Sıcak zemin rehau su

Sıcak zemin rehau su

Her odada konfor ve konfor büyük ölçüde sıcaklık seviyesine göre belirlenir. Bu nedenle yerden ısıtma sisteminin geliştirilmesi ve montajına özel önem verilmektedir. Bugüne kadar, sıcak bir zemin yapmak için çok çeşitli teknolojiler var. Özellikle, sıcak su tabanı büyük popülariteye sahiptir. Su devresinin doğrudan zemin şapına serildiği göz önüne alındığında, kaliteli ekipmanı seçmek son derece önemlidir. Sıcak zeminin tüm sisteminin ana elemanları borulardır. İç piyasada birçok farklı boru üreticisini bulabilirsiniz. Su ısıtmalı zemin Rehau büyük popülaritesidir. Bu Alman borusu temelinde, kaliteli ısıtma yapabilirsiniz. Bu yazıda Rehau borusunun tüm özelliklerini dikkate almanızı öneririz.

Rehau borusunun özellikleri

Bu nedenle, Rehau'nun su ısıtmalı katının birtakım olumlu avantajları vardır. Üretimi kaliteli çapraz bağlı polietilenden yapılmıştır. Dışarıda, Rehau tüpü oksijen koruyucu malzeme ile kaplıdır. Üretimlerinin özel teknolojisi sayesinde, aşağıdaki olumlu yönleri ya da daha fazlasını belirtebilirler:

 1. Rehau su ısıtmalı zeminin borusu, montaj çalışmaları sırasında ortaya çıkan mekanik hasara karşı yüksek bir dirence sahiptir. Ayrıca operasyon sırasında tüm olası mekanik yüklerle de başa çıkabilirler.
 2. Çapraz bağlı polietilen mükemmel ısı iletkenliğine sahiptir. Sonuç olarak, termal enerji yolunda herhangi bir ek gürültü oluşmaz.
 3. Rehau borularının yüksek esnekliği. Onları kurarken, mola vermeden oldukça büyük bir bükülme yapabilirsiniz.
 4. İç duvarların özel tasarımı nedeniyle, herhangi bir mevduat olasılığı hariç tutulur. Ayrıca, malzemenin korozyona karşı yüksek bir direnci vardır.
 5. Suya dayanıklı zemin için çapraz bağlı polietilen borular Rehau kimyasal bileşiklerin olumsuz etkilerine dayanıklıdır. Sonuç olarak, soğutucu sıvı sadece su değil, aynı zamanda antifriz de olabilir.
 6. Rehau borusu, yüksek basınç ve aşırı sıcaklıklara dayanıklıdır.
 7. Operasyon sırasında ek bakım sağlamaya gerek yoktur. Sistem uzun yıllar boyunca düzgün çalışacaktır.

Bir sıcak su tabanı için Rehau boru üreticisi farklı çaplarda mevcuttur. Sonuç olarak, kesinlikle farklı görevlerin çözülmesini sağlar. Örneğin, 10 mm çapında ve zaten 32 mm olan bir boru satın alabilirsiniz. Her durumda, boru aynı zamanda duvarların kalınlığı için farklı değerlere sahip olacaktır. Çap ne kadar büyük olursa, duvarların kalınlığı da o kadar büyük olur.

Rehau sıcak su tabanını kullanmanın avantajlarına gelince, tesisat işlerinin basitliği burada ayırt edilebilir. Özellikle kelepçeli özel paspaslar kullanıldığında iş basitleştirilmiştir. Bu paspaslar, tüm işleri hızlandıran boruyu güvenli bir şekilde sabitlemenize olanak tanır. Naylon puf ve malzeme kullanmayın.

Tam anlamıyla üç adım atmış olduğunuzda, borunun bağlantı ile tamamen hermetik ve niteliksel bağlantısını sağlayabilirsiniz. Rehau borularının yerleştirilmesinin kalbinde mobil muhafazalar bulunmaktadır. Tamamen kauçuk bir dolgu macunundan yoksundurlar, bunun nedeni genellikle soğutma sıvısının sızmasına neden olur. Bir conta kendini sıcak su tabanının tüpü olarak görür. Ve bir daha önemli avantaj, doğrudan tablanın içine dökülebilmeleridir. Benzer bir basınç paternine ve yüke dayanırlar. Üreticiye göre, minimum çalışma süresi yaklaşık 50 yıldır.

Tasarım özellikleri

Rehau su ısıtma tabanını kullanarak, yetkili ve yüksek kaliteli bir ısıtma zemin sistemi tasarlayabilirsiniz. Her şeyden önce, ısıtma kapasitesinin belirlenmesi gereklidir. Bunun için spesifik ısı hesaplamaları kullanılır. Belirli bir odanın normal ısınması için belirli bir ısıya gelince, metrekare başına 70 ila 150 watt gerekir. Bununla birlikte, bu, ısıtılmış bir odada ısı yalıtımının çok yüksek olması koşuluyla sağlanır.

