşünülebilir:

 • Montaj kolaylığı kendi kendine yapıldığında. Böyle yapıların kurulum özelliklerini biliyorsanız, bir günde yapılabilir ve kurulabilir;
 • Hafif. Bu özellikle bahçedeki toprağın dengesizliği ve pürüzlülüğü için geçerlidir. Bir temel olmaksızın kurulabilir, yapım hem sabit hem de taşınabilir hale getirilebilir;
 • Mukavemet. türü ne olursa olsun (yuvarlak, kare, dikdörtgen) metal profil kesiti - bu hasar ya da montaj esnasında ve işlem sırasında hem de kırmaya zordur dayanıklı ve güçlü bir malzemedir;
 • Dayanıklılık. Uygun bakım ile metal bir düzine yıldan fazla sürebilir;
 • Birleştirmek için yeteneği diğer malzemelerle metal;
 • Basit çalışma kuralları ve dış ortamın koşullarına iddiasız. Böyle bir yapıya yönelik bakımın ana özelliği, paslanmayı önleyici bileşikler ve boya ile düzenli bir şekilde muameledir ve yapının pas elemanlarının oluşumunu engeller;
 • Bozunma süreçlerinin metal yapıları üzerindeki etkinin yokluğu, küf veya mantarın görünümü, kemirgenlerin ve böceklerin bulunmaması;
 • Çeşitli tasarımlar. Hazır bir tipte orijinal metal çardaklar bulabilir ve bunları bireysel bir projede gerçekleştirebilir, daha modern endüstri standart dışı stil ve bireysel unsurların farklı varyantlarını sunar;
 • Yangın güvenliği Böyle bir çardakta, bir yangının yapısında veya bir yangının ortaya çıkması riski olmadan, bir çömlekçi kurmak için bir çalışma alanını güvenli bir şekilde düzenleyebilirsiniz;
 • Doğru görünüm;
 • Kabul edilebilir maliyet.

Fakat bu tür tasarımlar ve bazı dezavantajları vardır, bunların arasında metalin ısı yalıtım özelliklerinin olmamasıdır. Ancak, sicil için arborun esas olarak sıcak mevsimde kullanılması amaçlandığından, bu eksiklik hafifçe alınamaz. Ancak, yoğun güneş ışığına maruz kaldığında metalin ısınmasıyla, ağaçların gölgesinde dinlenmek için böyle bir ev yerleştirirseniz veya bir gölge yaratacak ve serinletici bir serinlik kazandıran kıvırcık bitkilerin etrafına bitki koyabilirsiniz.

Önemli! Bir metal pergola'nın bir şamandıra için elit bir varyantı, çerçeve içinde veya tüm yapının tamamında dövme elemanların kullanılması olabilir. Bu yapı şık, asil ve zarif görünüyor.

tür

Kullanılan malzemelere, yapım şekline ve şekline bağlı olarak, farklı metal arbors türleri de vardır:

 • Montaj için bir köşenin yanı sıra yuvarlak, kare veya dikdörtgen bir metal profil kullanılabilir.

  Bu durumda, metal hem galvanizlenebilir hem de boyanabilir. Polikarbonat, metal profiller, astar veya plastik, ahşap çatı ve duvarlar için kullanılabilir.  Dikkat lütfen! çardak kılıf malzemenin duvarları isteğe maliyeti ve özgün bir tasarım ucuzdur perde ya da kapatıcı kullanarak böceklerin ve rüzgardan korunmak için nasıl düşünmek olabilir.
 • Formda en yaygın olanı metalden yapılmış dört, sekiz ve altıgen pavyonlardır. Son iki tasarımın daha karmaşık bir kurulumu var ama daha etkileyici ve güzel görünüyorsun.


  Dikkat lütfen! Standart dışı arbors türleri için, bu esnek materyalin polikarbonat olarak kılıf kaplama malzemesi olarak kullanılması optimaldir. Gerekli sınırlara bükme yeteneği, çeşitli tasarımlar oluşturmanıza olanak tanır.

 • Pavyonlar açık tip veya kapalı olabilir. Rüzgar, toz ve yağmur, ama bonfires ve onlara yerleştirilen mangal görmelerini engellemek kapalı yapılarda çok pratik değildir. Gelecek aynı değişkenler tozdan maksimum havalandırma ve doğası ile birlik duygusu ve farklı düşük maliyet ve koruma sağlar ve böcekler, çeşitli ev yapımı panjur veya kör sağlayabilir.
 • Bir başka çardak, hem sabit bir yapı hem de taşınabilir bir yapı olabilir. İlk durumda, böyle bir yapı, en azından bir vakfın varlığını gerektirir, ikinci durumda, kurulum sahasında daha yüksek gereklilikler uygulanmaz.

Fotoğrafta sunulan köşkler, sade ve güzel bir şekilde metalden bağımsız olarak üretiliyor.

Kendimizi montaj

Pavyonu kendiniz kurarsanız, ilk olarak bir gazebo taslağının bir çizimini ve gerekli miktarda malzemenin hesaplanmasını içeren bir inşaat projesi derlenir. Yapının boyutları doğrudan gelecekte işlevsellik ve operasyonel özelliklere bağlıdır. En yaygın seçenek, küçük bir şirket ya da ailenin rahatlıkla yerleştirilebilmesi için masa ve sandalyelerin içindeki kurulumları dikkate alan 3 x 3 metrelik bir tasarımdır. Talep de 4 için 4 yanı sıra 4 ila 4 metre bir gazebo.

