Yazlık tuvalet kulübe

Yazlık tuvalet kulübe

Ülkedeki ana yapı ne tür bir yapı olarak adlandırılabilir? Evin kendisi mi? Bir yanda, evet, ama bir tasarıma sahip, o olmadan da rahatça yaşayabilmek, imkansızdır. Ne hakkında konuşuyoruz? Muhtemelen bunun tuvalet olduğunu tahmin etmiştiniz. Ve eğer sitenizde değilse, şimdi nasıl inşa edileceğini düşünmek için zamanı. Aslında, bu çalışmada, tuvaletin kendisi bir çukur, bir temel ve yukarıdan bir yapıdan oluştuğu için, bu işte zor bir şey yoktur. Bu tasarımın tam olarak ne olacağına karar vermeniz gerekiyor. Binanın farklı varyasyonları vardır. Bunların en popülerlerini gözden geçireceğiz ve kendi ellerimizle birlikte kır evinde tuvalet yapmaya odaklanacağız.

Bu makalede, çizimleri ve oldukça basit bir tasarım yaratma yönergelerini göreceksiniz. Bu, bu fikri sizin ülkenizde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, kulübe tipi bir yapı inşa etmenin avantajlarını öğreneceksiniz.

Ülkede tuvalet inşaatının çeşitleri

Yazlık konutlar için tuvaletler hakkında genel bir resminiz olduğu için, kendi ellerinizle oluşturabileceğiniz yapıları öğrenmenizi öneririz. İnşaat yöntemleri çoktur, tamamen tasarımın kendisine bağlıdır. Bir yazlık rezidans için tuvaletin en popüler uygulamalarının listesi:

 1. Toz-dolap.
 2. Bir çukur ile klasik tuvalet.
 3. Kuru dolap ve kimyasal tuvalet.
 4. Boşluk-dolaplar.

Her biri nedir? En basit ve en yaygın olanı basittir tuvaletli tuvalet. Cihaz küçük bir paraya ihtiyaç duyduğu için yazlık evler için idealdir, malzeme ve tasarımın kendisi basittir. Sadece bir çöp dolabı kazmak, güçlendirmek ve bir üst yapı inşa etmek zorundasınız. Fotoğrafta böyle bir tuvalet örneği görülebilir.

Ile ilgili olarak boşluksuz dolaplar, Atıkların düştüğü mühürlü bir çukura sahipler. Rezervuarın kendisi farklı olabilir, tasarım ve boyut açısından farklıdır ve yapıdan uzaktır. Atıkların bertarafı, bir koridorda olduğu gibi oldukça basittir. Herşeyi içinden pompalayan bir kanalizasyon makinesi bulundurmanız gerekiyor. Bunu kendin yapmak için bir seçenek olarak. Fotoğrafta bu tür bir yapı göreceksiniz.

Toz-dolap Doğrudan sedan altında bir tür konteyner var. Çöp tenekesine ihtiyaç yoktur ve tankın kendisi oldukça küçüktür. O da dolduğunda temizlenmelidir. Tuhaflık, kullanımdan sonra ilave kullanım araçlarının hesaba katılmasıdır. Kanalizasyon ile turba serpmekle ilgili. Vermek için bu seçenek en ucuzlardan biri olarak adlandırılabilir, sadece arınma sürecinin kendisi sorun yaratır. Fotoğraftaki toz maddeleri.

Temizlik, rahatlık ve yaratma açısından ideal kimyasal veya biotoilet. İhtiyacın olan tek şey onu satın almak ve senin yerine yerleştirmektir. Bu tür tasarımların avantajları, temizlenmesine gerek olmamasıdır. Ve hoş olmayan koku gelmiyor. Mesele, atığın özel bakteri pahasına bölünmesidir. Tek olumsuz fiyattır. Ancak, eğer bunu karşılayabilirseniz, bu seçenek üzerinde durmak daha iyidir.

