Tiekimo ir ištraukimo ventiliatorius

Tiekimo ir ištraukimo ventiliatorius

Vėdinimo galimybės buvo numatytos pastatų kodeksuose daugiau nei prieš šimtą metų, tačiau pastaruoju metu šis aspektas susilaukė daugiau dėmesio. Taip yra dėl teigiamo kokybės vėdinimo sistemų poveikio statybinių medžiagų gyvenimui. Iki tam tikro taško namuose įrengti tik gaubtai ar ventiliai, nes jie dažniausiai vadinami. Tuo pačiu metu įplauka buvo vykdoma natūraliu būdu. Tokia sistema retai būdinga dideliu našumu, todėl buvo sukurta sudėtingesnė tiekimo ir išmetimo sistema. Jo pagrindinis elementas yra ventiliatorius. Kokie yra tiekimo ir išmetimo ventiliatorių tipai ir kas iš tikrųjų yra jų pranašumai? Tai bus aptarta straipsnyje.

Bendrosios sąvokos

Tiekimo ir ištraukimo ventiliatorius negali veikti kaip nepriklausomas modulis. Kad ji galėtų atlikti savo funkcijas, reikės įdiegti visą sistemą, kuri taip pat apima kanalus oro tiekimui ir išleidimui iš kambario. Vėdinimo procesas šiuo atveju atliekamas priverstiniu režimu. Tiekimo ir išmetimo ventiliatoriaus įdiegimas į sistemą turi daug privalumų, tarp kurių:

 • kokybiškas drėgmės pašalinimas;
 • greitai pašalinti nemalonius kvapus;
 • grybelinių sporų kiekio sumažėjimas ore;
 • dulkių kiekio sumažinimas;
 • deguonies kiekio padidėjimas;
 • mikroklimato palaikymo paprastumas.

Žmonių ir gyvūnų kvėpavimo proceso rezultatas yra garo išleidimas. Jis taip pat išsiskiria valgant ir lankant vonios kambarį. Garų temperatūra yra aukštesnė nei aplinkinių objektų ir plokštumų temperatūra. Toks lašas veda prie kondensacijos proceso. Jo rezultatas - ne tik statybinių medžiagų blogėjimas, bet ir įvairių grybų ir pelėsių vystymasis. Priverstinė vėdinimo sistema leidžia laiku pašalinti garus, užkertant kelią kondensacijos procesui. Pagrindinis vaidmuo ten yra tiekimo ir išmetimo ventiliatorius.

Ant drabužių ir gleivinių asmuo namuose nemažai virusų ir grybelių sporų. Jei kambaryje nėra ventiliacijos sistemos, jos kaupiasi, dėl to atsiranda įvairių ligų. Tiekimo ir išmetimo ventiliatorius priverčia judėti oro mases, iš gatvės išleidžiant švarų orą. Pastarasis turi antiseptinių savybių, todėl sunaikina daugybę grybų ir virusų. Labiausiai tikėtina, kad visi pastebėjo, kad ilgai buvę uždaroje patalpoje yra mieguistumas. Taip yra dėl deguonies kiekio sumažėjimo ore. Tokiomis sąlygomis darbo našumas gerokai sumažėja. Tiekimo ir išmetimo ventiliatorius per trumpą laiką išsprendžia šią problemą, tiekdamas šviežią oro dalį.

Be paties ventiliatoriaus tiekimo ir išmetimo sistemoje, taip pat yra tokių elementų:

 • kanalų jungtys;
 • atbulinis vožtuvas;
 • valdymo modulis;
 • filtrai.

Visa sistema veikia tiksliai dėl pūtimo ventiliatoriaus. Kiti elementai yra pagalbiniai. Naudojant mažesnį triukšmą eksploatacijos metu ir didesnį produktyvumą naudojami radialiniai ventiliatoriaus konstrukcijos, tačiau kai kuriais atvejais naudojami ašiniai įleidimo ir ištraukimo ventiliatoriai. Užtikrintas užregistruotas vožtuvas, kuris sumontuotas sistemoje, yra užkirsti kelią atvirkščiai oro srovei, jei slėgio skirtumas yra reikšmingas.

