Atsipalaidavimo kambarys medinėje vonioje

Atsipalaidavimo kambarys medinėje vonioje

Kai baigsite pastatyti vonią, sienos ir stogas jau yra sumontuoti, visas juodumas yra užbaigiamas, o vidinis įrenginys - laikas.

Poilsio kambario apdaila yra vienas iš patraukliausių ir atsakingesnių etapų. Jei garų pirtyje reikia tik krosnies ir suolų, poilsio kambaryje vonia reikia visiškai kitokio, kūrybiškesnio požiūrio.

Šiame kambaryje yra daug dizaino variantų, galite pasirinkti stilių pagal savo skonį ir papuošti interjerą savo rankomis.

Rekreacinio kambario dizaino pagrindiniai reikalavimai

Jei vonia nėra namo dalis, būtina įrengti kambarį, kuriame galėsite atsipalaiduoti po garinės pirties. Kiekvienas žmogus skirtingai perduoda poras, o ne visiems patinka karšta garinė pirtis. Vaikams ir pagyvenusiems žmonėms reikia vidutinio garo. Štai kodėl kai kurie šeimos nariai aplanko garų kambarį, kiti gali praleisti laiką poilsio kambaryje arbatui. Šis pirties kambarys turi būti patogus ir atsipalaiduoti. Kambario dydis gali būti labai skirtingas - nuo kuklių dvylikos kvadratinių metrų iki prabangių keturiasdešimt penkių ar daugiau.

Rekreacijos kambario reikalavimai:

 • atsparumas temperatūrai ir drėgmei;
 • santykinis atokumas nuo garų kambario (tiesiai į garinę patalpa turėtų prilygti dušas arba baseinas);
 • naudoti aukštos kokybės ir estetinių medžiagų interjerą.

Rekreaciniame kambaryje yra natūrali šviesa, todėl jame gali būti vienas ar keli langai.

Šio kambario vieta vonia gali būti kitokia. Iš jo gali eiti įėjimai į garinę pirtį, spintelę, dušo kambarį, virtuvę.

Patarimai! Poilsio kambaryje, esančioje pirtyje, geriau pasirinkti interjerą senų tradicijų dvasia, pažangiausias stilius, o butų dizainui reikėtų palikti naujausias medžiagas.

Kuo didesnis poilsio kambario dydis, tuo daugiau jis suteikia galimybių. Pavyzdžiui, erdvus kambarys leis jums įdiegti biliardo stalą.

Reikalingi poilsio vietos atributai:

 • sofos ar foteliai (kaip galimybės - viryklės);
 • stalas;
 • užkandžių ir šaltų gėrimų šaldytuvas;
 • TV.
Patarimai! Vonios krosnies kambarį galima pristatyti į kambario kambarį. Tuomet galėsite žiūrėti ugnies žaidimą ir prireikus užpilti garų pirtį. Moderniose vonios krosnelėse yra panašios konstrukcijos, įrengtos karščiui atsparaus stiklo.

Bet kuris šio kambario apdailos stilius turėtų būti komfortas ir atsipalaidavimas. Vonios interjere puikiai tinka kambario gėlėms, puikiai derinamos su medinėmis sienomis. Tekstilė geriau pasirinkti minkštus neutralius tonus.

Poilsio kambarys rusiško stiliaus

Norėdami perteikti rusišką skonį vonioje, jūs turite laikytis paprastų taisyklių:

 • grindys ir sienos turi būti medinės (idealiame - sienos turi imituoti rėmą);
 • Buteliuose patalpa taip pat turi būti medinė;
 • ant sienos galite pakabinti nuo ąžuolo ir beržo šluostes;
 • ant raižytų lentynų, skirtų įvairių dydžių konteineriams su medikamentais užvirinti;
 • Sėdynės rusiškoje vonioje yra mažos prekystalių formos;
 • medinės grindys padengtos rankomis puoštais kilimėliais (dydis ir forma gali būti labai skirtingi);
 • virtuvės indai kambaryje turi atitikti rusų stiliaus, medinės ir keramikos patiekalai, papuošti "Khokhloma" arba "Gzhel" stiliumi;
 • ant stalo turi būti nepakeičiamas požymis - samovaras;
 • užuolaidos, staltiesės ir rankšluosčiai gali būti dekoruoti atitinkama siuvine.