Ya sınırlı bir bütçeniz varsa ve bu tür “medeniyetin faydalarını” karşılayamazsanız ne olur? Kendiniz bir tuvalet oluşturabilirsiniz. Bu konuda ideal - bir çöp dolabı ile tuvalet. Üstyapı gelince, oldukça iyi tuvalet kulübe görünüyor. Neden bu kadar iyi? Hadi öğrenelim.

Neden tam olarak tuvalet kulübe

Başlamak için, neden bir kulübe gibi bir tuvalet tuvalini düşündüğünüzü açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Öyle ki, sıra dışı bir tasarımın geleneksel "rakipleri" ne göre bazı avantajları vardır. Olumlu tarafı görelim:

 1. Tasarım özelliği çatı inşaatı ile rahatsız gerekmez oluştururken, bunu düzeltmek ve onu akış vermedi böylece tasarlanmış olmasıdır. Bizim durumumuzda tuvaletin çatısı yan duvarlardır. Bu fotoğrafta açıkça görülebilir.
 2. Kendi ellerinizle bir tuvalet kulübe daha hızlı yapabilirsiniz. Mesele, yapının daha az sayıda yapısal elemente sahip olmasıdır.
 3. Binaların kendileri oldukça sıra dışı ve orjinal. Komşularınızın böyle bir tuvalete sahip olmadıklarını güvenle söyleyebiliriz. Karlı bir şekilde öne çıkabilirsiniz.
 4. Tuvalet kapısı herhangi bir şekilde üçgen olmayacaktır. Bu, kesik köşeleri ve diğer sorunları olmayan sıradan bir kare kapıdır.
 5. Kışın, çatıdaki yağış birikimi ile ilgili sorunlarınız olmayacaktır. Kar, tuvaletten aşağı inecek çünkü rampası oldukça büyük.
 6. Yazlık için tuvaletin büyüklüğü değişebilir. İstenen sonucu elde etmek için oluşturulan üçgenin köşe açısının değerini ayarlayabilirsiniz.
 7. Tuvaletin yapımında kullanılacak malzeme çoğunlukla kiriş olan ahşaptır. Onların işlenmesi oldukça basit.

Gördüğünüz gibi, tuvalet kulübesinin sahip olduğu 7 avantajı saydık. Gerçekten böyle bir yapının inşasını gerçekten yapmak yönünde söylediler. Ancak, bazı eksiklikler vardı. Hemen hemen yarısı:

 • her şey görünüşle ilgili. Orijinal olmasına rağmen, her zaman pratik değildir. Tasarım, arazideki diğer yapılardan radikal olarak farklılık gösterebilir;
 • form üçgen olduğundan, yükseklik ile kullanışlı alan kaybolur;
 • Gerekli uzunluğa sahip malzemeleriniz yoksa (ki bu oldukça büyük), o zaman ülkede bir tuvalet yapmak daha zor olacaktır.

Artıları ve eksileri karşılaştırmak için tüm verilere sahipsiniz. Bu, sitede benzer tuvaletler inşa etmenin faydalı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Eğer evetse, o zaman bir çeşit tuvalet ve çizim teknolojisinin çizimine bakalım.

Tuvalet çadırı inşaatı için yer seçimi

Herhangi bir binanın inşası uygun bir yer seçimi ile başlar. Tuvalet için bu daha da önemlidir. Farklı kurallar ve yönetmelikler, sadece bir formalite değil, rahat yaşamınızın bir taahhüdü olan uyumun olması şaşırtıcı değildir. Temel kurallardan biri, atıkların yer altı suyu ile temasının en az düzeyde olacağı koşulları yaratmaktır.