Kad oro masė tekėtų nuolatos, numatyti du pagrindiniai kanalai, kaip parodyta aukščiau esančioje diagramoje. Pasak vieno iš jų, oras tiekiamas iš gatvės, o antrasis - atliekų masės išmetimas. Dėl valdymo modulio procesas yra visiškai automatizuotas. Ji gauna informaciją iš įvairių jutiklių, kurių pagrindu pasikeičia oro tiekimo ar išleidimo iš kambario temperatūra. Kai kuriais atvejais jis taip pat yra atsakingas už atbulinės eigos vožtuvo, kuris atidaro arba uždaro, vairavimas.

Darbo algoritmas

Toliau pateiktoje iliustracijoje galite laikytis tiekimo ir išmetimo sistemos principo. Visas ciklas suskirstytas į tris etapus:

 • įleidimas ir valymas;
 • tvora ir transportavimas;
 • išmetimas.

Paprastai yra įdiegta įėjime filtrai, kurių tikslas yra užkirsti kelią vandenis į kanalų sistemos vėdinimo sistemą dulkių ir purvo. Po valymo, dėl ventiliatoriaus slėgio pūtimo, oro masės tiekiamos iš gatvės į kiekvieną kambarį, kuriame tiekiami kanalai. Nuolat naudojant šį procesą oras išleidžiamas iš patalpos. Tiekimo ir įsiurbimo grotelės yra skirtinguose lygiuose. Išleidžiamas oras nėra valomas, tačiau šilumos nuostolių mažinimui ir sutaupyti šildymui atsiranda dalinis šilumos energijos mainai.

Slėgio, temperatūros ir drėgmės jutikliai prijungti prie modulio, kuris valdo įleidimo ir ištraukimo ventiliatorių. Jie yra skirtingose ​​zonose, todėl rodmenys yra minimalūs. Atsižvelgiant į gautą informaciją, tiekimo ir išmetimo sistema pereina į veikimo lygį, kai šalta oru per sistemą ir patalpas neleidžiama. Tai užtikrina aukštą namo kokybę, o ne aušinimą šaltuoju metų laiku, kaip tai vyksta su atvira langa ar langa.

Sprendimo įdiegti tiekimo ir išmetimo ventiliatoriaus trūkumas yra jo kaina. Bendra suma taip pat turėtų apimti sumą, kuri bus skirta įrenginiui. Pastarąjį turėtų atlikti specialistai. Ši technologija netaikoma be techninės priežiūros, tiek ventiliatoriaus, todėl reguliarios atliekos bus nukreiptos į tai. Bet kadangi jūs negalite įsigyti sveikatos, geriau imtis prevencinių priemonių, kad ją išsaugotumėte.

Rūšių struktūros

Tiekimo ir išmetimo sistemos skiriasi ne tik įrengtu ventiliatoriumi viduje, bet ir temperatūros keitimu tarp įeinančios ir išeinančios masės. Tai galioja tiek oro šildymui, tiek aušinimui. Procedūrai naudojami šie moduliai:

 • rekuperatorius;
 • šildytuvas;
 • oro kondicionierius.

Kai kurie iš jų gali dirbti poromis.

Ventiliatorius su rekuperatoriumi

Šilumos išsaugojimo sistemos naudojimas tiekimo ir ištraukimo ventiliacijoje yra privalomas, todėl jo efektyvumas gali būti laikomas aukštu. Sukurta keletas šilumokaičių variantų, kurie skiriasi savo prietaiso efektyvumu ir sudėtingumu. Šie šilumokaičiai taip pat vadinami rekuperatoriais. Tarp pagrindinių rūšių yra:

 • skystas;
 • rotacinis;
 • lamellar.

Kiekvienas modulis turi savo privalumus ir trūkumus.

