Kaip pašalinti kondensatą garaže

Kaip pašalinti kondensatą garaže

Problema, susijusi su vandens praradimu kondensato forma ant šalto paviršiaus plieno neuždaromų vartų yra žinoma daugeliui naujokų vairuotojų. Žiemą kondensatas garaže gali pasidaryti į šalną arba net į ledo sluoksnį. Ypač nemalonioje padėtyje yra metaliniai garažai ir pastatai, padengti griftu ar bet kokiu kitu geležimi.

Kodėl susidaro kondensatas?

Priežastys, pagal kurias ant paviršiaus iš pradžių išnyksta plonas mikrodumblių tinklas, tarsi tinklas, o po to - visi kondensato formos srovės, gali būti keli:

  • Geležies garaže yra galingas karšto vandens garų šaltinis, dažniausiai tai žmogus, daržovių ir vaisių atsargos rūsyje arba mėgstamiausias automobilis;
  • Garažo geležinės sienos yra netinkamai izoliuotos, todėl yra galimybė susidaryti perkaitintuosius paviršius su aukštu šilumos laidumu;
  • Garaže nėra veiksmingo kambario vėdinimo.
Informacija! Pastovaus ir stabilaus oro nutekėjimo oras gali pašalinti iš geležies paviršiaus sienų ar vartuose neribotą kiekį kondensato.

Todėl, prieš ieškodami pagrindinės kondensato susidarymo po geležine stogo stogu, būtina nustatyti vandens garų šaltinį. Paprastai, jei vandens garų šaltinis yra asmuo ar automobilis, normalus vėdinimas, vandens garai iš išsipludimo ar išmetimo palieka greitesnę nei kondensato plėvelė ant šaltojo geležies paviršiaus ar stogo. Tik labai stiprios salos vandeniniai garai prilipo prie šalčio metalo.

Tai dar vienas dalykas, jei vandens garai visą laiką patenka į geležies garažą. Pavyzdžiui, iš rūsio ar stebėjimo duobės, per laisvas grindis arba iš atvirų talpyklų su vandeniu. Prieš pradėdami visišką kovą su kondensatu ant geležies paviršių, turite atsikratyti vandens garų šaltinio.

Svarbu! Dėl vandens garų nebus pažeistas automobilio dažymo paviršius. Tai sukuria korozijos sąlygas tik tada, kai ant kūno yra druskos, rūgšties garų ar šarmų, sieros oksidų.

Pirmiausia, norėdami įsitikinti, kad automobilis nėra rūdžių, turėtumėte rūpestingai kruopščiai nuplauti kūną švariu vandeniu ir pašalinti visus iš garažo išvardytus sujungimus.

Geriausi būdai kovoti su kondensacija garažo sienomis

Kondensato problema kyla laikotarpiu nuo vėlyvo rudens iki ankstyvo pavasario, kai temperatūra už plokštės tęsiasi žemiau 7oNuo to momento oras gatvėje tampa sočiųjų ir drėgnas, todėl nenuostabu, kad metalinio garažo viduje atsiranda kondensatas. Vandens garų transformacija į vandens lašelius ant sienų yra gana sudėtingas fizinis procesas. Faktas yra tas, kad, kai garai kondensuojasi, į vandenį išleidžiamas didelis šilumos kiekis, o po to, kai pirmoji vandens plėvele išeina, procesas pradeda savaime grįžti.

Geležies paviršiaus pašildymas

Stebėtojas lengvai pastebės, kad kondensatas gali išstumti tik ant objektų, turinčių aukštą šilumos laidumą ir šilumą. Ant medžio ar plastiko beveik nėra kondensato, nes nėra sąlygų išsiskiriančiai šilumai evakuoti.

Izoliacijos pagalba gazo sienų geležies paviršiui nugabenti kondensatą galima keliais būdais:

  1. Ant vidinio metalo paviršiaus įklijamas putplasčio sluoksnis, plastiko arba OSB plokštės pamušalas būtinai tvirtinamas per izoliaciją;
  2. Izoliacijos sluoksnis išdėstytas ant paruošto medinės dėžės su oro tarpu tarp geležinės sienos ir mineralinio pluošto sluoksnio.

Šildymas be tarpo gali būti atliekamas dviem variantais - šaltas ir šiltas. Pirmuoju atveju garažo kambaryje esantis oras kaitinamas iki ne daugiau kaip 5 temperatūrosoC. Tai gali būti ne pats patogiausias darbas garaže, bet pakanka laikyti automobilį ir atlikti smulkius remontus. Dėl šildytuvo ant geležies paviršiaus sienų, šilumos išlaidos kambario pašildymui, net ir šaltu oru, yra palyginti mažos.