Ancak, bu dikkatinizi gerektiren tüm gereklilikler değildir. Yapacağınız tüm parametreler için doğru bir şekilde inşa edilmeniz için kriterler listesine göz atalım:

 1. bir su arsa (nehir, göl, su kuyusu) varsa, o zaman mesafe tuvalet yapımı için izin -. rezervuar yerleştirme tuvalet için gelecekteki konumu daha düşük olması durumunda en az 30 m, dağıtım yeri değiştirmek veya su kaynağına altına inşa etmek önerilir Değil .
 2. Bir bodrum, bodrum veya benzeri yapılar varsa, 15 m'lik bir mesafeyi korumalısınız.
 3. Konut binaları için en uygun mesafe 8 metrelik bir yarda olarak kabul edilir.
 4. Eğer ülkede evcil hayvanlarınız varsa, o zaman "yerleşim yerlerinden" 5 m'den geri çekilmeniz gerekir.
 5. Bahçe, çiçek yatak, yatak ve sık sık evinin yakınında bulunabilir diğer dikimleri, de böyle bir mahalle sevmiyorum. Tuvaletten minimum uzaklık 1 metredir.
 6. Son olarak, bölgenizdeki rüzgar yönünü göz önünde bulundurun. Komşularınızı rahatsız etmemeniz ve onlardan gelen şikayetleri dinlememeniz önemlidir. Çitlere yakın bir tuvalet kulübesi yapılması tavsiye edilmez.

Dikkat edin! Tuvaletin inşaatına başlamadan önce, yeraltı suyunun yerini bulmak önemlidir. Su seviyesi zeminin 2.5 m altına veya daha fazla ise bir yapı inşa etmesine izin verilir. Aksi takdirde, çöp haznesini bir septik tank, arkadan aydınlatmalı bir küme veya bir toz bezi ile değiştirmeniz gerekir.

Bu kuralları ve tavsiyeleri dikkate alırsanız, ekolojik planda, inşa edilen inşaat herhangi bir şekilde dış çevreyi etkilemeyecektir. Herkes mutlu olacak - siz, bitkiler, komşular, hatta evcil hayvanlar. Böyle uygun bir yer buldun mu? Daha sonra kulübenin tuvaleti yapımına başlarız.

Adım 1 - bir çöplük ve tuvalet kulübe temeli yapmak

"Meditasyon kabini" nin temeli bir çöplüktür. Ana "darbe" yi alacak olan o. Temizleme sıklığı büyüklüğüne bağlıdır. Temizleme ağzına kadar boşluğu doldurmak için değil tavsiye edilir, ve tuvalet kanalizasyon miktarı% 70 ulaştığında.

Aslında, bu tarz bir işe karmaşık denemez. Zaman harcıyor ve biraz zaman alıyor. Bir kürekle kendiniz yapabilir veya ağır ekipman kiralayabilirsiniz. Ancak, küçük bir kır evi için kendi çabalarınız yeterli olacaktır. Tavsiye edilen çukur büyüklüğü 2х2х2 m olup, bölge üzerinde işaretleme yapın ve zemini kazmaya başlayın. Bir şerit metre ve çekül çizgisi kullanın, çukurun boyutunu ve düzgünlüğünü kontrol edin.

Çukur hazır olduğunda, duvarlarını güçlendirmek daha iyidir. Yer kulübesinin temel alınacağı vakfımız olacaklar. Güçlendirme levhaların, beton halkaların veya bir tuğla pahasına gerçekleşir. Kurullar çalışmadan önce antiseptik ile ıslatılmalıdır.

İpucu! Altını yerleştirirken, yapının arkasına doğru eğimli hale getirebilirsiniz. Daha sonra içerik çukuru temizlemek için tasarlanan kapakta doğru indirilecektir. Tuvalet, havalandırma ve pompa atıkları için bir delik açmanız gerektiğini unutmayın.

Aşama 2 - tuvalet üst yapısı

Arazi çalışmalarıyla, çerçevenin kendisini oluşturma sürecine sorunsuz bir şekilde geçiyoruz. Bahçe tuvalet kulesi çizimleri çizimleri sağlanacaktır. Tüm bu başarıların yarısı onlara bağlı. Üstyapının kendisi çeşitli tiplerde olabilir: bir kulübe, bir kulübe, bir kuş yuvası veya bir ev. Bizim durumumuzda, bu ilk seçenek. Fotoğrafta bu tasarımın nasıl yapıldığını tam olarak görebilirsiniz.