Rehau ılık su sistemine gelince, birkaç önemli unsuru vardır:

 • Kollektör. Bir karıştırma ünitesi, bir sirkülasyon pompası, sıcaklık kontrolörleri, sıcaklık sensörleri ve benzerleri olabilen bir bütün kontrol ünitesinden oluşur.
 • Matrisler ve benzerleri şeklinde montaj elemanları.
 • Borular. Satın alırken, gerekli sayıda kuplaj, bağlantı parçası ve adaptör satın aldığınızdan emin olun.
 • Vanaları durdurun.

Tasarım yaparken, Rehau suyunun sıcak tabanının döşenmesi ve yöntemi seçilmiştir. Tipik olarak, paralel tüpler arasındaki perde 10 ila 20 mm arasında olabilir. Ayrı ayrı, Rehau su tabanının ayrılmaz bir parçası olan sabitleme elemanlarına dikkat edeceğiz.

Bağlantı elemanları ile paspaslar

Kitin VARIONOVA kelepçeli paspaslar içerdiğini belirtmek gerekir. Üretimleri, sert bir polimer temelinde gerçekleştirilir. Sonuç olarak, bitmiş ürün mukavemet bakımından mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. Şap tabakasının altındaki zemin paspaslar üzerine döşenen bir yetişkinin ağırlığını dayanabilir. Sonuç olarak, ılık su tabanındaki Rehau boruları tam güvende olacak. Diğer imalatçıların aksine, bu paspaslar Rehau boruları ile birlikte çok hızlı bir şekilde monte edilir.

VARIONOVA kelepçeleri ile paspasların ana teknik özelliklerini göz önünde bulundurun:

 • Matın kalınlığı 2 mm'dir. Satın alırken, bir köpükten veya onsuz bir ısı yalıtımına sahip olan matı seçebilirsiniz.
 • Bu paspas, 14 ila 17 mm çapındaki VARIONOVA borularının montajında ​​kullanılır.
 • Sıcak su tabanının döşenmesi asgari adımı 50 mm'ye kadar çıkabilir.
 • Döşeme paspasları için büyük, bağlantı için özel oluklar var. Kesim için özel yerler de vardır. Paspaslara ek olarak, montajı boruların üstünden gerçekleştirilmiş bir klips eklenmiştir.

RAUFIX montaj rayı

Bir sıcak su tabanı oluştururken ne ve nasıl tasarruf edeceğinizi düşünüyorsanız, bir sonraki bileşene - RAUFIX montaj rayına dikkat etmelisiniz. Kullanımından dolayı, tüm işlerin emek yoğunluğu önemli ölçüde azaltılmakta ve maliyetler de azaltılmaktadır. Lastiğin kendisi sert polipropilenden yapılmıştır. Bağlantıları kesinlikle herhangi bir yüzeyde yapılabilir.

Lastiğin alt kısmı özel bir brakete sahiptir. Bu sayede, ısı yalıtım tabakası ile iyi bir bağlantı sağlanır. Lastiğin kalınlığı gelince, önemsizdir. Zemini sadece 5 mm kaldıracak.

Önemli! RAUFIX montaj rayının dezavantajı, bu lastiğin eklendiği ısıtıcının zorunlu olarak döşenmesi olarak düşünülebilir.

Kontrol sistemi

Yerden ısıtma sisteminin tüm önemli unsurlarından biri, tarak olarak bilinen kontrol sistemidir. Yapılandırması tamamen farklı olabilir. Optimum seçenek, debimetreler, termostatlar ve diğer bileşenlerin kurulmasıdır. Pompa ve karıştırma ünitesi de üzerine monte edilmiştir.

İpucu! Kontrol sisteminin kurulumu, erişilebilir bir yerde yapılmalıdır, böylece gerekirse, özgürce yönetebilirsiniz.

Sonuç

Bu yüzden, burada sıcak su zemini için Rehau borularını kullanmanın tüm özelliklerini göz önünde bulunduruyoruz. Görünüşe göre, pek çok olumlu tarafı var. Bu, çok sayıda olumlu geri bildirimle teyit edilir. Umarız bu materyal, bu sistem hakkında genel bir fikir edinmenize yardımcı oldu. Bu bilgilere ek olarak, hazırlanan video materyalini izlemenizi öneririz. Ayrıca bu boruyla çalışma konusundaki deneyiminizi okurlarımızla paylaşmaya davet ediyoruz.

 • Zeminlerin su geçirmezliği

 • Banyoda bir katın su yalıtımı yapmaktan

 • Kendi ellerinizle sıcak bir zemin nasıl yapılır

 • Apartman katının ses yalıtımı

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 8 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map