Tokiu atveju rasos taškas perkelti į kambario viduje, ant plastikinio pamušalo paviršiaus. Siekiant išvengti akumuliacijos ant sienų kondensato, būtina įrengti priverstinę ventiliaciją. Pakanka sumontuoti vieną ventiliatorių ir tris oro kanalo ortakius, kuriais oro garažas kaupiamas ore. Jei garažo konstrukcijoje nėra viršutinių dangų, tai garažo konstrukcijoje turėsite įrengti papildomą oro kanalą palei kraigo pluoštą - aukščiausia vieta po stogu.

Iš kompleksinės priverstinės ventiliacijos gali būti atsisakyta natūralios vėdinimo sistemos naudai, jei patalpa nuolat pašildoma iki ne mažiau kaip 17oC. Šiuo atveju rasos taškas persikels į garažo geležies sienų išorinį paviršių.

Jei garažas pašildomas iki žemiau 17 laipsniooC, tada tarp šildytuvo ir geležinės sienos reikia ventiliacijos tarpo. Siekiant užtikrinti nuolatinį oro pralaidumą, viršutinė pamušalo briauna turi būti padidinta iki stogo kraigo. Šiuo momentu turėsite įdiegti natūralaus vėdinimo vamzdžio įleidimo langą. Vamzdžio aukštis virš kalvos turi būti bent 1,5 m. Priešingu atveju būtina naudoti elektrinį ventiliatorių, o šildytuvo patalpos ir sluoksnio temperatūra neturi įkaisti iki temperatūros 12 15oC.

Kondensato šalinimas ventiliacija

Geriausias būdas pašalinti kondensatą iš geležies vartų ar sienų yra naudojant priverstinę ventiliaciją arba įprastą trauką. Jei palyginsime energijos sąnaudas, pašalindami kondensatą iš geležies paviršiaus šildymo ir elektrinės ventiliacijos būdu, sąnaudų santykis bus 4: 1.

Ventiliacijos sistema leidžia kur kas efektyviau valdyti kondensatą, tačiau tik dviem sąlygomis oro temperatūra oro kanale bus bent 9-10oSu šiluma, o oro srauto iš patalpos pasirinkimo taškas bus garsiausio garažo aukštyje.

Iš to, kas buvo pasakyta, rekomenduojama, kad vidinis geležies garažo paviršius būtų padengtas polimero sluoksniu, pavyzdžiui, klijuotuoju putplasčiu propilenu arba apdorotu dviem arba trim epoksidinio grunto sluoksniais. Dengimas gali padidinti ventiliacijos efektyvumą beveik perpus. Be to, norint sustiprinti grimzlę išmetimo vamzdyje, galite naudoti deflektoriaus antgalį arba tiesiog pakelti vamzdžio pjūvį iki didžiausio leistino aukščio.

Senosiomis dienomis nuo drėgmės ant sienų buvo naudojamas palyginti paprastas ir patikimas metodas - išmetimo vamzdyje buvo sumontuota degimo pluoštas arba alyvos lempa. Šilumos iš deginančios liepsnos matinio ugnies dydis buvo pakankamas, kad beveik du kartus padidintų vamzdžio trauką.

Kiti kovos su kondensavimu būdai

Pašalinti kondensatą nuo geležies paviršiaus galima naudoti ne tik viryklę arba priverstinę ventiliaciją. Pavyzdžiui, kai kuriais atvejais, kai sienos ir patalpa turi būti kuo greičiau išdžiovinti dėl užrakinto kabelio, naudokite sausiklio kasečių arba silikagelio. Negalima naudoti nenumatytų kalkių, žibalo, rūgšties tokiems tikslams.

Išvada

Geriausias būdas įveikti kondensatą bus integruotas visų minėtų metodų naudojimas, jei vandens ir garo šaltinis kambaryje yra identifikuotas ir lokalizuotas. Drėgmės kiekis, kuris išsiskiria kvėpuojant ar laikinai veikiant varikliui, gali būti visiškai pašalintas atšilus ir vėdinant.

  • Kuris yra geresnis nei drėkintuvas

  • Garažo vėdinimas su rūsio + schema

  • Ventiliacija daržiniame duobėje garaže

  • Kaip uždaryti gaubtą garažu savo rankomis

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

65 − = 56

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map