Çizimler sayesinde hata yapmayacaksınız. Daha sonra uygun malzemenin mevcudiyetine dikkat edin. İnşaat için hammadde bir ağaç, yani tahtalar olacak. Çalışması kolaydır ve pratiktirler. Onunla çalışırken, şunları yapamazsınız:

 • testere;
 • planya;
 • şerit metre ve kalem;
 • çivi ve bir çekiç (alternatif - vida ve tornavida).

İşte yukarıdan bir iskelet oluşturmak için adım adım talimat:

 1. Temeli korumak için üstüne bir su yalıtım malzemesi koyun. Ruberoid doğru olacak. 2-3 kat halinde yerleştirin.
 2. Kulübün tuvalet tabanını monte etmeye başlayın. İdeal olarak, 50x50 mm kirişler ve 40 mm tahta kullanın. İçinde, çerçevede teknolojik bir delik yapmayı unutma. Önerilen çap 30 cm veya daha fazladır.
 3. Artık yapının ön ve arka duvarlarını monte edebilirsiniz. Bu görsel çizimler sayesinde, gördüğünüz şeyi hızlı bir şekilde tekrarlayabilirsiniz. Ve boyutlar işinizde size yardımcı olacaktır. Fotoğrafta kulübenin tuvaletinin arka duvarı var.
 4. Duvarların oluşturulmasını ayrı bir yüzeyde yapın. Bir çubuk kullanmak daha iyidir, ancak alternatif bir tahta 50 mm'dir. Tuvalet kulübesinin ön duvarının altındaki fotoğrafta.
 5. İki parça tamamen hazır olduğunda, bunları yapının altına sabitleyebilirsiniz.
 6. Şimdi yan duvarlarda bir çatı olarak hizmet edecek bir torna oluşturma zamanı. Eğer çatı malzemesini kurmayı planlıyorsanız, sandık 20 mm'lik bir tahta haline getirilebilir.
 7. Aslında, en karmaşık şeylerin hepsi geride kaldı. Şimdi detaylara bağlı. Kulübeyi bitirmek için, yani kapıyı kurmak, bir paten oluşturmak, duvarları bir astarla dövmek ve çatı malzemesini döşemek için ayrıldınız. İş zor değil ama biraz zaman alıyor.

Ve mutlaka antiseptik işlenmiş tasarlamak için hazır ahşap kale korumak için. Hatta dış işler için ahşap üzerine özel bir boya satın ve bir tuvalet çadır daha güzel yapabilirsiniz.

İpucu! Metal çatı malzemelerini (oluklu mukavva, metal vb.) Kullanmanızı tavsiye etmeyiniz, çünkü yaz aylarında inanılmaz derecede sıcak olacaktır. Metal iyi ısıtılmış ve uzun süre ısıyı tutar. Ve tuvalet için çok kötü.

Hepsi bu kadar. Bina tamamlandı. Tasarım çalışmaya hazırdır. Bunu işinde ilk kullanan siz olabilirsiniz. Kendi ellerinizle bir tasarımın nasıl oluşturulacağı hakkında bir video izleyin.

Sonuç

Banliyö bölgesinde bir kulübe için tuvalet oluşturma süreci kolay bir konu değildir. Bunun için sadece zaman ayırmak gerekiyor. İş o kadar basit ki bitmiş inşaat gün boyunca yapılabilir. Ve birinden yardım isteyip istemediğinizi daha hızlı yönetebilirsiniz. Gösterimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. Böyle bir şemada tuvalet kulübe yapmayı başardınız mı? Bu sorunun cevabını bulmaya çalışın.

 • Kulübede sıcak tuvalet

 • Bir sera için polikarbonat nasıl seçilir

 • Tuvalet tuvaleti

 • Seralarda kafes yapımı nasıl yapılır

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

3 + 6 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map