Yra žinoma, kad rusiški žmonės mėgsta ne tik nusipirkti šlovę voniose, bet ir gerokai "karštai". Būtina numatyti ypač pavargusiems svečiams miegojimo vietas.

Skandinaviško stiliaus poilsio kambarys

Dėl klasikinės saunos natūralioje ir rafinuotoje dvasioje skandinaviškas dizainas yra labai tinkamas. Jo charakteristikos yra griežtumas, proporcingumas, grubus ir paprastas stilius.

Skandinaviško interjero būdingas dizainas:

 • tinkuotos arba dažytos neutralių tonų sienos;
 • mediniai ar kaltiniai baldai, kurių sudėtyje nėra sudėtingos formos;
 • keli ryškūs akcentai.

Trikotažiniai pledai puikiai tinka skandinavų stiliui, kuris papildys jaukumo ir komforto kambarį. Šiam dizaino variantui reikės židinio ir grindų, padengtų kaukiu pūkuotu, pavyzdžiui, meškos odos imitacija.

Japoniškoji poilsio kambario versija

Jei vonios savininkas turi neįprastą skonį ir yra nenormalus interjero noras, galbūt geriausias pasirinkimas yra japonų stilius. Tokiu atveju mes turime atsisakyti tradicinės garinės pirtys, o Japonijoje vietoj jo mes naudojame karštą vandenį ir metalinę talpyklą, kurioje šildome iki šešiasdešimt laipsnių akmenukų su aromatintomis pjuvenomis.

Norėdami sekti pasirinktą kambario dizainą, turite įdiegti bambuko ekraną ir pakabinti ant sienos didelį spalvingą ventiliatorių.

Pagrindinis šio interjero bruožas yra paprastumas ir glaustumas, natūralių tekstilės atspalvių naudojimas ir sienų dažymas.

Klasicizmas šiuolaikiniame stiliumi

Jei poilsio kambarys pirtyje yra įspūdingo dydžio, galite dekoruoti šiuolaikinio klasicizmo stilių. Tai daro prielaidą, kad yra stulpų, bagetų ir arkos, kurie yra sudėtingi lubų konstrukcijoje.

Toks interjeras labiau tinka pirtims, pagamintoms iš plytų ar blokelių. Bet jei norite, galite realizuoti šią idėją gyvenime ir medinėje vonioje.

Tokioje poilsio erdvėje puikiai tinka biliardas ar įvairių dydžių fontanai, sunkieji užuolaidos ir brangūs baldai klasikiniu dizainu.

"Art Nouveau" stiliaus poilsio kambarys

Šiuolaikinio ir stilingo dizaino gerbėjai patiks modernistinį stilių. Vonai naudojama retai. Šio stiliaus interjero savybės:

 • šviesus dizainas;
 • abstraktus brėžinius ir figūras;
 • gėlių ornamentas;
 • kreivių formų dominavimas.

Papuošti kambarį tinka elegantiškos statulėlės ir skirtingo dydžio žibintai.

Rekreacijos kambario interjero medžiagos

Renkantis medžiagas registracijai, pirmiausia turėtumėte skirti produktams, kurie yra atsparūs temperatūrai ir drėgmei. Be natūralios medienos šiais tikslais naudokite:

 • tapetai iš neaustinių arba stiklo pluošto;
 • natūralus akmuo;
 • granitas ir majolika;
 • dekoratyviniai tinko tipai;
 • karščiui atspari plastikas.

Pasirinkta medžiaga turi būti atspari ugniai ir, kaitinant, neišskleisti toksinių medžiagų.

Svarbu! Laisvojo kambario grindys nerekomenduojamos padengti linoleumu, lengvai užsiliepsnoti ir išleisti žmonėms kenksmingas medžiagas.