Rotary

Be ventiliatoriaus, kuris veikia oro įpurškimą į ventiliacijos sistemą, vienas yra sukamasis rekuperatorius. Jis struktūriškai skiriasi nuo pagrindinio ir atlieka šilumos mainų funkciją. Jo peiliai tuo pačiu metu yra dviem kameromis ir perkelti orą iš vieno į kitą, todėl dalinai sumaišoma šviežia ir apdorota masė. Dėl to vyksta šilumos mainai, o įeinančio oro temperatūra pakyla į tinkamą, siekiant sumažinti šildymo išlaidas. Tokio tipo kokybiški gaminiai gali kompensuoti iki 90% šilumos nuostolių.

Tvarkymo sistemos efektyvumą su tokiu modulis gali ne tik dėl to, kad pagrindinis gerbėjas intensyvumo, bet ir dėl to, variacijos revoliucijų Šilumokaičio menčių. Iš šio tiekimo ir šalinimo vėdinimo sistemų trūkumas yra modulis kai jo triukšmo, kuris eliminavo specialias plokšteles. Tokių peilių priežiūra taip pat sukelia tam tikrų sunkumų ir yra trumpas periodiškumas.

Lamellar

Plokščio tipo šilumokaičio konstrukcija ir veikimo būdas yra šiek tiek paprastesnė nei ankstesnė versija. Nuostabus skirtumas yra papildomų sukamųjų dalių trūkumas. Paveikslėlyje parodyta, kad oro masės prieš išleidimą arba prieš patekimą į kambarį praeina per specialų bloką. Jis padalintas į du sandarus skyrius, per kurias praeina metalinių plokščių eilės. Jų dėka vyksta šilumos perdavimas. Privalumus galima laikyti maišymo poveikio nebuvimu, todėl nemaloni kvapai negrįžta į kambarį. Tokio komponento aptarnavimas yra daug paprastesnis nei ankstesnis.

Iš tokio tiekimo ir išmetimo sistemos modulio minusų galima išskirti kondensato susidarymą oro pertekliui. Tokie moduliai nerekomenduojami montuoti su įleidimo ir ištraukimo ventiliatoriais vietose, kuriose yra šaltas klimatas. Tai gali sukelti šalčio susidarymą ir visiškai užblokuoti tiekimo ir ištraukimo ventiliatorių. Darbų sistemos tiekimo ir ištraukiamosios ventiliacijos apžvalga pateikiama žemiau esančiame vaizdo įraše.

Papildomos funkcijos

Kartu su tiekimo ir ištraukimo ventiliatoriumi galima įrengti šildymo modulį. Jo užduotis yra šildyti orą iki aukštesnės temperatūros, kol jis pristatomas į patalpas. Tai būtina tose srityse, kur žiemos metu temperatūra nukrenta iki mažos vertės. Jei nėra papildomo šildymo, tradicinis atkūrimo modulis neišspręs užduotį taupyti šilumą kambaryje. Tiekimo ir išmetimo sistemoje sumontuoti du šildytuvų tipai. Vienas iš jų yra plokštelinis šildytuvas, montuojamas tiesiogiai į kanalą. Oras įšyla, praeina pro jį. Kalbant apie tokį šildytuvą, reikalaujama griežtų preliminaraus oro filtravimo, taip pat priežiūros periodiškumo reikalavimų. Kitas tiekimo ir ištraukimo ventiliatoriaus variantas yra skysčio šildymo sistema. Tokiu atveju sumontuoti radiatoriai, per kuriuos tvirtinami cirkuliaciniai skysčiai. Tokia sistema yra patikimesnė.

Santrauka

Be stacionarių tiekimo ir ištraukimo ventiliatorių, kurie buvo paminėti straipsnyje, yra kompaktiškų savarankiškų ventiliatorių konstrukcijų. Jos atlieka tas pačias funkcijas, kurios yra stacionarios, tačiau yra montuojamos atskirai kiekvienam kambariui ir nereikalauja sudėtingos ventiliacijos kanalų izoliacijos.

 • Kaip padaryti žaibo lazdele privačiame name

 • Elektros sienelės šildymo baterijos

 • Kaip pasirinkti šildymo skaitiklius

 • Trifazės lizdo prijungimas

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map