Dikkat lütfen! Eskizler ve çizimler oluşturmak için, gelecekteki yapının her üç düzlemin herhangi bir açıdan görülebileceği bir model şeklinde sunulabileceği modern bilgisayar programlarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu, standart olmayan bir inşaat şekli seçerken özellikle doğrudur.

Montaj işlemine başlamadan önce, tüm metal elemanların antikorozif bir bileşikle ve gerekirse boya ile işlenmesi gereklidir.

Karmaşık bir şekle ve büyük bir boyuta sahip sabit bir tip oluştururken, tabanı doldurmak gerekir. Hafif bir konstrüksiyon durumunda, kendinizi kazık veya sütunlu bir temel ile sınırlandırabilirsiniz.

Özellikleri ve evler için metal bir pergola oluşturma seçeneği videoda sunulmuştur:

Kendi ellerinin yapımı için böyle malzemeler gereklidir:

 • Metal profil, veya yapının seçilen boyutları için gerekli bir miktarda bir köşe. Ayrıca, çardak parametresi metalin kalınlığını ve profil kesitinin boyutlarını etkiler;
 • Kaplama malzemesi. Örneğin, kurulumu kolay ve optimum esnekliğe sahip olan polikarbonat;
 • Metal için boya, boyamadan önce ön hazırlık için kompozisyonun yanı sıra;
 • Ezilmiş taş, çimento ve kum, Temel dökümü için gerekli - temel ve destek direkleri;
 • Çelik çubuklar, Baz takviyesi için, çap yaklaşık 12 mm.

Buna ek olarak, gazebo yapımının daha hızlı ve daha kolay yapılacağı aşağıdaki araçlara ihtiyaç duyulacaktır:

 • Kaynak makinesi. Metal profilin konstrüksiyon elemanları, kaynak yöntemiyle birleştirilmek için daha pratik ve güvenilirdir;
 • Boru bükme. Bu araç, kurulum sırasında, örneğin, gazebo yapısında bir kemer varsa, bazı parçaların bükülmesi gerektiğinde gereklidir;
 • Kürek Bir vakıf veya vakıf için bir yer hazırlamak gerektiğinde gerekli olacak;
 • Tornavida ve matkap uçları ile matkap metal üzerinde çalışmak için.

Proje dokümantasyonu ve gerekli malzeme ve araçların hazırlanmasından sonra kurulum çalışmaları başlamalıdır. Öncelikle, çarpanın kurulacağı yer, çöp ve kirden arındırılır ve bodrum katını doldurmak için küçük bir çukur çıkarılır.

Çukurun içine kum dökülür, tabakanın kalınlığı yaklaşık 5 cm'dir, sıkıştırılır ve suyla doldurulur. Temelleri dökmek için bir takviye örgü ile bir ahşap kalıp üstüne monte edilir.

Eğer bir sütun temelinin kurulması gerekiyorsa, o zaman onlar için çukurlar çıkarılır (mutlaka gelecekteki yapının köşelerinde ve duvarların ortasında). Deliklerin derinliği 600 ile 800 cm arasında değişmeli, sütunlar hem tuğlalardan hem de bloklardan döşenebilir, asbest borularından veya monolitik beton tipi destekler kullanılabilir. Her çukurun dibinde kum ve çakıllar düşmektedir. Yukarıdan beton dökülür ve zeminin üzerine çıkması gereken takviye çubukları monte edilir. Bunlar çardak çerçevesine bağlanacaktır.

Profil borudan çerçevenin metal çerçeveleri tabana monte edilir ve ankrajlarla sabitlenir.

Dahası, köşelerde oluşturulan kolonlar, toprağa dik olan ve yerden yaklaşık 2 cm'lik bir mesafeden başlayarak ve 90-100 cm'lik bir ziftle, ​​damarlarla dik olmalıdır.

Dikkat lütfen! Amaçlanan giriş yerine, enine elemanlar kaynak yapılmaz!

Çerçevenin montajından sonra, belirli bir çatı tipi için gerekli olan çatı sistemi kurulur. Kiriş sistemi hem metal hem de ahşaptan yapılabilir. İşi kolaylaştırmak için uygulanması çatı üzerinde değil, zemin üzerinde ve daha sonra çardak üstüne monte edilmiştir.

İnşaatın tüm elemanlarını kurduktan sonra, hem çatının hem de gazebo duvarlarının örtüsünü başlatmak mümkündür.

Videoda metal bir gazebo kendi kendini oluşturma seçeneği gösterilir:

Metalden yapılmış bir gazebo kurulumu basit bir iştir. Ana şey doğru bir şekilde hazırlanmış bir proje ve gerekli malzeme ve araçların kullanılabilirliğidir. Doğru çalışma dizisini bilmek, böyle bir yapıyı bir günde monte edebilirsiniz. Ve daha sonra yaz tatili, tüm sakinler için rahatlık garantilidir!

 • Evler + fotoğraf için kapalı arbors

 • Aşamalarda kendi elleriyle bir çardak nasıl yapılır

 • Metal ve polikarbonattan yapılmış pavyonlar

 • Çardak için ahşap kafes

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

2 + 6 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map