Prieš baigiant vonios kambarį, turite užbaigti visų inžinerinių tinklų vietą.

Sienų apdailos parinktys

 1. Pamušalas. Ši medžiaga yra padengta sienomis ir lubomis. Vonoms naudoti natūralios medienos pamušalus. Tuo tikslu tinka mediena iš ąžuolo, alksnio, drebulės, kedro, uosio, pušies, liepų. Ąžuolas puikiai valo orą, o alksnis esant aukštai temperatūrai suteikia kūnui naudingus taninus. Aspen yra atsparus drėgmėms ir įtrūkimams, kedras yra natūralus antiseptikas. Pelenai, pušys ir liepai ilgai išlaiko savo originalią išvaizdą.
 2. Akmuo. Vonoms naudojamas marmuras, smiltainis, granitas ir skalūnai, akmens masė. Svarbiausia, renkantis akmenį, yra jo gebėjimas įsisavinti drėgmę. Laisvalaikio kambaryje geriau pasirinkti vandeniui atsparius bandinius. Vienas iš populiariausių sienų apdailos tipų - pagrindinė dalis yra siuvama medžiu, o kampai ir vieta prie židinio yra puoštos akmens plytelėmis. Akmens masės matmenys nėra ypač svarbūs, tačiau verta prisiminti, kad vonioms geriau pasirinkti šviesos atspalvių akmenį.
 3. Gipskartonas. Vonios poilsio kambario sienoms reikalingas drėgmei atsparus gipso kartonas. Jis sumontuotas ant metalinio rėmo. Ši medžiaga yra ypač paklausa, jei sienos ir lubos pirtyje yra nuodėmingos su pažeidimais. Po montavimo gipso kartono špaklyjuti ir dažyti arba tapetuoti tapetu.
 4. Užsklandos ir tapetai. Apdailai poilsio kambario voniose akmens tapetai yra geriausi. Jie pagaminti iš stipraus gipso. Medžiaga yra labai lanksti, atspari temperatūrai ir drėgmei. Iš dažniausių tipų tapetų, geriau pasirinkti drėgmei atsparus. Nuotraukų tapetai gerai atrodys poilsio kambaryje, jie bus ne tik papuošti, bet ir vizualiai išplėsti erdvę. Parduodama yra įvairių tipų vonioms skirtų specialių tipų vonioms. Jie yra apdorojami specialia kompozicija, kuri išlaikys medžiagą nuo drėgmės ir priešlaikinio sumušimo.

Vonios lubų variantai

 1. Pamušalas. Užbaigti lubas geriausiai tinka natūrali liepša. Pagal lubų šioje patalpoje drėgmės kondensacija. Kalkės yra atsparus drėgmei ir nėra įtrūkęs nuo karščio.
 2. Skydai iš medžio. Ši medžiaga lengvai suderina lubas, jei ji turi tam tikrų trūkumų. Specialistai rekomenduoja dengti medines lubas šilumos ir hidroizoliacinei medžiagai.

Grindų parinktys

 1. Medinės grindys. Šiam tikslui reikia ne mažiau kaip trijų centimetrų storio lentos. Gerai šlifuotos medinės grindys ne tik puikiai atrodo, todėl malonu vaikščioti basomis kojomis po karšto garų kambario.
 2. Porceliano plytelės. Norėdami padengti grindų vonią, pasirinkite drėgmei atsparią plytelę. Porcelianas yra labai patvarus ir atsparus, atlaiko temperatūros pokyčius ir mechaninius padarinius. Labai įspūdingi poilsio kambario grindyse atrodo majolika - plytelės iš molio su dvigubu apšaudymu.

Išvada

Vonia yra vieta poilsiui ir visiškam atsipalaidavimui. Poilsio kambario apdaila turėtų sukurti komforto ir jaukumo jausmą. Tokioje pirtyje galite praleisti laiką su savo šeima ir draugais.

 • Rusijos pirties interjeras

 • Vonių krosnys Thermophore

 • Vandens nutekėjimo vonia sistema

 • Metalinės krosnies montavimas į vonią

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map